bugün

toplumumuzun en büyük sorunlarından biri önyargı olduğu için soğuk olmayan insan insanlar yüzünden buz gibi olur. gerçi bu her ülkede öyle. etraftaki farklı insanlar her zaman soğuk gözükür. insanin doğasında bu var bi yerimden uydurmuyorum. bunu gözlemleyebilmek için en güzel ülkelerden birindesiniz.
aslında çoğu sanılanın aksine soğuk değildir.sadece sıcak olan tarafta durmayı sevmezler.
insanlara gözlemsiz
yaklaşılmayacağını bilirler.
kime göre sorunsalını akla getirir.
içine girince aslında sıcacık insanlardır. duvarlarını aşması güçtür.
kim bilir neler yatıyor içinde, ne hikayeleri var... anlatmadığı, anlatamadığı belki de. bundandır ki, siz onları soğuk insanlar olarak nitelendirirsiniz ama iç dünyasına girebilseniz belki de çok sıcaktır...
Soğuk insanlarla bir şekilde kaynasildiginda sıcakkanli insanlardan daha samimi olduğunu düşünüyorum.
Sürekli içinde bulunduğumu söyledikleri insanlar topluluğu.

Sadece boş muhabbeti ve yalancı kahkahaları sevmiyorum. Rol yapan insanlardan tiksiniyorum.
Hayat onları bu hale getirmiştir.

evet kendimden biliyorum.
Zararsız insanlardır kimseden birşey beklemez milletin de kendine deyip dolaşmasını istemez.
Tanıştığım insanların arkamdan yada samimi olursak bana söylediği şey "çok soğuksun" Hayır anlamıyorum herkes çok enerji dolu, neşeli, konuşkan olmak zorunda değil.
Sözlükte soğuk rüzgarları esiyor.
Ortamın enerjisini emikler.

Sohbete, esprilere mesafeli durarak irite eder.
Meselâ, millet kahkahalarla gülerken, o kolları bağlı, yandan çarklı bir gülüş sergiler ancak.

Fikir beyan etmez, etse bile soğuk duş etkisi yaratır.

Ya sen niye geldin ki?
Bunu kim çağırdı more?!
-samimiyet ararlar.
-boş konuşmazlar.
-derin düşünürler
-duygusaldırlar
-çabuk etkilenirler
-hata yapmaktan korkarlar bu yüzden sert görünürler.
-iyi yalan söylerler ancak dürüsttürler
-fazla ilgi aramazlar ama arada bir varlıklarına hissetme ihtiyacı duyarlar.
belki de yalnızca soğuk görünüyorlardır.

bu şekilde ön yargıyla yaklaşılan insanlardan biri de benim. gülmeyi ne kadar çok seviyorsam, bir sebep yokken sırıtarak dolaşmayı da bir o kadar tuhaf buluyorum. bu yüzden poker face olmayı tercih eden bir insanım, ki yeni tanışılan insanlarla belli bir mesafe geliştirmek gerektiği kanısındayım. velhasılıkelam kiminle tanışsam, tanıştıktan bir süre sonra ' ben seni çok soğuk biri sanıyordum ! ' sözünü duyuyorum.

ben soğuk değilim, siz ön yargılı, samimiyetsizlik aşığı insanlarsınız diyemiyorsunuz tabii..
Disaridan insanlarin benimle konusmaya korktuklarini soyledikleri biriyim, tanidiktan sonra ise ters kose olduklarini itiraf ederler hep.

Olsun seviyorum bilmeden kurdugum gorunmeyen duvarlarimi...
Kötü ve sahte insanlara karşı savunma mekanizması oluşturan yumuşacık kalpli insanlardır.
Yapmacık olmayan insanlardır. Yapmacık olmaktansa kimseyle konuşmadıkları için soğuk insan diye adlandırılıyorlar.
ay anacım anlamam bu insaları!
neden böylesiniz?
sarılın yahu. kaynaşın acık yanaşın.
Adam gibi adamdırlar..

Cana yakın insanları iyece inceleyin, samimiyetten çok yapmacıklik bulacaksınız.

Sıcak kanlı, doğal, samimi insanların dönemi kapandı. Bu dönem daha çok taklitçilik dönemi...
Dogallik, sıcaklık artık samimiyetin değil sahteliğin göstergesi sayılabilir..

Soğuk insanlar evet,, iste gerçek duygu, anlayış, sevgi insanları soğuk tabiata sahip olanlardır. Oysa Siz onları anlamaktan ne kadar uzaksınız..

Derinlik sessizlikle, soguklukla beraberdir...

Biliniz ki insana en uzak olanlar Sevgi pınarı gibi gezen, gülücük dağıtan kişilerdir. Siz onları çok iyi bilirsiniz hakikat böyle değildir.
belki yalnızca sana soğukturlar.
Herkese karşı soğuk davranışları olan bir insansa yanında samimi olduğu kimse yoksa bir tramvası olabilir.
başkaları tarafından sarılarak ısıtılmamış insanlardır.
felsefe yapmaya gerek yok. her önüne gelenle içli dışlıcı muhabbetlerden hoşlanmaz. tercih ettiği bazı insanlarla diyaloğa girer zira seçicilik önemli bir olgu.
her halükarda yılışık insanlardan daha saygıdeğerdir.