bugün

(bkz: yarak) *
hahaha ne mi kazanıyoruz? sen bir 100 yıl öncesi dünyadaki kadınların durumuna bak bir de şimdiye bak. evden çıkamayan kadın şuan her şeyi yapabiliyor. her yerdeyiz. ama hala aydınlanmamış yerler var. onlar için direnmeye devam edeceğiz. kazandıklarımız için geçmişte mücadele veren herkesi burada saygıyla anıyorum. siz de solcu kız hayali kurmaya devam edin ama yobazlara bakmıyoruz canlarım. hadi öptüm iyi günler kudurmaya devam edin.
ya kayıp kazanc meselesi değil de, bu insanlar hâlâ anlamadı mı eğer bir şeyden memnun değilsen ve onun yanlış olduğunu düşünüyorsan bunun yolunun sağda solda slogan atmak broşür dağıtmak sokaklarda anıra anıra bağırmak değil, kendi belirlediğin ideal için çalışıp bilgilenip donanımını yapıp bir yerlere gelip gereken güce sahip olduktan sonra insanları buna inandırmak olduğunu? yanlıs anlamayın ben de düzen yanlısı değilim, bu düzen(-sizlik)den nefret ediyorum hatta emin olun sizden daha muhalifimdir ancak şu anda bir üniversite öğrencisiyim ve eğer bir şeyleri değistirmek istiyorsam yani sisteme karşı bir hamle yapmak istiyorsam önce belli bir yere kadar bu sisteme dahil olmam gerekiyor. gereken mertebeye ulaştıktan sonra elbette ki bir şeyleri değiştirmek için uğraşacağım. yani devrimciyim-sosyalistim-komünistim-demokrat bilmemneyim diyorsun anlatıyorsun tamam fikir güzel de uygulamayı ne yapacaz?
-kardeş işte bildiriler tanıtımlar kemküm..
geçin kardeşim bu ayakları.
Solcu berkecanı sanırım. Bir Mayıs’tan sonra bmwsine biner iphone ile selfiesini çeker, burger kingde yemeğini yer.

Ne de olsa Moskova'nın gayri meşru çocukları meydanlarda olacaktır..*
8 saatlik iş günü, işçi sigortaları/sağlık güvencesi, yıllık izin gibi hakların nasıl elde edildiğini epeyce etüt etmesi, ya da erkut abi tarafından etüt ettirilmesi gereken eşhasta görülebilecek merak konularından biri.
haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
(#1385925)
ağzının tadını bilenler hemen isteklerini yazmaya başlamışlar..

neyse..

öncelikle verin eksileri peşinen..

bu eleştirilen solcu kız profilini savunacak değilim..

geri zekalı, geri zekalıdır..

sol cenahın aptalı, sağ cenahın aptalına rahmet okutacak cinsten oluyor geneli itibariyle..

yahu memleketin insan kalitesi yerlerde..

aynı toplumun fertleriyiz, matematik ve fizil var.. dünyanın gerçekleri var..

bu kadar embesili üreten bu toplumda siz bir kesimin diğer bir kesimden tamamen bıçakla ayrılmış gibi ayrı olduğunu sanıyorsanız en hafif tabirle oportunistsinizdir..

çıkarcısınızdır..

çünkü sol bir savunu da ateist bir savunu da bir takım insanlar için etiket kaynağı ve arzusudur..

ha bu arzuya kötü bir şey diyemem.. özenmek de bir şeydir ve doğru yöne gerçekleştiğinde elbette ki güzeldir..

konumuza gelirsek, kara kuru tipsiz yamuk yumuk cahil cühela aptal insanları sırf solcu, sol görünümlü vesaire diye götümü yırta yırta savunacak değilim..

emin olun büyük çoğunluğu aptalın karesi, aptalın kübüdür..

tam zıt yöndekileri diğerleri birbirinin aynısı tiplerdir..

burada eleştirilen ergen gerisi solculardır..

ayrıca insanlığın gelişimi söz konusu.. pek çok tabunun yıkıldığı, bilginin de bir öneminin kalmadığı günümüz dünyasında hala 50 sene öncesi argümanlarla konuşacak vay ben sikeyim geçmişimizi yani..

hala mı solcu? hala mı sağcı?

biz ne zaman aklı ve aklın getirdiklerini birinci sıraya alabileceğiz acaba ha?

evet tarif ettiğiniz kız salaktır..

okuyacak zekası varsa avukat olur büyük holdingleri savunur..

okuyacak zekası varsa mühendis olur savunma sanayiinde çalışır veya büyük kartellerde yine..

ergenliğinde ne derse tam zıttında olur yani..

okuyacak zekası yoksa reçmeci olur, biraz iyi yetişmişse işçisin sen işçi kal dinler öyle yaşar..

okuyacak zekası yok ve kötü yetişmiş ha bir de aptalsa bu arkadaş karşınıza molotof atan genç olarak çıkar..

hem okuyacak zekası yoksa, hem ergense, hem de çok zengin ve aptalca büyütülmüşse..

işte o da gider dağa çıkar murat karayılana sakso çeker..

bütün olay bundan ibaret..

ha bu arada o dağa çıkan kırmızı fularlı kızı da maalesef tanıyan bir tanıdığım da çıktı..

yukarıdaki o zengin örneklemesi de onun içindir..

lanet olsun birader hepinize..

başka başka konuyla ilgili yaşanmış hikayeler var da onları burada anlatacak kadar götümü güvende hissetmiyorum..

neyse..

direne direne aptal varlığına anlam kazandırıyordur muhtemelen..
di mi? direnmesin, zikin çocuklarımızı, bi kereden bişey olmaz, desin, daha iyi...

yani sizce...
sana ne ulan cevabına sahip bir saçma sual, önemli olan konu nedir? şahıs haklı ise sağcı ya da solcu olmasına bakılmaz ve hakkını araması da gayet olağan ve olması gerekendir.
kırmızı yularlı gezici kızın "özgürlük" için çıktığı dağda, abd'nin emri ve silahı altındaki, üç kişinin bir araya gelip konuşmasının "yasak" olduğu pkk kamplarında kazandığını kazanmasıdır.
yani avuçluyor.
seni bu sözlüğe yazar yapanda suç. cevabı bile anlamıyosan kim ne yapsın seni.