bugün

iki tane pitbull var etrafımızda şahsen ben korkudan pek fazla yerimden oynamıyorum.
itlaf etmek... ne kadar kolay söylüyorsunuz ya ! bir canlı öldürülsün, ha ?!?
kaldı ki kedi bile kovalamayan masum sokak köpekleri varken hatalı genelleme yapıp tüm sokak köpeklerini hedef almak hatayken, bütün sokak köpeklerinin itlaf edilmesini istemek nasıl bir hatadır adlandıramıyorum bile.
masum sokak köpeklerini rahat bırakın. tehlikeli olanları da barınaklara alın. abartmayın.
tamam bi sineğe can ver dediğini yapıcam lan. bi sineğe can veremezsen dediğin tezata düşüyor demek ki can alanda veren de allahmış. bu tip başlıklar açarak kendini sıkıntıya sokma dışarı çıkar aracın biri bi çakar engelli olursun ibrahim demedi deme.
Haklı taleptir.

Bu vesileyle frank'in sineklere can verme gücü olduğunu anlamış olduk. Tabi hayatında hiç sinek öldürmediyse o ayrı.

Sonra bu antibiyotik içmiyor, ellerini de sabunla yıkamıyordur. Ya bakteriler rahmetli olursa, değil mi ya?
eve sinema paketi aldim ama bir kere acip izlemedim.

sinege can vermek elini antibiyotikle yikamak mikroplarin rahmetli olmasi.

bu arada ibrahim denilen kisinin ibrahim cikmamasi.
sokakta ac dogal sartlara ve siddete maruz kalan hayvanlar vahsilesir. surekli bir mucadele aclik cevresel etkenler nereden gelecegi belli olmayan tehlikelere karsi yasam mucadelesi. hayvanlar pandemi donemi kafayi yedi.santiyedeki 15 kopek ruzgardan ucan poseti bile kovalamaya basladi. makinelesme ve betonlasma artan nufusla beraber onlara yasam alani kalmadi.bu isin yolu itlaf degil hayvan ticaretini durdurmak. sokak kopegi dediginiz cogu kopek zamaninda sahiplenilmis sokaga atilmis uremis hayvanlarin yavrulari. ya sokakta britis kedinin ne isi var gri bildigin britis copun icinde sence sokakta mi ot gibi yerden mi bitip dunyaya geldi.malin biri sahip cikamadi evden kacti.
Kisırlaştırılsa zaman içinde zaten yok olurlar, hadi onu anlarım da...

itlaf?!

Bu çok fazla.
Sonuna kadar desteklediğim kampanya.
Evrim bilmez biyoloji bilmez insanlar sanıyor ki; doğada köpek diye bir şey vardı, biz gelip onların yaşam alanlarına çöktük. Günümüzden 20-30 bin yıl öncesine kadar köpek diye bir şey yoktu. Sineğe can ver diyen zevatlar burayı iyi okusun. Köpekleri insanlar yarattı. Bu hayvanlar kurtlardan evrim gecirtilerek ve daha sonra yapay seçilim ile dönüştürülerek ortaya çıkmış türlerdir. insanlar köpekleri kendilerine hizmet etsinler diye kullandılar. Bugün sokakta köpek varsa onları buraya insanlar getirdiler. Cahil cahil konuşmayın okuyun öğrenin.
Selam ve Darwin ile.
Benim için "evsiz insanlar itlaf edilsin" hissi uyandıran başlık. Bunu savunanlar adaklık kurban alsın önce. Kesimini kendi yapsın. Bir canlının can verişini hissetsin. Eğer hala aynı düşüncede ise bir şey demiyorum.
Buna karşı çıkanlar kurban bayramında hayvan kesilmesine de karşı çıkıyordur kesin.
Enayilik barındıran bir önerme.
Paraya en çok ihtiyacımız olan şu günlerde toplanıp çinel'e ihraç edilmesi gerekir.
sen itlaf edil belki bir yararın dokunur.