bugün

güzide şehrimin müslüman sokaklarında başıboş gezen, ateistvari tavırları pislik akan bedenleriyle caağğnım sokaklarımı kirleten, müslüman çöpçülerimize hırlayan arabalarını taşlayan köpekleri, tabiri caiz ise itleri sokakta görmek istemiyoruz şeysidir.

daha önce caretta caretta ların katledilmesi gerekliliği emri verilmişti. ilerleyen demokrasimiz, yükselen ülkemizde verilen emrin işleme koyulması çokta uzun sürmemişti. gereken mevkilere gerekli imzalı kağıtlar gönderilmişti. işte aynı şekilde sokakta gezen bütün itlere kendilerini göstermeme emri vereceğiz.
"redhouse sözlükte de istemiyoruz" diyerek bir level yukarı taşınan talep. evet.
bir bakıma haklı olan önerme.

en azından toplanıp gereken şeyler yapılmalı.
yazar notu: zehir acısız bir ölüm şeklidir.
sokağa çıkmaması gereken kişinin beyanı.
sokağa çıkmazsa sıkıntı yaşamayacak yazar beyanı.
haksız olan önerme.

tabi ki klasik bir söz var ki "insanlar gibi, onlarında yaşama hakkı vardır." şöyle bir empati yapın, eğer kapasiteniz buna el verirsen. birisi size kötü davrandığında, elinde ki süpürgeyi, poşeti veya ayağıyla size "git buradan" gibi sözler söyleyip sizi kovalasa, şuan insan* halinizle kızar, ağzınızdan köpekler saçarak "sen kimse git diyon olooooouuum" dersiniz.

sen sokakta gördüğün köpeğe durup dururken saldırırsan, sırf önünde duruyor diye taş atıp kovalarsan tabi sana hırlar, az bile yapar. Bu zamana kadar istanbul' un her köşesine gittim ve hiç bir köpeğin bana durup dururken saldırdığını görmedim. Canlıya saygı duymayı bilin. hiç mi vicdanları sızlamıyor lan bu zihniyetlerin. karşındaki bir canlı, onsa saygın olmak zorunda. bu zihniyetlerin onların saygısı olmadığı takdirde benim gibi düşünenlerde eminim onlara saygısı olmayacaktır. ki sokakta bir köpeğe saldıranı gördüğümde veya başka bir sokak hayvanına, bende ona saldırıyorum. hayvana hayvanca cevap vermek lazım. ve gerçekten hayvanlar insanlardan daha insan.

edit: belediye bu insanları zehirlemeli.
kötü kokuları koklamak istemeyen yazar beyanı.
iki ayaklı itlere yasak gelmesi daha makul ve mantıklıdır.
Fare zehri ve bol yagli kiyma ile ucuza cozulebilecek problem. Severek tuketiyor, sonra kusarak oluyorlar. Sultanbeylinde bu sekilde 3-4 kopek notralize edildi.
Dogru yolda olan kampanya. Evrimsel olarak yasam alanimizi paylasmamak ve ustun canli turu olmak bizim gudulerimizde var. Zehirle ya da baska yollarla uyuttugumuz kopek cesetlerini gubre yapiminda kullanabiliriz. Sonucta tarimsal mamullerin de parcalanan hayvan lesine ( it lesi ) ihtiyaclari var. Hayat bir dongudur.
şehri rant sevdasiyla betonlarla donatanlar ile benzer zihniyette bir soylemdir. bu kafa agaclari kesip dogayi katlederken bu kafa da canlılara saygi duymaz, renksiz ve cansiz, ot gibi bir hayat tasavvuru sunar.
dünya yada şehir, yasam alanlari insanlardan ibaret olmamali. bu evcilleştirilmiş, zararsız hayvanlar şehir hayatında her şeye rağmen bir renk unsurudur.
belediye asilarini yapar, insanlar yardim ederse pekala yaşayabilirler.
mesela mahallemizde çokça kopek var. hic zararları yok, sadece geziyorlar. bütün mahalleli de yiyeceklerini eksik etmiyor. hatta ozel mama alip verenler bile var. bunların bi insana ne zarari olabilir. olanlara elbette gerekli sey yapilmali. çağdaş bir insan tüm canlilarin yasam hakkini savunabilmelidir.
girilen entrylere şöyle bir baktım da, ben hiçbirinizi görmek istemiyorum lan sokakta. mağaralarınızda geberin gidin köpekler, kediler ve bilimum diğer hayvanatla mutlu mesut geçinip gidelim, çok cahil ve dünyadaki en iğrenç yaratıklarsınız keşke geberseniz de dünya kurtarılmış bölge olsa dedirten başlık vesselam.**
müslüman sokak nedir diye sormamı sağlamış önermedir. hayır yani onu da mı müslüman yaptınız?
"madem sokakta görmek istemiyorsunuz bunları, o halde ne diye evinizde besliyorsunuz?" diye sorduran söylemdir. tabi ki beslemeyenleri tenzih ediyorum.
Biz de meclisde gormek istemiyoruz ama bi turlu kismet olmuyor.
Kendini dünyanın efendisi sanan mal beyanı.

