bugün

Komik bir şey olmuştur, aklına gülmesini gerektiren bir anısı gelmiştir, canı gülmek istemiştir. Bayandır yani ağlamak yerine gülebilir bunu dert etmemek lazım.
Bakire olma olasılığı düşüktür.
Hemen taşlanmalıdır, ne var ya ağzını gere gere gülüyorsun.
100 metre yakınında bulunan erkek türlerin dikkatini kendine cezbeden dişi türdür.

Bundan kelli, savanada kartlar yeniden dağıtılacaktır.
Psikolojideki karşılığı dün gece iyi bir performans gösterdim çok iyi bir performans gösterdim kahkahasıdır.
Dünyayı kadınların kahkaha sesi doldursa keşke. Mutlu kadındır.
sokaktakiler tarafından dikkat çeker. evet.
Bayan degil kadindir.

Şen kahkahalarini kaldirimlara meze eden minik bir kadin vardi. Guldugunde başı Karaköy semalarima dogru dikilirdi. Ruj izini raki bardagina yakistirirdi evinin kuzey cephesinde bakan serin balkonunda. Ben o kadını çok sevmistim günün battigi saatlerde, o da beni sevmisti saint benoit önünde yakalayip elindeki elindeki dergi dolu posetleri aldigimda. Hic yoruldum diye sikayet ettigini duymadim. Yorgun oldugu vakitlerde geceligini giyer kahve ister misin diye sorardi. En cok da uzun sohbetlerimizi severdim. Aklindan gecen agzindaydi çok çam devirir ama hiç can yakmazdi. Canim sikkin oldugunda neyin var diye sormazdi yanima sokulurdu kolumu kaldirir omuzuna atardi. Birkaç opüşüyle binlerce hüznü gomerdi dudaklari. O anda öncesi yokmus sonrasi hic olmayacakmis gibi her seferinde bu sonmuş gibi öperdi. Onu sevdigimi hic söylemedim. O ise bundan hic şuphe etmedi. Ve şahittir bize onun kahkahlarini inlettigi sokaklar. Ona hiç çiçek almadim evine şarapla dönerdim bazen. Birbirine aşkım diye seslenen çiftlerden Daha rasyonel mutluluklarimiz vardi. Ve daha gercek acilarimiz oldu. O minik kadin zamanla daha sessiz gülmeye, daha solgun bakmaya başladı, daha az konuşuyordu neredeyse hiçbir şey yemiyordu. Ailesiyle görüşmeyi birakmisti. Telefonu sık sık kapaniyordu. Parası ucuucuna yetiyordu artik. Ortak banka hesabimizdaki tüm para bitmişti. Soramadım. Engel de olmadim. Kalbi kirilsin istemedim. Birlikte uyudugumuz geceler ona daha sıkı sarıldım. Sonra öldü. Eroinden bir uçan halıya binip gitmisti. Onun yok olma fikrine dayanamayacagim icin kendimi bir cennetin varligina inandirmaya cabaladim. Eger bir tanri varsa onun yoklugunu bana nasil aciklayabilir. O gunden beri ondan hic bahsetmedim. Kac sevgilin oldu diyenlere onu saymadan cevap verdim kac kisiyle sevistin diyen gidecek kadinlara onu düşüp de cevap verdim. O hic yasamamis gibi yaptim. Saclari gozleri ona benzeyen kadinlar sevdim. Bazen o geri gelmis gibi hissettim. Ruh sagligim bozulmus gibiydi. Sanki karsimda ismi baska adi baska kadin oymuş gibi hissediyordum. Ona aşık olur gibi seviyordum tüm kadinlari. Biraz daha yaralarimi sarinca ölümle alay etmeye başladim. Ölen kimseye üzülmemis gibi yapmaya basladim. Işe yaramadi. Hicbir sey işe yaramadi.

Basliga donecek olursak. Birakalim o kadinlar kahkaha atsinlar. Gozumuzun onunde eriyeceklerine kahkaha seslerini dinleyelim.
muhtemelen komik bir olay vardır. gülebilir.
sokağın başında da kahkaha atma ihtimali vardır.
belli ki kahkaları bazılarının yüzünde tokat gibi patlamıştır. bir kadın olarak doya doya kahkaha atın.
edepsizdir. tıpkı sokak ortasında kahkaha atan erkek gibi.
türk örf adet geleneklerine terstir.
henüz olgunlaşmamıştır. hamdır.
mide bulandırıcıdır. cahildir.
Edepsizliktir.
ınsandir.
kaşardır.
bu kahkadan tahrik olan siz.
mutludur.
yolludur.
babalara gelmesi an meselesi olabilir eğer türkiyedeyse şayet.
ağzının ortasına kürekle vurulması gereken kadın modeli.
Mutlu ve kimin ne diyecegini umursamayan bayandir.
şimdi ne desem ayıp olacak ama dur bakalım en uygun şekilde açıklıyım:
bazen kendini tutamayıp bi anda kahkahayı basarak bütün dikkatleri üstüne çeken ve bazı erkeklerce başka manalara sebebiyet veren bu hareketi yapan bayandır.
yakismayan eylem.
bu hareketi yaptığı için orospu, kahpe, hafifmeşrep olarak yaftalanmış bayan. hayır bu hakaretleri edenlerin bir kısmı yeri gelince dinden, imandan bahsetmez mi... oruç da tutuyorlardır akıllarınca. ramazan ayında olduğumuzu hatırlatmak isterim.

en asil duyguların insanıdır. sokakta kahkaha atmanın gayet normal olduğunu bilendir, ona göre davranandır. kahkahası, etrefında bunu duyanların da yüzünde bir tebessüm oluşturması gereken bayandır. tabi etrafta bulunanlar, bu bayanın mutluluğunu kıskanmayacak kadar fesat değillerse, kahkaha atabilmesini kıskanmayacak kadar dar değillerse.

orospuymuş...

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
ne yapsa göze batan kadındır, sokakta ağlasa aranıyordur, kahkaha atsa aranıyordur, yürüse aranıyordur, koşsa aranıyordur. sokağa çıkmaması gereken kadındır deyin bari de rahatlayın.

kimi tanımlar kadar saçma olmasa da; iki kahkaha bir pirzola yerine geçer diye düşünen kadındır.