bugün

Sony'nin tam kablosuz Kulak içi kulaklığı.

Öncelikle ses kalitesi mükemmel. olumlu olan tek tarafı da bu sanırım. Tws türündeki kulaklıklar arasında sennheiser tws 2'den sonra airpods pro'nun önünde gösteriliyor ki bu kulaklıkların yarı fiyatında zaten.

Uygulaması güzel ancak telefonum da sony olmasına rağmen bağlanması uzun sürüyor, nfc ile bağlanmak gerekiyor gecikme yaşamamak için. Ayrıca bağlantı sürekli kopuyor. Eminim airpods bile android cihazlarda bundan daha düzgün çalışıyordur.

Tasarımı bence iyi değil. Leyla ile mecnun'daki kubilay'ın kulaklığına benziyor. Kutusu kaba ve cepte pek hoş görünmüyor. Buna karşın vadettiği batarya sürelerini de karşılamadı. (Anc ve dsee hx kapalıyken bile)

Herkesin methettiği gürültü engelleme özelliğinin bir numarasını göremedim. Kutudan çıkan 6 kulak başlığıyla da denedim, Sesi uzaktan geliyormuş gibi hissettirmek dışında bir işe yaramadı. Müzik kapalıyken de white noise yapıyor. Lan acaba bana bozuk ürün mü gönderdiler?

ip ve aptx sertifikaları yok. bir önlem aldılar da sertifikayı masraf olmasın diye mi almadılar diye düşündüm ama değil. Sitelerinde açık açık yazmışlar spor falan yapmayın bununla götünüze girebilir sonra diye.

Özetle tavsiye edebileceğim bir ürün değil. Bunun yerine jabra elite 75t alın. Sony pişmanlıktır.
Almayı düşündüğüm kulaklık, fakat maalesef ülkemizde teknolojik ürünler çok pahalı yurt dışında 250 dolar olan kulaklığı sony bir kıyak yapıp 1.200 civarına çekmiş, normalde Apple'n airpods pro ile aynı fiyat da, fakat bir yandan kulak içi almanın fiyat performans olmayacağını düşünüyorum çünkü aradığım ses kalitesi , bir yandan da istiyorum sanırım alacağım zaten kulak üstü kulaklık taşınmıyor.
çok araştırmalar neticesinde aldım ama ne yazık ki memnun kalmadığım bluetooth kulaklık oldu.

günlerce kulaklık araştırması yaptım. neredeyse bütün pahalı ve ucuz kulaklıkları araştırdım. airpod pro da noise cancelling özelliğini denediğim için bu özelliğin mutlaka olmasını istedim. bu ürünü satın aldım.

onun fiyatından daha düşük ama ses kalitesi olarak çok daha iyi bir kulaklık olduğunu söylemek lazım. noise cancelling özelliği zaten rakiplerinin en iyisi. belki de yanına yaklaşan yoktur. sesi kesmesi ve devreye girmesi rakiplerinin çok ilerisindedir. airpod proyu tokat manyağı yapar bence. airpod pro da devreye girme ve çıkma aşamasında hatta çalışırken bile çok az ses geliyor. buna white noise diyorlar sanıyorum.
kötü tarafları çok fazla belirtilmemişti ama bence en önemli kısım, kulaklığın kulağa uygun olup olmadığı ile ilgili kısımdır. bu durum bütün kulaklıklar için geçerli. bu yüzden kulaklık almadan önce mutlaka denemek lazım. ayakkabı gibi düşünün. çoğu kişiye farklı tepkiler verebilir.
malesef benim kulağımda stabil durmadı. çok ufak dokunma ile düşecek durumda. benim kulaklarım ne büyük ne de küçük. bence bu kulaklık büyük kulağı olan insanlara hitap ediyor. yedek kulak tıpaçları bende işe yaramadı. sürekli düşecek hissi var. çevrildiği zaman oturma durumu hikaye.

tekrar yazıyorum. herkes de farklı sonuçlar verebilir. ben oldukça rahatsız oldum. kutusu da hatırı sayılır derece de büyük. airpod pro kutusu gibi çakmak cebinize girme gibi durumu yok. onun 2 katı diyebilirim.
sabit duruyorsanız veya kulaklarınız büyükse diğer konulardan dolayı çok memnun kalabilirsiniz.