bugün

entelektüel birikime yeterince sahip olduğunu zannedip sosyalizmi savunmayan yok bu ülkede. hatta dünyada böyle bu...

biraz sanatla uğraşıyorsun, biraz edebiyat. kendini öyle bir ortamda buluyorsun ki, sanki komünist manifestoyu marx engels değil sen yazmışsın! bir beyin fırtınası dönmeye başlıyor akabinde. iyi/güzel/hoşta aradaki ince çizgileri ayıramıyorsun ki daha, sosyalizmi komünizmi tartışacaksın. liberal dengelerle serbest piyasa ekonomisine, kapitalist sisteme bok atacaksın...

ezilenlerin sosyalist platformuna çıkıp "ben bir eziğim ve sosyalizme inanıyorum" demek zaten az miktarda vuku bulan bilgi birikiminide hiçe tamamlıyor benim gözümde. ya marxist komünist leninist partiye ne demeli? toplanmışlar çılgın bir parti veriyorlar sanırsın. hepsi de salak saçma oluşumlar...

ve en canalıcı nokta ise şudur benim gözümde. bahsi geçen entelektüel kardeşlerimin oturup sosyalizmi yücelten tartışmalara girmeleri ile beraber şöyle bir diyalog yaşanması da muhtemeldir aralarında. hatta yüzde 99.9'dur diyorum. şöyle ki;

-üstadım
-mirim
-gel gelelim sosy....
-bir kadeh şarap alır mısın mirim?
-bi'tabiki aaaa yanlız o doluca mı? ben bordeux şarabından başka içmiyorum!
- *

ne oldu senin sınıflar ve sınırlar teorilerine? karakteri oturmamış, aslı çakma aristokrat müsvettesi yalancı sosyalist veya komünist! nasılsa bir gün biri, diğer gün diğeri öyle değil mi? haftayada zaten boynunda muska "ben anarşistim kıvamında çıkagelirsin ortamına!.. lise sıralarında bile daha eli yüzü tartışıyorlar tüm bunları mal!
Kesinlikle öğrencidir, işçi olmadığı kesindir. zaten sovyetler işçilerin eliyle yakılmadı/yıkılmadı mı?
bir ideolojik görüşü aşağılama çabasına girmez örneğin bu entelektüel.
tek marifeti ak parti ve dine aşşağılamak olan çakma entelektüeldir.
evet abi beyin denen organa beğin diyecek, beyni ğ ile yazılıyor sanacak entelektüeller varken sana ne lan sosyalizmden götveren.

edit: başlığı açan, beyin yerine beğni yazmıştı. sonra editledi.
bilinçsiz entelektüel mi olur lan? okumayan, okuduğunu anlamaya çaba göstermeyen ve başlığın iticiliği üzerinden fevri entryler dizen sanal sözlük kullanıcılarıdır. bakın gene genelleme yaptım! ya da başka bir şey...
kendileri sosyalizmden den dahi bihaberdirler.
o da demokratik hakkını kullanıyordur. beğenmiyorsan destekleme ama madem bilinçsiz niye ciddiye alıp yazı yazıyorsun hakkında.
entelektüel yerine entellektüel yazarlar -ki o kadar bilinçsiz, bilgisiz insanlardır. bir sosyalist neden ezilsin? sorusuna cevap arayacakları yerde, sosyalizm hakkında ileri geri konuşabilme yetisine sahip insanların da arkasında dururlar kendileri gibi. bir sosyalist, önce okuduğunu anlamalı. maddeyi tanımlamalı, sonra fikir yürütmeli.
sosyalisti kendi sığlıkları üzerinden hareketle ulu birşey olarak görenlerin tespiti. ve thanks for all the fish. sosyalizm; iktidarın, işçi-köylü diktasında tüketim ve üretim ilişkilerinin yeniden yorumlanarak ele geçirilmesidir. sosyalist ise bu fikri ülkü edinen kişidir. bir sosyalistin çok bilgili kültürlü omasına gerek yoktur. zaten sosyalist enternasyonalin hatta komunizmin yerkürede yaşanmamış olma sebebi de aslen sosyalistlerin çoğunun nerdeyse tamamının fikir adamı olmalarıdır. ispanya iç savaşında bu fikir ve sanat adamlarının çoğu savaşmışlardır ama onun dinamikleri farklıdır. orada bir anarşist ateş mevcuttur.

