bugün

Ne kadarda faşist kafası dolu lan, tam bisiklet ile çarpıp ve kaçmalık beyinler.

Öncelikle sağcılık-solculuk saygı gösteremediğim insan tipleridir. Bunun nedeni ise, sağcı- solcu bir nevi aynı konumda ikiside devlet adı altında savaşıyor, solcu devlet yıkmaya çalışır ama yine devlet kurar. Neymiş sınıf bilinçi yerim sınıf bilincini senin!. benim ideolojime göre devletçiliğin her sistemi bana ters geliyor. Devlet altında hiç bir zaman, insanlar eşit olamaz.

Kısa kes ya kim sıkler beni 10 uncu nesil yazarız çok yazdım..

Ok öptüm bb
küçükken benim aklıma her zaman haklıyı ve doğruyu savunan, idealist, fikri ve vicdanı hür, insanı insan olduğu için seven, çok okuyan, iyi tartışan, hatta geçmişte darbelerden vs. çok acılar çekmiş insanlar gelirdi.

şu an kendini solcu olarak niteleyenlere bakınca şunu görüyorum:

- tayyip karşıtı her şeyi savunan ( fethullah - esad - dhkp c - ordu göreve pankartları )
- emeline ulaşmak için her türlü anarşizmi meşru gören
- elinde sözcü gazetesi karşısında halk tv
- cemaatlerle, dhkp c gibi terör örgütleriyle adı beraber anılan
- halkını akp ye oy verdi diye köylü diye, çoban diye küçümseyen
- yolda yürürken bile kıçında bir şey varmışçasına rahatsız bir yüz ifadesi ile yürüyen insanlar görüyorum.

türk solu bu hallere düşmemeliydi... biraz yapıcı olsalardı keşke...
68 kuşağı ve mücadele.
bağnazlık.
Muhalif kişi. Değişik gruplar. Sesi çıkan insanlar.
Bazen solcu yobazı olanlar. Bazı sanatçılar.
götünü yırtarcasına broşür dağıtan kısa boylu kürt kızı.
sözde halkçı, burjuva takımı...

bizdeki tanımı bu.. başka yerlerde bilmem..
ekmeleddin ihsanoglu...şaka şaka.
ankara konur sokak, her tip solcu bulunur. yarısı banyo nedir bilmez.
oha nasıl söylenmemiş?

(bkz: bıyık)
Excel'de left intend.
çok kötü şeyler.
avantayı bulunca ağız yapısı değişip dişleri keskinleşen yaratık. parayı bulunca da " sikmişim eşitliği " derler.
ithal rus ideolojileri.
hiç kimse bu saçma unvanları almak zorunda değil. kimse bir unvan almak zorunda değil.

herkes fikir üretsin objektif ve realist olsun. tüm insanlık aynı noktada kesişir.

yok efendim solcu olmak istiyorum o halde ne yapmalıyım, sağcı olacağım ne yapacağım. bu saçmalıkları unutun. insanların beyni var. birisi size bir unvan taktı ise sert bir dille uyarmak gerektiği halde bu saçmalıkları destekleyen ve bu unvanları almak için çabalayan insanlar mevcut.