bugün

öncelikle belirteyim diyarbakır da kömür madeni yok diye biliyorum, sadece varsayıyorum.

meseleye gelince bu patlama diyarbakır da olsa bdp hükümete ve devlete kan kusturur, yurt genelinde yürüyüşler düzenleterek soma dan daha fazla destek bulur. agır tazminatlar isteyerek bölgede aldigi oyu artirirdi mesele kömürden pay almaktan tutun devlet maden bölgelerini özelleştiriyor siz bakamayacaksanız verin biz bakalından özerklige kadar giderdi.
diyarbakır'a amed diyenlerin de öleceğini hayal ederek sevinirdim.
hiç bir şeyi değiştirmezdi . diyarbakır dünyanın bir ucunda taa ebesinin nikahında bir değil neticede aynı sınırları paylaştığımız türkiye'nin güzide bir memleketi. oradakiler canımız , kardeşimiz eğer öyle bir şey olsaydı bile somaya üzüldüğümüzden daha az üzülmezdik.
her ne kadar diyarbakır'da da olsa diye sunum yapacak yeni spikerlerimiz olurdu.
türk silahlı kuvvetleri'ne yıkılabilirdi diye düşündürür.
"insan" olanın yine üzüleceği bir durum olurdu. böyle düşünebilenlerin beyni götünde mi? nasıl sosyopatlarsınız siz!
hiç kimsenin dertlenmeyeceği bir durum olacaktı. ne 3 gün yas ne etkinliklerin iptali ne de sosyal medyada ki onca reaksiyon. van depremini hatırlarsak verilen acımasız demeçler, yardım kutularından çıkan rezillikler akıllara gelecektir. ne yazık ki bölünmüşüz reel de bir gözüksekte.
Onemli olan olenin turk ya da kurt olmasi mi ya da musluman ya da farkli bi inanctan. Ne kadar cirkin dusunceler bunlar. Bu olay nerde yasanirsa yasansin insan uzulur. Sirf kurtler oldu amed diyenler öldü diye sevinebilecek insanlar varsa ben onlarin insanliklarindan suphe ederim.
insan her yerde insandır.
bütün kürtler ayaklanırdı. zaten bahane arıyorlar.
Arkadaşın ceylandan halil ibrahimden haberi yer yok galiba. Bu çocuklar diyarbakirda olduruldu biri dayak yiyerek diğeri havan mermisiyle. Diyarbakır çok batiyor belli, valiniz de zamanında 'şehir hava almiyor ayol' deyip surlarini dinamitlemeye kalkismisti. Somaya bile ırkçılıginizi bulastirdiniz ya Yuh artik. Elinden gelse somadan kürtleri sorumlu tutacak.
Önemsizliğin kelime anlamı olurdu. Bölücü olanların ve bölünmeyi benimseyenlerin bilmesi gereken durum şudur ki; Ellerine hiç bir şey geçmeyecektir. Bizler gözünü kırpmadan ölüme giden insanlarınız. Atatürk'ü bu sebeple severiz. Diyarbakır'da ne olursa olsun türk'ün bayrağı dalgalanacaktır. O sebeple kürtler onu istiyor bunu istiyor demenin anlamı yoktur.
insan canının coğrafyası, rengi, dili, dini vs. yoktur deyip yine dualarımızı esirgemezdik.
insan olan herkes aynı tepkiyi verecekti. Sıkıntı yok bu vatan bizim.