bugün

sovyetlerin yıkılmasının asıl sebebinin cia ajanlarının faaliyetleri olduğunu bilmeyen birinin iddasıdır.
(bkz: yok ebenin mı)
kötü hiç bir zaman tam bir zafer sağlayamayacağı için yanlış önermedir bugün bu görüşe karşı çıkanlar varsa her zaman umut vardır.
(bkz: 1000 entry)
kapitalizmin uşağı olanların doğasıyla yapacağı kısır yorumdur. hem travma deyip hem adalet, özgürlük, temel hakları soldan koparmaya çalışmak ciddi bir işgüzarlıktır.

aydınlığı, refahı, temel hakları, özgürlüğü savunmak da değildir sadece. eşitliği sadece gelir dağılımı diye dar bir kalıba sokmak da değildir.

eğer bugün çıkıp, her yazılana çizilene dava açılabiliyorsa burada ne eşitlik özgürlük............................

ne anlatıyorum ben yahu. elma ağacından elmayı alıp, ağaç da neymiş demenin dik alasıdır. bir de çıkmış savunuyorum. kime neyi savunuyorsun değil mi?

sol jargonla konuşmaya çalışıp sonra bunların sol da olması gerekmez diyerek kimden aldığını kime satmaya çalıştığını anlamadım. fazla kurtlar vadisi... olabilir.
(bkz: cemil yine mi actin o pencereyi)
(bkz: size takatukacilik okumak yakısır sayin abim)
(bkz: gerçekci ol imkansızı iste)
(bkz: kurtuluşa kadar savaş)
Kisi ve hak ozgurluklerinin dunyanin hic bir yerinde kendiliginden ortaya cikmadigi hepsinin kitlesel mucadele ile elde edildigi kabul edilirse, sol fikir kisinin icine dustugu travmadan, kendini cevreleyen donguden cikma mucadelesidir .Bu travmayi yaratan ise kapitalizmin kendisidir .
birey merkezli bir hukuk kulturunun olmadıgı suru toplumlarında sadece sol degil fasist ve dinci akımlar da prim yapar. sag ve solda yer alan asırı akımlar da dincilerle isbirligi yapmaya kalkabilirler ki gecmiste ve gunumuzde bunun orneklerini bolca gormekteyiz. bireyin ve bireysel ozgurlugun olmadıgı toplumlar travma toplumlarıdır.
* sol görüş ve fikirleri doktriner bir sisteme dayandırılmış, düzenli işleyişi olan ama kendi dinamiklerini geliştirememiş olmasından kaynaklanan sebebler nedeni ile bir travmaya girdiği doğrudur ancak başlı başına psikolojik bir travma demek ise küllen yanlıştır. sekteye uğrayan ve işlevselliğini devam ettiren türk solu bu ülkenin olmazsa olmazlarından da biridir.
(bkz: kapitalizm iğrenç bir çürümüşlüktür)
Karanlık öğütenlerin sıçrama politikasının son ürünü. Yaratılan çözümsüzlük ve kaosta tüketecek, sömürecek, ezecek ve karşılığında öfke ve isyan göreceklerin son manevrası. Yavaş git kaza yapma.
(bkz: soldan soldan geliyolar)
yanlış bir tanımdır. sol'un temeli insandır, insanların özgürlüğü ve haklarına daha fazla özen gösterilmesidir. aynı zamanda sol yenilikçiliği ve sosyalliği önemser. sol'un özünde değişim ve yenilik vardır. bu civarda kimsenin rastlamadığı şeydir sol.
(bkz: komunizm yıkıldı simdi sıra islamda) * *
+ baba, ben ayrı eve çıkacağım.
- hoppalaaa.. nerden çıktı oğlum?
+ bilmiyorum baba. kafam çok karışık. demokrasi, özgürlük falan işte.
- hanım passiflora getir, bizim oğlan solcu olmuş.

= çat çat çat, açın kapıyı, nevrotik masadan ben komiser mecnun. evinizde sol fikire sahip bir genç varmış. istiyoruz onu.

ne yani böyle bişey mi? harbiden delirttiniz ulan. en son sorosçuyduk.
bu görüşe dinler dahi psikolojik bir travmadır. Zira hiçbir din 1 asırdan fazla bir süre "ideal devlet" anlayışını yürütememiştir. Düşünsenize halen ömer'in adeletini arayanlar var.
humeyni'nin etkisinde kalanların savunabileceği fikir travması.
(bkz: #3525568)