bugün

şahsi tesbitime göre içlerinden bir çoğu gerçekten yahudi olmayan ancak özentilik nedeniyle yahudi olduklarını iddia eden insanlardır.

eklenti:

(bkz: alef gorse mertek zannetmek)
senin benim gibi birer insandırlar, kimseden eksik ya da fazlaları bulunmaz.
birileri oturduğu yerden rahatsız olacaksa dahil olduğumu keyifle söyleyeceğim insan topluluğudur.
kimliklerini deşifre etmek zorunda olmayan gruptur. illa "hey! ben yahudiyim" demeleri mi gerekiyor? ki sözlüğün birçok yerinde yahudi olduğunu belirten 3-4 yazar tanıyorum.

anlamadığım şey, küfretmek için belli bir adres mi aranıyor da kim oldukları bu kadar merak ediliyor?
ben diye bakiniz vermeyi gereksiz bulmus kisilerde olabilirler. sözlükte kimse kendi kimligini belli etmek zorunda da degildir zaten. bazi bilgisiz meraklilarin ilgisini cekecek ise o kisilerden biriyimdir kimsede bana yahudi oldugunu söyleme diye ögütde bulunmamistir.
(bkz: ben bir museviyim ve israil i kiniyorum)
sözlükteki hristiyanlar veya sözlükteki müslümanlar ile arasında bir fark olmayan topluluktur, tabi burası türkiye ise, ve anayasanın ilk üç maddesi hala geçerliyse..
(bkz: mülayim)
pkk'nın yediği boklardan kürtler ne kadar sorumluysa aha da şimdi olanlardan o kadar sorumlu olan yazarlardır. açın gözünüzü lan yeter neyi bekliyorsunuz artık.
eğer sözlükte yahudi olmak birilerini rahatsız ediyorsa: (bkz: pax malm)
yahudiliğin öyle çok kolay içine sızılabilen bir din olmamasından ileri gelen nedenlerden ötürü, sözlükte gerçek olanın az olmasından sebep çok fazla kara murat' ı olmayan konudur diye tahmin ediyorum.
hiçbir yahudi, cemaate girmeden yahudi olamaz. soyunda yahudilik olmadan gerçek bir yahudi olamaz. israiloğlu denen bir şey var, soy mevzusu bu.
hiç rastladınız mı musevi misyonerliğine? rastlamazsınız çünkü misyonerlik yapıp insanları saflarına çekmeye çalışmazlar.
dikkat çekmeme mevzusuna gelince; musevilikte yoktur öyle dinini, tanrının adını boş yere anıp, ışın kılıcıyla ortalarda dolaşmak. ve ne yalan söyliyeyim musevi aileler çocuklarını o kadar iyi yetiştirirler ki, kimseyi bir başka kılığa bürünüp birbirine sokmayı düşünmezler.
ve ayrıca hiç de rastlamadım bir musevinin kendini sakladığına. komplo teorileri üretmeye gerek yok. adamların uğraşacak daha iyi işleri olabilir burda abuk subuk yazılanları okumaktan başka.
yahudi olduklarını söylemek zorunda olmayan, fakat müslüman gibi davranıp islamı, türk gibi davranıp türklüğü aşağılamak ve üstüne üstlük entellektüel görünmek zorunda da olmayan yazarlardır.
müslüman veya türk gibi davranıp bu kavramları aşağıladıkları neye dayanarak iddia edildiği anlaşılamayan kişilerdir. sizin gibi düşünmeyeni yaftalamayı ne çok seviyorsunuz. illa belli bir türk veya müslüman zihniyeti olmak zorunda değil mi herkesin? kimse farklı düşünemez değil mi?
varlıkları, sözlükteki herhangi bir müslümanı rahatsız etmeyecek insanlardır. müslümanın beni israil'le sorunu yoktur.

fakat vicdanı olan her insanın zalim israil devleti ve onun şakşakçısı siyonist budalalar ile bir hesabı vardır.
(bkz: yemeğini bırak işini bırak)
kendilerine "biz kaç kişiyiz!" demek istediğim yazarlardır.
ardından da "modası geçti onun, geçtik biz o faslı" diyorum.
daha diyeceklerim var; ama onları da geleceğe saklıyorum.
bir de estarabim estarabim.
(bkz: biri beni mi çağırdı)
(bkz: bunlar provokasyon kokan hareketler mayk)
israil'i hala savunabilmeleriyle iğrenmeye başladığım insanlardır; israil-gazze olayıyla ilgili her başlıkta en az bir tanesine rastlanabilir. derdim yahudi olmaları değil elbette; hala israil'i savunabilmeleri.

bi dakika, yahudi olduklarını nerden çıkardım lan?
sadece birbirlerini bilmeleri yeterli olan kişilerdir. ayrımcılığın lüzmu olmadığının bilincinde olup, kimlikleriyle değil fikirleriyle ve düşünceleriyle ortamda bulunmak isterler.
güzide uludağ sözlüğümüz de ki entry'lerini giren ve yahudi olan yazarlardır. başlıca şöyledirler;

69 kasim
zorba hayvansever
blakkheim
asprinick
sekura
kadikoy de bir surrealist
Ehm şimdi oturup tek tek, ulan ben bunları bunları yazdım, hz. muhammed'e peygamberim diyerek nasıl yahudi oluyorum diye kendimi savunmayacağım, yahudiliğin veya başka bir etnik sıfatın hakaret olarak kabul edilmesine karşı çıkacağım listedir. Hayır koçum anlamıyorum aslında, ne fenerli, ne israil yanlısıyım ama bozuldum da diyemem. bir tane sik yemiş bülbül tarafından yahudi diye nitelendiriyorsam yahudi de oluruz.
sözlükteki yahudiler;

infected mushroom
sözlüklerin örgütlü parazitleri.

atatürk'u türk'un öncüsü, devrimci kişiliğinden soyutlamak. kendi kisildiklari semitik alemi başkalarına da dayatmak, halkı teröre razı etmek başta, her türlü çarpıtmaya örgütlü olarak girişiyorlar.

vasingtondaki aşağılık askenazlar öyle dua ediyor diye türkiye'de iç savaş çıkabileceğini umuyor, bu fikirleri yayıyorlardı. allahını kitabını siktigimin beyinsizleri...
görsel