bugün

sagci yazarlarin uzun entry yazma ozurlu olmasi durumundan dolayı ortaya çıkan açığı kapatan durumdur(!). Çünkü hepimizin bildiği gibi bir yazar sağ görüşlüyse entryleri 3-5 kelimeyi geçemiyor(!!!). sağcı işte idare edin sizde canım!
kendilerini kalıplara sokan "özgürlükçü"! insanların iddiası.

(bkz: 10000 karakter sınırına takılmak)
sağcı veya solcu yazarları hiç ilgilendirmeyen durumdur. okumaya üşenen alttaki entrye geçer savaş biter.
Konuyla ilgili entry'de vurkaç olmaması durumudur, sataşma laf atma yerine detaylı bilgi girilir. Konuyla ilgisi ve bilgisi olan adam yazar, üşenen kısa yazar. Bunu sağcı solcu, heteroseksürel homoseksüel vb.. gibi ayrımlamak yanlış olur.
anlatma kabiliyeti 0 (yazyla: sıfır) olan yazarlardır. bir şeyi anlatabilmek için uzun uzun saçmalar, çabalar, uğraşır, evirir, çevirir ama yinede hep aynı yerde takılı kalıp amacına ulaşamaz bu yazarlar.

(bkz: boyu değil işlevi önemli)
tek cümleyle anlatıabilecek şeylerin saatlerce etrafında dönme olayıdır...
yunus emre kendini şöyle anlatır;

ete kemiğe büründük, yunus diye göründük...

mevlana;

hamdım piştim yandım

halbuki insanlar asırlardır onları anlamak veya anlatmak için kütüphaneler dolusu kitaplar yazdılar. manaya odaklanılırsa sağcılıkla veya solculukla adam olunamayacağı anlaşılır vesselam.
doğal olarak; (bkz: sagci yazarlarin sayfalarca entry okumasi)
okuyarak ve ilk önce karşısındakini uzunca süre dinleyerek, yeri geldiğinde konuşan ve her olumsuzluğa yanıt vermek için kıçını yırtan kişiden çok daha olgun olduğunu bildiğimiz yazar kişinin ömür boyu şikayet edeceği durumlardan biridir.

bildiğimiz üzre sol düşünce aynı zamanda antidir. her olumsuzluğa mantık aramadan önce çamur atmak için birbiriyle yarışırlar. bu yarış esnasından uzunca küfür etmek onlar için daimi bir amaç olmuştur ki uzun yazının bize vermiş olduğu en fazla mesaj, 2 kelimenin yanyana gelip verdiği mesajdan ibarettir. yazıktır, günahtır.
solcu yazarların halkı bilinçlendirme çabasının sınır tanımaması ve buna sözlüğünde dahil olması durumudur.
Belki de o yüzden anlasilmiyorlardır.cinsiyet ağırlıklı,küfürlü basliklarde ne güzel kısa entryler var değil mi okunasi(!)
görüşle alakası olduğunu düşünmüyorum. biz uzun cümleleri okumuyoruz. yazdığım en boktan entrylere oy verilirken uzun yazılan entryleri hayalet mühamelesi uygunlandığının farkındayım.