En guzel sarkilarinin küçük saydam insanlar olmasi ile kaliteli nadir Türk gruplarindan biridir. Kisilik olarak da tatli insanlar oldugunu iddia ettiler bir tanissak da sohbet edip beraber kaybol dinlesek.
edit: 4 martta Beyoğlu Hayal Kahvesindelermis. Orada olacak sozlukdaşlarimla gorusmek isterim.
şu akıma bir ad buldular mı bilmiyorum bilen varsa yazsın lakin güzel gidiyor gibi sanki.
böyle yeni yeni, tatlı tatlı gruplar çıkıyor ortalığa güzel de bi şey.
bir danışanım tavsiyesiyle keşfettiğim harika grup. bikinisinde astronomi, bu kız, rahatsız vals, varoluşum yokuşu... harika parçaları. tavsiye ederim..
şarkılarını bi ara dinleyeyim grubu.
düşmeden önceki son feci bisiklettir efendim. frenleri tutmuyordur muhtemelen.
enstrumanlara hakimiyetleri yetersiz, müzikal açıdan vasat, melodileri pek yaratıcı olmayan, vokalin sesinin de pek güzel olmadığı grup. ancak subjektif sebeplerle sevebilirsiniz.

daha basit bir açıdan değerlendirirsek bi grup canlı performans yaparken dinleyicileri kendini kaybedip şarkılardaki tutkuysa tutkuyu, enerjiyse enerjiyi hissedip konserden zevk almalı ancak bunların canlı performansları da harbiden vasat.(dinlediğim en kötü space oddity coverından birini yaptılar) ha bi de adam da hiç ses yok söylemiş miydim? bu basit grupları yüceltmek sağlam grupların çıkmasına engel bence.
tanınmayan grup bilinmeyen grup ya da tanınan grup ama henüz tanıdığım grup her ne ise. bikinisinde astronomi şarkısı. hele bi dinleyin gençlik.
sözlükteki her üyenin kendinden bir parça bulabileceğini düşündüğüm gruptur. popülerizm i fazla sevmem ama bizim sözlüktekilerin bu grubu dinlemesi gerek. https://www.youtube.com/watch?v=bqTbx8ZHMZs
1 saatinizi ayırırsanız kendinizi daha iyi hissedeceğinize eminim
Zamanında tivitimi favlamış gruptur.
benim az dinlenimlik şarkı diye nitelediğim şarkılar yapan yeni nesil gruplardan.
bu gruplardan bir diğeri için (bkz: yüzyüzeyken konuşuruz)

mesela uzaydan geldiğine göre yorgun olmalısın şarkılarını ilk duyduğumda çok hoşlandım. tereddütsüz telefona attım. boş vakitlerimde dinledim. tabi öyle çok da bokunu çıkarmadım. fakat 2 gün sonra nedense şarkı keyif vermemeye başladı. sanki şarkının tadı bitti. kokusu uçtu gitti ne oldu anlamadım. böyle twitter espirisi gibi bir kere görüyorsun gülüyorsun ve şaaaak diğer epiriye geçiyorsun.

belki yeni nesil filmler kitaplar ve müzikler de yeni nesil mizah gibi böyle kolay ulaşılan ama aynı zamanda kolay tükenen şekillerde oluşur kim bilir?
bu kız şarkısı çok ama çok keyiflidir. belki zamanında ben de birisinin "bu kız"ı idim diye düşünüyorum bazen. sonra bir kere daha düşünüyorum, o kız olsam, o adam ya beni bırakmazdı ya gitmeme izin vermezdi. demek ki olmamışım. olsun, hayırlısı be gülüm. bize de böyle ölmesi kısmetmiş. *
şarkılarındaki değişik ama hoş olan sözler,vokalin ayrı hoş gelen sesi bu aralar sabah akşam dinlememi sağlamıştır.ve her şarkıda en az kişiyi etkileyebilecek bir söz bulunması ayrı bir güzelliktir.

ha birde duman gibi ergenlerin eline,diline düşüp boku çıkmaz umarım.
akustikhane videosundaki sohbetiyle, müziğiyle dinlenebilir müzik grubu.

isimlerine çok takılan, beğenmeyen vs varmış, biz seviyoruz.
değişik bir tarzları var, hoş bir grup, gönül rahatlığıyla dinlenilebilir.
Bugün Bostancı gösteri merkezinde rock festte çalan, herbir şarkısı ayrı güzel olan grup.

Şarkıları dinlerken yüzde kendiliğinden bir gülümseme beliriveriyor.
Hep söylesinler , böyle güzel şarkılar yapsınlar.
son çıkardığı parçasıyla beni benden alan grup.

--spoiler--

En son ne zaman ayık olduk
Görünüşte ne yolcu ne yolduk
O gece onun evinde uyuduk
Sabah kalkıp yine aynı geceyi bulduk

"Bir hayatı seninle yaşamak" dedi
"istanbul'da kedi olmak gibi
Bir yanın beni hep besledi
Bir yanın ölmemi istedi"

Dedim olur
Böyle günler olur
Böyle günler olur

Geçenlerde geldi bana geri
Köpeğinin cenazesine giden biri gibi
Beni sevmekten çok öldürmeye meyilli
Eskiden böyle değildi

Ama olur
Böyle günler olur
Böyle günler olur

Geçenlerde geldi geri bana
Ne düşündüğümü sordu dedim artık soru sorma
Bazen bazı şeyler ölür
Sebebi böyle günler olur

Böyle günler olur...

--spoiler--
Bu kız adlı şarkıları da çok tatlı olan grup.
yeni keşfettiğim ve geç keşfettiğimi düşündüğüm müzik grubu. 'modern zamanlar' ve 'bu kız' adlı şarkıları çok hoş.
'bikinisinde astronomi' ve 'bu kız' beni bitiren şarkılardır bu gruba ait. 'uzaydan geldiğine göre yorgun olmalısın' ve 'tavuk korkusu' da fevkalâde şarkılarından ikisidir. ankaralı olup gerçekten müzik yapan ender gruplardan biridir.
Geçenlere uludağ Üniversitesi'nde konser vermiş müzik grubu. Canlı dinleyemedim üzüldüm.
Yaklaşık iki saat önce keşfettiğim grup. Senden bana kalan filminde bu kız adlı şarkısıyla keşfettim hatta. Önceden duymuş gibiyim ismini aslında da neyse oraları karıştırma. Güzel güzel, garip biraz ama güzel.
bi kac ay once soundcloud takipcisi arkadasim sayesinde tanistigim guzel grup. Artik kendim grup kesfetmek istiyorum ama hic arastirmayip baskalarindan otlaniyorum boyle ne kadar gidecek bakalim.
umut verici grup. bikinisinde astronomi dinlenilesidir.
Ayrıca çok sempatik ve sevimli adamlardır.
"sizde mi buraları seversiniz, buranın derdi bitmez hiç bilirsiniz, kendinizi bir gözden geçirirseniz, beni sevindirirsiniz zira beni siz delirttiniz" çok sevdiğim şarkısı.