Yeryüzünde kendi türünden başkasına tahammül edemeyen (hatta kendi türüne bile katlanamayan) bir cinsten başka ne beklenirdi ki?

Dünyaya geldikten sonra buranın amına koymuş ve özümüzden fırtınalı bir şekilde uzaklaşmış canlılar olarak her şeyi yok etme odaklı yaşıyoruz. Ağaçları kesip avm yapıyoruz, hiç durmadan -tırnak içinde- medenileşiyoruz, doymuyoruz, tüketiyoruz, imha ediyoruz ve inşa ediyoruz. Yazık lan bize. Ne kadar da güç meraklısı aşağılık canlılarız.
Neden bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayamıyoruz?
Kesinlikle istemiyoruz. o masum ve bakıma muhtaç hayvanlara bir barınak sağlanmalı ve yemekleri verilip, düzenli olarak muayene edilmeliler. Hayvanları sevmeyen birisi, insanları da sevemez.
dışarıda sokak görmek istemiyoruz demekle aynı şeydir. Zaten sokakta hayvan, sende kendine tuğlalardan kuleni yapmışsın, uzatma devam et.
Gercekten dogru onerme. Medeni bir sekilde insa ettigimiz bu guzelim sokaklar, kopek denilen ilkel ve vasifsiz hayvan ile kirlenmekte. Gereksiz beslenme tarzlari ve sesli hareketleri, pire torbalari olmalari da cabasi. Hastalik saciyorlar. Kendi tasarimim olan bazi kopek kapanlari ( kk8100 modeli, muhendisim ) sayesinde pek cok kopegin artik eskisi kadar mobilize olamamasini sagladim. Sabit kaldigi zaman acliktan ya da dogal sartlardan nötralize oluyorlar zaten.
insanın bencilliğinin en büyük kanıtıdır. bu dünya, yosunuyla, böceğiyle, kedisiyle köpeğiyle herkesindir. sırf kendi istiyor diye bir canlının yaşama hakkının elinden alamazlar. alırlarsa bu müslümanlıktan ziyade insanlaktan sayılmaz. bu iki ayaklı hayvanları bir adaya kapatmalı zamanında köpeklere yaptıkları gibi...
(bkz: kendinden başlayabilirsin delikanlı)
katıldığım önermedir.
hdpkklıları sokaklardan temizlemekle işe başlıyoruz vesselam!
amcık beyanı. ha gerizekalı erkeklerinde kadınlara zararı var seni zehirlemekle başlasınlar ozaman. sırada baban ve kardesin var. ne dersin?

kendi oglunu kesmesin diye koyun gırtlaklayan etini yiyen parcalarınıda komsularına dagıtan inancın insanları şimdi gelmiş müslüman ulke bıdı bıdısı yapıyor köpekleri sanki hz isa yarattı.
Bu her ne kadar şaka yollu bir başlık olsa da haberlere göz gezdirildiği vakit her birkaç ayda bir birilerinin sokak köpekleri tarafından parçalanmış bedenleri bulunuyor. Buna mantıklı bir çözüm bulunması şarttır. Kimse sevdiği bir insanın köpekler tarafından parçalanmış bedenini sokaktan toplamak istemez, hayvansever dostlar o adama gitsin bir anlatsın bakalım köpeklerin neden toplanmaması gerektiğini
Sözlükte troll görmek istemiyoruz. Mide bulandırıcıdır.