bugün

Türkiye'de öğrenim hayatını sürdüren Sosyal bilimler öğrencilerin, bu ülkede ki konumu, değeri, yeridir.

şimdi öncelikler ben uluslararası ilişkiler okuyorum. vakti zamanın da dinlemişim tercih robotumu, gelmişim. ismi de güzel iyi kötü okumuşum. en başlarda gayet güzel olan üniversite hayatım son zamanlar da girdiğim zilyon sınav sayesinde bom bok olmuş durumda. Sormadan edemiyorum "ne yapacam lan ben bu devlete?"

kimse kimseyi kandırmasın beyler her mezun olan ahmet davutoğlu olmuyor. sanki çok övünülecek bir dış politikamız var da her yıl binlerce öğrenciye bu politikaları anlatıp uluslararası ilişkiler uzmanı (bak hele bak) diye mezun ediyoruz.

iktisat denen bilime nobel veriliyor, bizde puanı düşük olana iktisat yazdırıyorlar.

lan sosyoloji şu anda dünyanın en çok önem verdiği bilim dalı, bizde? bizde mezunları dersanelerde 400 liraya çalışıyor. o da rehber öğretmen ha. diğer milletlerin tek amacı var şu anda toplumu kontrol eden dünyayı kontrol eder, bizde bu bilim yerlerde sürünür.

hukuk desen sanki her mezun olan suits dizisindeki adamlar gibi imaj yaratmışlar, okuyanına bir dokun bin ah işit.

önümüze konmuş kpss diye bir illet yarış atı gibi çalışıyoruz aq. öğrenim hayatım boyunca almadığım muhasebe gibi işletme gibi dersleri de yapmam gerekiyor yani öğrendiklerimden de sormuyorlar. ne bu yani sitem mi? bir insanın genel kültürü senin kpss1 de sorduğun sorularla mı ölçülür? hepsini geçtim ben üniversiteye hazırlanırken de coğrafya çalışıyodum şimdi de çalışıyorum neden lan neden?

bitti aq. buraya kadar okuyan varsa gelsin çay ısmarlayım.