1. 1.
  sólstafir.

  izlanda'yı sevmek için bir diğer sebeptir, 95 yılında kurulmuş viking metal grubudur.
  1 ... der meister
 2. 2.
  köld albümü harikadır, ötesidir, aşmıştır. albümle ilgili mükemmel bir kritiğe aşağıdaki linkten ulaşılabilir, sevişilinebilir;

  http://www.last.fm/user/l...3%B6ld_%28album_review%29
  ... rate my avatar
 3. 2.
  Son albümlerine hayran kaldığım izlandali şahane grup. 1995 yılında kurulan grup başlarda post-metal ve progresif metal icra ederken şimdilerdeyse daha çok black metal ve viking metal üzerinde yol almaktalar. (bkz: otta) 2014 yapımı albümleri tabiri caizse beni benden almaktadır. Şimdiden lagnaetti, otta ve dagmal şarkılarının her noktasını , tüm geçişlerini beynime kazıdım diyebilirim. Tam bir kış albümüdur ayrıca. Dinleyin dinletin , pişman olmazsınız.lagnaeti şarkılarının klibi de oldukça hoştur. Şöyle ki :
  http://m.youtube.com/watch?v=GL3LVlDtoUY+
  1 ... crimsonmeteoriteandarrows
 4. 3.
  ótta albümleri ile var olan karizmasini daha da tepelere çıkaran aşmış Viking black metal grubu. 2014 ün değil son yılların en müthiş albümünü sundular. dinleyin dinletin.
  1 ... ciel errant
 5. 4.
  muzigi ayri guzel, klipleri ayri guzel olan grup. yaptiklari cogu sarki (yalnizlik, soguk, birseyi terk etmek, bir yeri terketmek vb.. ) anlamlari tasidigi icin, izlandanin dogasina bolca yer verirler kliplerinde. yani yonetmenleri midir yoksa grup uyeleri midir bilmiyorum, izlandanin diger ulkelerden olan insanlar icin hangi ozelliginin cekici geldigi biliyor. tek bir ornek vermek istiyorum o da (bkz: fjara)
  3 ... sjondeildarhringinn
 6. 5.
  Kendileri aşmış bir gruptur. Sıkılmadan dinlediğim de tek grup ayrıca. Nattmal ve Fjara şarkılarını dinlerken ruhani bir yolculuğa çıkabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=R8n8Uy5KmvU+ bu da bonus olsun.
  1 ... gun yildizi
 7. 6.
  izlanda'nın içinize huzur işleyen bir sounda sahip gruplarından biri. izlanda'nın suyundan mıdır toprağından mıdır bilmiyorum ama kötü müzik icra eden yok bu ülkede.
  ... magnezyum12
 8. 7.
  Buz ada'yı sevdiren mütüşlü müzik grubu. insan izlanda'ca anlamak istiyor tabi ama bayağı zor sanırım.
  1 ... wilder wein
 9. 8.
  yeni albümleri Berdreyminn youtube'tan dinlenebilir.
  1 ... sıfırın altında
 10. 10.
  Solstafir - Silfur-Refur
  https://www.youtube.com/watch?v=QX0UaXd4Yis+
  ... sjondeildarhringinn