hatta daha ileri gideyim, ülkücü ya da islamcılar kadar; beyinsiz, asker tadında, okumayan ama söz dinleyen kitleler olaydı mahirin elinin altında, bugün tartıştığımız konu elimizde şaraplarla "artık anarşizme geçsek mi hacı ya" olurdu.
hayli komik ve utanılması gereken bir iddaadır.

ee sonuç itibariyle bu kadar seviyesiz hükümlerin kişilere vermek istediği birkaç mesaj olması gerekir. mesela: sosyalizm kötüdür, pistir, dinsizliktir... öteki ise: ben kendimi teşhir ediyorum: beğenmediğim, hazmedemediğim bir öğretiyi "mal, gerizekalı, aptal" gibi ithamlarla küçük düşürmeye çalışıp eleştirdiğimi sanıyorum ?

kapasitesizliğin veya çapsızlığın bu kadar iyi örneğini sunmak her babayiğitin harcı değildir.

(bkz: cahil cesareti)
alternatip'e üye olup,mor giyinen,mimar sinanda okuyup fotografla ugrasan converse'li gencligi de unutmamak lazım dedirten husus.
sosyalizm i beyaz türklerden öğrenmiş bilinçsiz bir tümevarımdır. senin solcu,devrimci sandığın adamlar boğaza nazır şarap içen veya kampüslerde devrimcilik oynayan marjinal tipler olursa böyle bir genellemeyide yapabilirsin. ama gerçek bu kadar sığ değildir,olmamalıdır. mesala bilinçsiz entelektüel demişsin. böyle bir şey olabilir mi?. bir insan bilinçsizse zaten entelektüel değildir. tabi amacınızı anlayabiliyorum. insanların gözünün önüne üstünde röpdeşambır elinde şarap kadehi ağzında pipo ile karikatürize edilmiş bir profil oluşturmak ve o şerefsizin üzerinden bütün sosyalist mücadeleyi milliyetçi-muhafazakar veyahut liberal mantalite ile linç etmeye çalışmak. 80 sonrası dünyasındaki yeni-sağ dalga ile sabah akşam solculara bok atmak moda olmuş durumda. eğer arkadaşım şu an dünyada kısmen bir özgürlük varsa, bunları o bok attığınız devrimcilere borçlusunuz. bu ülke öyle bir şizofreninin içindeki at izi it izine karışmış durumda. sen özdemir ince leri bekir coşkun ları emin çölaşanları solcu sanarsan böyle şeylerde yazarsın. gerçek bir devrimci özgürlükten yanadır demokrasiden yanadır gelir adaletinden yanadır. burjuva demokratlarından demokrasiyi öğrenip sola demokrasi dersi vermek abesle iştigaldir. eski devrimci yeni reklamcılarıda artık devrimci sanmayıda bir kenara bırakın. bu ülkenin cezaevlerinde senin kıçının üstünde oturarak sabah akşam bok attığın adamlar hayalleri için ,daha güzel bir ülke için işkenceden geçtiler. bir halt bilmiyosanız saygıyı bilin bari. gerçek devrimciler boğaza nazır şarap içmez. boğaza nazır bu ülkenin haline ağlar. kardeşliğimizin bozuluşuna ağlar, adaletsizliğin ayyuka çıkmasına ağlar,işkencelere ağlar,yalanlara ağlara,dolanlara ağlar. gün gelecek belki o gözyaşı temizleyecek bu ülkenin kirini pasını.
(bkz: şekline sosyalist)