metallica
megadeth
slayer
manowar
mastadon
ramsstein

gibi grupların geleceği türkiyedeki gelmiş geçmiş en büyük metal festivalidir.
bir de rammstein adlı insanımsı topluluğu, pussy şarkısına özel bir şov yaparsa doğacak olayların sorumlusu kim olacak merak konusu.

sonra onu tayyip izlerse olacakları düşünemiyorum.

bir önfikir için;
http://www.youtube.com/wa...TmCUI&feature=related

lütfen izlerken iki eliniz de klavyede olsun.
http://www.biletix.com/static.htm?page=sp47#
biletix'in hizmet bedeli eklenmiş bilet fiyatları aşşağıdaki gibi olan festival.

tek günlük bilet fiyatları;

sahne önü: 270 tl
saha içi: 115,5 tl
vip: 220 tl
1. kategori: 170 tl
2. kategori: 132 tl
3. kategori: 104,5 tl
4. kategori: 73 tl

kombine bilet fiyatları;

sahne önü: 420 tl
saha içi: 175 tl
vip: 320
1. kategori: 220 tl
2. kategori: 165 tl
3. kategori: 154 tl
4. kategori: 121 tl

not: hizmet bedeli ile fiyatlar biraz daha uçuşa geçmiş saol lan biletix!
tek günlük saha içi biletinin 10 lira hizmet bedeliyle kakalandığı festivaldir, büyük problem değil efenim. sonisphere 105 demiş biletix 115 kuruş demiş.

o değil de hangisi hangi gün çıkacak lan? ölmeden cevap verin olm...
türkiye'nin görebileceği en kapsamlı, en muazzam festival. metalin babalarını görmek için servetimi veririm bu festivale.

kombine mi alırım saha içi olarak. pogomu da yaparım headbangimi de.
(bkz: yıkarlar)
110tl ile 420 tl arasında bilet fiyatı mı olur yahu...

(bkz: vurgunculuk)
http://i1003.hizliresim.com/2010/3/5/1184.jpg
1. kategori ile 2. kategori açı olarak aynı olmasına rağmen arada 50 liralık fark var. saha içi almak isterdim fakat saatlerce ayakta duracak potansiyele sahip değilim. en iyisi 2. kategori fakat till'e uzak olmak da bana koyar. bak kafam karıştı şimdi.
her gruba ayrı sahne önü satılması gerek bu festivalde. ben tüm gün tüm grupları sahne önünden izlemek istemiyorum. zaten sadece stone sour için gidiyorum. kombine biletimi aldıktan sonra istediğim grubun sahne önü için ayrı bilet olmalı.
biletix de ayrıntıları bulunan hayal ötesi konser.
fiyatlara bakılırsa bir gün yerine 3 günlük kombine almak daha mantıklı.

http://www.biletix.com/static.htm?page=sp47
Biletix ve organizatörlerin yine uyanık davranacağı etkinliktir.

bir ay sonra saha içi ve numaralı biletler bitti denecek, bu sayede insanlar biletleri satılmayan üst taraflara eski açığa vs. yönlendirilecek sonra tekrardan saha içi bileti ve numaralı satışa çıkarılacaktır.

Aynı organizatörün önceki metallica konserindeki taktiği buydu.
rammstein çıkacaksa hangi gün çıkacak merak ediyorum.
yetkililer bunla ilgili detay vermemiş.
zira günlük biletler falan satacaklarmış. büyük ihtimal festivale az bir zaman kala belirlenir ama daha önce tarih belirleseler de bizlerde ona göre para biriktirsek. *
zira sahne önü inanılmaz pahalı. zaten şuan hayal gibi.
ama diğer arka taraflar idare edecek bir fiyata sahip.
gerçi rammstein'i sahne önünde izlemek lazım ama arkalarda bile saf tutup, uzaklarda olsa bile o ambians içinde olmak büyük haz verir büyük ihtimal insana.
3 günlük biletlerin çok daha ucuza kaçtığı festivaldir. gün/verim anlamında. belki de verim/gündür ne bileyim.

ergenseniz ve istanbul'da yaşamıyorsanız hayat hiç güzel değil be, ibne cedric. yahu günlük biletler satışa çıkmamış, ne zaman çıkacağı belli değil... çıktığında ya görmeyiz, ya biletix çöker, ya biz alana kadar biterler. nasıl anlatacaksın ki 1 günlük 115 lira, 3 günlük 160 lira diye? "ben ne bilcem senin ne yaptığını, ne yiyip ne içiceksin 3 gün oralarda, hem metalciler çadırlarda sevişiyomuş!" derken nasıl anlatacaksın derdini?

