bugün

ben olmayı gerektirir.
Belki de hayat güzei bir darbe vurduğu için onlara, yüzlerinde ki bu hissiz ifade. Kim bilebilir ki ne yaşadığını bir diğerinin. Herkes ayrı bir dünya arkadaşlar. Kimse de göründüğü gibi değil. Yaşadım.Gördüm. Yahu bundan bişey olmaz demişim, olduğunu çook güzel görmüşüm. Son pişmanlık neye yarar.

içimi döktüm. Bu anı bekliyormuşsam demek ki.
Abi ben olamıyom böyle niye bilmiyom fıtrat galiba.. hoş soğuk biri olacağıma sıcak olup intikamımı kişinin yüzüne gülerek hazırlamayı severim .... yine sinsiyim ...
soğuk olmak yapı meselesidir. bazı kekolar gibi bunu cool olmaya çalışmak için kullanmayın. kaliteli bi ortam varsa soğukluk kendiliğinden çözülür zaten.
genellikle ruh halime göre değişen bir durum bu benim. istediğim zaman almanlar kadar soğuk istediğim zaman italyanlar kadar sıcak olabiliyorum. hem güzel hem de kötü olayları fazlasıyla yaşadığım için nasıl bir anı düşünürsem o ruh haline bürünebiliyorum. bukalemun gibiyim şerefsizim.
anlaşamadığı biriyle konuştuğu zaman karşıdaki insanı kıran kişi olmaktansa, soğuk bir insan olmak daha iyidir.
gerçek anlamda sıcak kanlı ve insan canlısı olan insanlar çok enderdir...
hele ki bu çağda ve iklimde böyle insanların var olduğuna inanmak tam manasıyla saflıktır...

bugün adına sıcak kanlı, samimi, ilgili, iyi niyetli dediğiniz hemen herkes aslında samimiyetsizliğin en canlı kanlı örnekleridir...
iki yüzlü, yalaka ve tam anlamıyla çıkarlarıyla uyumlu hareket eden insanlara pozitif anlamlar yüklüyoruz... gerçekse bunun tam tersidir..

yalandan taklalar atan insanlar hep sıcak olarak tanımlanan insanlardır...

gerçek manada soğuk biri, (size değil, herkesle mesafeli olan birinden bahsediyoruz burada) kimsenin totosunu yalamaz, yağ çekmez, samimiyet olarak tanımlanan samimiyetsiz hareketler sergilemez...

soğuk insanlar candır. ve herkes tarafından hastalıklı olarak görülebilirler. ürkütücü olurlar. aşılmaz mesafeleri vardır ve pek sevilmezler... kendilerini pazarlamayı iyi bilen insanlardan daha delikanlı olurlar... ama psikopat olduğu için soğuk olan vardır. mizacı yüzünden soğuk olan vardır...
sosyal fobisi olduğu için soğuk gibi görünen vardır bunlar karıştırılmamalıdır.
Az çok benimdir.
Ağırbaşlı ve hareket ederken duyguları geri planda olan bir insan olduğum için ciddi ve soğuk bulunabiliyorum.
Abartılı sulu hareketlerden, cıvık söylemlerden hoşlanmam. (Küçükken de kendi halime bırakılıp oynamayı severdim, fazla ilgiden bana dokunulmasından rahatsız olurdum.)
Annemle telefon açtığım zaman söyleyeceğimi söyler, kapatırım.
Laçkalık denen şey standart donanımımda yok benim.
bazı sosyal anksiyetesi olan veyahut insanlarla iletişim kurmaktan çekinen insanlar da kimi zaman soğuk biri olarak görülebilir. halbuki bu insanların hafif üstüne gitseniz ve aranıza alsanız sıcacık olurlar.
En iyisi. Bizim gibiler insanları tanıdıkça ancak ısınır. Aa o soğuk biri derler. Tanıyan ise değil der.
Herkesle de samimi olamazsın zaten.
ukala veya egoist zannedilmenize sebebiyet verebilecek kişilik özelliğidir.
sıfatıma bile yansımıştır. kimse gelip kolay kolay muhabbet etmeye yanaşmaz benimle. aslında samimi olduğum insanlara karşı böyle değilim, o nedenle bir nevi gereksiz muhabbetlere karşı koruma kalkanı oluyor benim için.

benimle aynı ortamda bulunan insanlar daha sonraları gelip benim gıyabımda "x neden benden nefret ediyor, benden rahatsız mı oluyor" gibi şeyler söylüyorlarmış. eğer ilerleyen zamanlarda o kişi ile samimi olursam "ilk başlarda benden hoşlanmadığını düşünüyordum" diyor.

halbuki yok öyle bir şey...