bugün

önermelerle başlayıp, fonksiyonlar, kümeler, matrisler, olasılık-permütasyon diye giden sürekli ispat yapılan lanet derslerden biri.
matematik bölümü öğrencilerinin 1.sınıfta aldığı ders.
ilk başlardsa çok kolay gibi görünen dolayısıyla önemsenmeyen, ancak sonradan göte giren ders. allahtan kredisi düşük.
bagıntı, fonksıyon, grup, halka, homomorfizma,izomorfizma, algoritma konularından olusan; ve dersi verene kadar kendizi hayattan soyutlamanız gereken matematik bölümünde okuyan ogrencileri irezil eden derstir. genellikle teorem ispat seklinde seyrettigi icin matematiksel olarak pek bise kattigi soylenemez. buzamana kadar bildiginiz matematigi bir teoremle alasagı edebilir. dersi verdikten sonrada bircok bildiginiz seylerin aslinda yalan yada varsayim oldugunu goruncede nihilist bı sekılde cıkmanız dersten pek olasıdır. bu dersi vermekte aslinda bahsedilen kadarda zor degildir amac ogrenmek degıl sadece ezber oldugunda ılk alısınızdada verebilirsiniz.egıtım sıstemının sacmalıgıda yada yanlıs kullanımıda bu noktada yıne karsımıza cıkmaktadır.
Gazi de cins bi prof. hocanın 1. sınıf ögrencilere verdigi asırı saçma bi derstir. (bkz: dandik)
tuhaf tuhaf ıspatları olan bir ders. geçin bir daha geriye bakmayın.
saçma sapan şeyler işlenen bir derstir. bazı konuları liseden hatırlarsın. yapamazsın. çünkü hocası kıl bir tiptir. 3. sınıf oldum hala bu dersi alıyorum. yarın finalim var. allah dördüncüsünden korusun.
bu dersi veren yard. doç. hocamın okulun en pislik hocası olduğunu duyup tırsmama neden olandır. bu 1 aylık sürede gayet güzel önermeler şirin ispatlar gördük. sonumuz hayrolsun. amin.
fasulyesiz, abaküssüz matematiktir.
amına koyayım böyle dersin.
içinde barındırdığı bir mantık konusu vardır ki kendisine p ise q diyorum ya da a ise q diyorum, başka da bir şey demiyorum.
Dersi eğlenceli ve kolay olup sınavlarında eline veren derstir.
ilk başta '' matematiğin somutumu olur amk yeaa ehehe... '' diye ciddiye alınmayıp sonraki senelerde durumun vehametinin fark edildiği derstir.
Dersi derste dinlesen bile anlayamayacagin, canı sıkılan fazla dehası olup da kullanacak yer arayan aptal matematikcilerin uydurup öğrencilerin götünde patlattigi absürd matematik.
somut matematik yoktur.. denilerek başlığı normal kılan şeydir..
BA ile geçtiğim derstir.
Kafa yapabilen ders.

Soyut kafası bambaşkadır. Uzaydan yazıyorum.
Bu dönem görmeye başladığım ders.
Önerme, ispat vs.vs.
somutunu da sevmediğim ders.