hay sokayım ulan.
mına koduğumun biletix'i yüzünden saha içinden kombinesini aldığım festivaldir. ne güzel sahne önüne 270 lira bayılacaktım lan. yapacak bir şey yok. tek günlük bileti beklemek gözümü korkuttu, "ya kalmazsa?" dedim kendi kendime. aynaya nasıl bakarım sonra?
kamp alanının olmaması ile çok şaşırdığım festival. ulan 3 gün millet ne yapacak oralarda.
kombine bilet almanın daha avantajlı olduğu festivaldir. saha içinden kombine almayı düşünüyorum, ama gözünü para bürümüş organizatorler saha içine 30.000 bilet satarlar diye de tırsmıyor değilim.
inönü stadını çok iyi bilen biri olarak, kategori ve para orasntısına bakarsak organizatörler sırf fazladan para için, fazladan katergori koydular.

efem şimdi oturma planını buyrun açalım: http://www.biletix.com/st...at/sonisphere_seating.jpg

şimdi 3.kategori ve 2.kategoriye bakmanızı istiyorum. tek günlük 2.kategori=132,, 3.kategori=114,5 .... kombine ise 2.katerogi 165, 3.kategori 154.

efem 3.kategori aslında 2.kategori'den daha iyi. daha üstte olduğu için daha rahat görebilmeniz mümkün. nedendir anlayamadım 2.kategori daha pahallı. 2. ve 3. kategori arasında kararsız kaldıysanız eğer 3.kategoriyi tavsiye ederim. tabi adamlar götlük yapıp konser sırasında 2 ve 3'ün arasına bi duvar koymazlarsa. hani kombine alacaksanız ve fazladan 10 liranız varsa 2.kategori ile garantiye alabilirsiniz ama 3.kategorinin daha iyi çıkma ihtimalide var.

4.kategori yani en ucuz bilet alacağınıza bence gidin götünüzü verin, biraz daha paha ekleyin daha iyisini alırsınız. yoksa 4.kategoride kuzu gibi oturup lcd ekrandan konser izlersiniz.

önceden stadyum deneyimleri olan bir arkadaş olarak, sahne içinden hiç bir zaman şikayetçi olmadım. hatta u2 konseri için sahne içi bileti aldım. ama benim gittiğim tüm stadyum konserleri 2-3 saatlik sürdü. burada isminden de anlayacağınız gibi "festival". yani tribünden bilet alırsanız en azından ilk başlarda oturup, büyük gruplar çıkana kadar arkdaşlarla hoş sohbet edebiliyorsanız. ama sahne içinden alırsanız en az 7-8 saat kös gibi ayakta dikileceksiniz. konser saati geldiğinde de oldukça yorgun olacaksınız. o yüzden "festivalde" özellikle bu yorucu festivalde sahne içini siktir edin.

1.kategorininde aslında karşı tribündeki 2.kategori'den parasal bakım dışında çok bi farkı yok. güya 1.kategori'de daha boş alan olacakmış. ve sahneyi daha iyi görüyormuş... 2.kategori ve 1.kategorinin ikiside bana göre sahneyi eşit görüyordur. hani daha fazla boş alan olsada önemli değil. sonuçta dans mı edeceğiz amna koyym? konserler hep beraber kanca beraber coşarak daha güzel olur. yani 2.kategori bana göre 1.kategori'den daha iyi.

vip'lerin ise alt kısmı oldukça iyi. konserin atmosferini oldukça hoş bi şekilde görebilirsiniz amaaaaa o "vip üst" kısmında hele hele o köşede otuyorsanız bi bok göremezsiniz, benden demesi.

sahne önü ise paranız varsa ne hoş. sahne önünde söyle bi artı da olacak, sahne içi gibi ayakta dikilmemeniz için belli bi zamana kadar oturmak için koltuk, sandalye falanda olacak.

sonuç olarak söyle diyebiliriz:

sahne önü > vip alt > 3.kategori = 2.kategori > 1.kategori > vip üst > 4.kategori
gidemeyeceğim festivaldir. nasıl koyuyor bi bilseniz.
27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri'ni saha içinden izlemiş binlerce seyircinin yarısının tribünlerden seyretmeyi tercih edeceği festivaldir.
(bkz: ağır rock)
(bkz: thrash metal)
elime geçen parayla birlikte bileti almak için biletix'e yöneldim. fakat kapıda ödeme fırsatının olduğunu düşünürken karşıma çıkan kredi kartı resimleri beni çok şaşırttı. sinir oldum be. yediğimden içtiğimden kısıcam zaten. kapıda ödeme olsa nolur yani? bi de kredi kartı bulmakla uğraş...
metallica'nın yedi, rammstein'ın dokuz tırla teşrif edeceği festivaldir.
insana oha çektiren festival.

bu kadar büyük bir organizasyon, inönü stadı...
yıkarız lan orayı demekten kendimi alamıyor ve biletimin elime geçmesini bekliyorum.

yıkarız derken çağrışım yaptı.
(bkz: o binayı yıkarlar)