bugün

sahip oldukları özgürlüğün kıymetini bilmeyen densizlere * karşı gösterilen tepkidir.kimse kimseye sırf milliyeti yüzünden kin beslememektedir,zira allah ın yarattığını kul değiştiremezdir.ancak değiştirilebilecek bir şey vardır,türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.tepki de bunu kabul etmeyen hatta türkiye cumhuriyeti oluşumuna karşı duranlaradır.
pkk ile kürt arasındaki farkı kavrayamamaktan kaynaklanır,

her kürtü pkk'lı sanan bu zihniyet kürtlere ve onlara dair her seye düşmandırlar, ama asıl önemli olan bu düşmanlığın sebebidir, bunun adına da "milliyetçilik" derler, ayrıca abd'ye de karşı olduklarını söylerler ki işte o zaman insanın gülesi gelir ama ayıp oldugundan bıyık altından küçük bir tebessümle geçiştirilir. abd'ye karşıyım derken asıl yaptıklarıyla abd emperyalizminin tam da istediğini yaptığını bilmez, çünkü hep kürtler "kaka adam" olarak öğretilmiştir onlara,

neyse fazla uzun olmasın, kendi milletini koruyayım derken emperyalizmin kucağına oturtmak işte tam bunun tanımıdır

not: milliyetçilikle yurtseverlik arasındaki koca fark da ayrı bir konudur, önemli olan "yurtsever" ve kapsayıcı olabilmektir, zaten öyle olunsa böyle şeylerin hiçbiri ortaya çıkmayacaktır
tam anlamıyla cahil insanların faşistçe genellemelere gidip, bir grup insanı aşalayıcı ve küçümseyici tavırlara girmesidir. işin en acı tarafı ise yukarıda da anlatıldığı gibi bunu milliyetçilik kisvesi altına sokarak insanlara hakaret etmektir. işin başka acı tarafı ise moderatörlerin formata böylesine aykırı entryleri nasıl hala silmediğidir(#601305). bu bir sözlük herkes kurallar doğrultusunda herşeyi yazabilir. entry de yazanı beğenmeyenler için bile boşluklar var o boşluklar kullanılabilir. ama hakaret etmeye doğrudan "bu ne biçim başlık" tarzı entryler girmeye nasıl göz yumulur bu da anlaşılamaz.

edit: silinmiştir efendim, çalışıyolar walla...
"hah bir de siz eksiktiniz" temennilerini hakeden sözde "artış".

ya biz...daha ilkokul sıralarındayken öğretmenimiz bize pkk için "türk türk'ü öldürüyor,dışardaki düşmanlarımız kandırıyor bunları" derdi.biz kürt nedir bilmezdik bile...yani öyle bir eşitlikti bu ülkemizdeki herkes türk'tür diye bilirdik.kendi teröristimizi bile "yabancı bir ırk" diye düşünmezdik

ama şimdi bakıyorum ki bir kin bir hesaplaşma duygusu var ortamda.neler duyulmuyor ki ;

kürt : biz kürtler sizden önce buralardaydık..bizim köklerimiz iran'daki med'lere kadar uzanıyor.
türk : lan koduklarım...eski olabilirsiniz de kaç devlet kurmuşunuz bu güne kadar ??

veya

türk : ay bu güneydoğuluları da hiç sevmiyorum , mağara adamı gibileeer
kürt : sen kürt oldukları için desene şuna
türk : ya..pkk kötü bir şey amaa *

herkes saçmalıyor , herkes büyük yanılgılar içinde.bir türkiyelilik kelimesi almış başını gidiyor.türkiyelilik diye bir şey yoktur.

bu ülkenin kurulması için uğraşan , kanlarıyla bu toprakları yıkamış "herkes" ve onların soyundan gelen "herkes" türk'tür...

bunu ata'mız diyor,ben demiyorum.her şey bu kadar açıkken kim çıkarıyor böyle söylentileri anlamak mümkün değil...ülkemizdeki kürt kökenli her vatandaş "türktür".azerisi,lazı,hepsi için geçerli bu...bunlar "alt kimlik" tir.

hepimizim "üst kimliği" türk olmamızdır.biz bir ulus devlet'in vatandaşlarıyız.

ama kimse bizden "bu kimlikleri istemiyoruz" diyen , "biji apo" diye anıran canlılara "insan" dememizi beklemesin.bir kaç çapulcuya birakacak halimiz yoktur bu ülkeyi.
Her kürt pkk'lı olmayabilir fakat kürtlerin davranış, haraketleri isyankarca ve zarar verici düzeyde. sokaktaki türk serseriler olabilir lakin bunun kaç katı fazlası daha çok zarar verici düzeyde kürt mafyalar var. bunlar da türkiyeye içten zarar veriyor.
kendi aralarında çok iyi gibi gözükseler bile türklere karşı daha sert ve yıkıcı davrandıkları için illa pkk'lılar düşman, diğer kürtler düşman değil diye düşünülmesi imkansızdır.