bugün

işe giderken sevgilisine may the force be with you diyen kızdır aynı zamanda.
Muhtemelen muhabbeti sağlamdır.
işte sevişme fırsatı bulamadığım kızlardan. ya hiç izlememiş, ya yarım yamalak bilen denk geldi. şöyle bir sith fantezisi yapamadık, hep içimde ukte kaldı.
padme amidala ya içi parçalanmış, hayden christensen a bayılmış, kötü tarafı seçince kahrolmuştur.
--spoiler--
hele o ben senın babanım yerinde iyice lanet olsun bu hayata demiştir.
--spoiler--
may the force be with you espirilerini doya doya yapamamıştır muhtemelen.
may the force be with you denilesi kızdır .
böyle kızlar vardır ama birbirlerine denk gelemezler maalesef... bir öbek kız içinde muhabbetin herhangi bi yerinde star wars ile ilgili minicik bir şakacık bile yapsalar (örn: otomatik kapıları force kullanarak açıyor gibi yapmak) hoş karşılanmazlar...
kız kardeşim.

şimdi ilk başladık star wars'a episode 4-5-6 1-2-3 sıralamalı izliyoruz. bundan sonrası spoiler içerir.

--spoiler--
ilk film bittiğinde yoda'ya ıyy falan çekiyor. luke için 'lan bu bon jovi ye benziyor' demişti. han solo yu da sanırım cüneyt arkın a mı ne benzetti. benim favorim r2 ya ise çöp tenekesi dedi. darth vader tabi ki soba kılıklı herif, lafını hak ediyordu.

2. filmde darth vader luke'a onun babası olduğunu söyleyince kardeşim 'hadi lan oradan şerefsiz yalan söylüyor' diye bağrındı tabi. kolu kesildiği için de üzüldü. r2 yu seviyor lakin şu chewbacca yı bi sevdiremedim.

3. filmin başında luke jabba'ya gelince bir enstantane var orada luke'un oldukça yaşlandığı belirgin halde. tabi bu arada ilk filmden beri prenses leia'ya deli oluyor. çirkin diyor pislik diyor bu nasıl prenses diyor. filmde ewok'lar ve c3po'nun tanrı olması, ve diğer komedi olaylara her türlü gülüyoruz. lakin finalde darth vader ve luke un dövüşünde vader ın kolu kesik yerde öylece kalakalması, imparatorun şerefsiz kışkırtmaları, babanı öldür ve onun yerine geç lafları, ardından vader ın imparator luke u öldürmeye çalışırken bakışları (ne kadar maske olsa da) ve imparatoru öldürmesi.. bunlar dramatik sahnelerdi. bizim elekçi şöyle bakıp nasıl üzüldüyse gözleri doldu. hele ki herkes kaçarken luke babasını gemiye götürüyordu da yere düştüler ya. koca darth vader... ardından maskesini çıkarttırdı. başta ıyyy dese de 'keşke ölmeseydi beee' dediğini duydum.

4. film ise anakin'in o tatlılığına methiyelerle geçti. hele ki kölesi olduğu karakterle konuşmaları, sebulba'yla sokakta atışması, pod yarışı için arabasını yapınca 'çalışıyooooo' diye bağırması ve yarıştaki çılgınlıkları. bunlar tüm film boyunca ona hayran bıraktı bizi. yine de padme'ye ve sahte prensese 'bu ne çirkinlik beee' demesi gözümden kaçmadı.

5. filmde anakin'in ergenliklerine, obiwan ın karizmasına, r2 nun çılgınlıklarına ve padme'nin çirkinliğine kafayı taktık.

6. film boyunca anakin'in karizmasını ve son 20 dk daki aptallığını, windu yu öldürüp o aptalca hatayı yapmasının şokunu yaşadık. ben biliyordum ama olsun yine izleyince yine etkileniyor insan. film bittiğinde anakin e baya baya sallıyordu. ve anakin'in windu'yu öldürüp kötü tarafa geçişinden, darth vader kıyafetini giyişine kadar (özellikler de padawan ları öldürmesi) tüm hareketleri öyle etkilemiş ki, kız sabaha kadar uyuyamamış.
--spoiler--

şimdi de bendeki 2 star wars t shirt ünden birini hacılamış. whatsapp profil fotoğrafı da 3po ve r2 nun yan yana fotosu. ilerde koleksiyonculuk yaptığımda da amazon.uk dan bir r2d2 alacağımı söyledim, bir tane de bana al diyor. nerden izlettim amk seriyi.

not: bu aralık 7. filme çıktığı gün (18 inde) birlikte gidiyormuşuz. ilk izleyenlerden olcaz bakam.
force was not the way of the girls.
ışın kılıcını çıkarıp ' ya benimsin ya da kara toprağın' denilesi kızdır. Varsa öyle biri hemen evlenek.
baş tacıdır.
Yeni nesil star warsı seviyorsa bir hiçtir. Net.
(bkz: prenses leia)
Öpülesi Hatun'dur.
özentidir net. ötesi berisi yok.