bugün

spora kendini adamış komandodur. nabiz bilmem kaç olmuş, o hala sağlık derdindedir. burnu da kızarmıştır. kiyamam.

Edit: arkadaşlar burada komando mecazi. Asker dalga geçer gibi bir konuya dahil bile edilemez tarafımca. Açıklama gereği duydum sevgiler.
evet
komando adım saymadan yürür, adımlar "yürüyüş kararı sayılacak" emrinden sonra sayılır.
-Yha qomtanım ıma burda tek diş cheqio, adım ölçer sheolmuyo, size wi-fi’den mi sheapsam? Hem biliosunun ben de süpper bi workout sheysi var onu da arkadaşlara atim!

+senğn o kara daşşanı yirim, addam addam, işte esprit de corpus, işte loyalty&sacrifice… işte götüyn kılına kadar mucadele!

30 bin adım ne lan? istikamet köritinöldüğütepe der! Tepeye bakarsın, başparmakla bi kerteriz alırsın, puuuu ananıavradını kuş uçuşu 18 km, eteğe kadar 15, 7 de zikzak desen 23 km.

Toparlanın 4 saatte tepeye varamayanı günbatımında susuz sabunsuz sikerim dersin işte orda ak göt kara göt meydana çıkar.*
30k adım 5 km falan yapıyor cok bir sey değil yani.
ablam komandonun adım saydığını sanıyor. dize kadar karda operasyon bölgesine çıkarken 30000 adımdan fazla atmışlığımız vardır. 24 km yol, sonrasında tepeye tırmanış derken 35-40 bin bandına gelmişizdir bence. ha sırtımızdaki sırt çantasını saymıyoruz.

yine de uyandırmayın siz...
adımı feet üzerinden düşünmediğimizde, takribi 60 cm'den 18 km eder..

bundan 10 yıl önce boks antremanından çıkıp, duş-kurulanma faslında sonra aralık ayında gaziosmanpaşa'daki evimden aşti'ye yürüyüp, müzik dinlediğimi bilirim. herhalde bir 13 km falan ediyordur. oradan binerdim havaalanı otobüslerine..

tabii bu adamlar techizatlı olarak ve yukarı eğimli arazide yürüyor.
yani;
- yük,
- eğim,
- asfalt olmayan yolun kendi mukavemeti,
- botun spor ayakkabı olmaması ve insanı ayrıca yorması,

hesaplanırsa, benim yaptığımın bile iki katı bir efor gerekir.. büyük iş..