bugün

iddiadır. iddia ediyorum evet. eminim ki batılı yapımcıların utanmadan çaldığı bu ünlü kahraman trakyalı bir türk'tü. kendisine karşı yapılan zulme, haksızlığa isyan etti, evet. ama arena'da değil, kırkpınarlar'da, yağlı güreşler'de.

batılı yapımcılar her zaman olduğu gibi bunu da çaldı. sormadan, sormaya gerek duymadan.
ned stark da aslen gümüşhaneli dir. dedesi winterfell e zamanında göçmüş, kendi ülkesini kurmuştur.
Gercek disi bir iddiadir. Cunku spartacus milattan once yasayan bir insandi. Cunku turkler anadoluya milattan sonra 4. Yuzyilda kavimler gocuyle gelmislerdi. Cunku kavimler gocunden once ortaasya disinda bir tane bile turk yoktu.

Ama bagimsizligina duskun biri olmasi turk karakteristigine sahip oldugu gercegini degistirmeyecektir.
Nerde ulan ülkuculer mhp liler çikin arastirin aydinlatin bizi gene neyimizi çalmislar.
o muhteşem kaslarla imkansız olaydır, dolayısıyla yanlıştır.
şunun gibi muhteşem vücutlu bir türk erkeği olduğunu biriniz kanıtlasın, ben de kendimi ifşa etmezsem.

görsel
Gercektir. Aslinda zaten spartacus ispartali ahmet dayi nin oğludur. Hamallik yapa yapa bir türk kahramani olmustur. Her yere koşturur, getir götür işleri yapar.
(bkz: şopartaküs)
Öldüğünde kalkanina sıkışık halde bulunan nutuk bu iddianin ispatıdır.
herkesi türk sanan milliyetçi insanlar. dünya da türk olayan yoktur buda benim iddiam, ilk insanlar hep türktü. sonradan dünyaya yayıldılar.
(bkz: ısparta çüş)
Genelkurmay kayıtlarına göre konuşacak olursak yabana atılmayacak iddiadır. M.ö 78/4 tertip islamköy doğumlu bir spartaküs'ün vatani görevini Kapıkule jandarma Karakolu'nda yaptığı bilgisi mevcuttur. Hangi yılda italya'ya iltica edip gözaltına alınmış bunlar hep araştırılsın. Tarih karanlık kalmasın.