bugün

insanların biraz da olsa duyarlılık göstermesi gerektiğine inandığım sosyal sorumluluk projesidir. Bizim kadar onlarında bu dünyada yaşaması gerektiğini bilmeli ve ona göre davranmalıyız. Bu sıcaklarda hızlı hızlı soluyan hayvanlar ölüm tehlikesiyle susuzlukla karşı karşıya kalmaktadır. Biz insanoğlu azıcık vicdanımız sızlamalı. Sonuçta onlarında yaşama hakkı var.

Bu bağlamda yapabileceğiniz şey oldukça basittir. Kapınızın önüne kullanmadığınız bir kap içine temiz bir su koymak bu kadar. Bir kedinin bir köpeğin gelip kana kana su içtiğini görmeniz nasıl bir sevap işlediğinize görüp sevinmenizi de sağlar. Resimlerde hayvanların nasıl sıcakta zorlandıklarını görebilmektesiniz. Karar sizin!!!

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
yunanistan'da da uygulanan duyarlılık.
Sıcak yaz günlerinde özellikle yapılması gereken duyarlılıktır. Sadece su değil, artan yemekleri de bırakınız efendim. Bakmayın siz onların öyle Haylaz haylaz dolaştıklarına, aç ve susuz geziyor onlar.
yaz günlerinde unutulmamalıdır. evet.
bugün susuz kalmış bir sokak hayvanının, duyarlı bir vatandaşımız sayesinde bırakılan kaptan su içtiğini görünce sol framede tekrar yer almasını istedim. onlar için sokağa bir kap su bırakabilirsek herhangi birimiz ne mutlu.
evinin önüne koyulmaması tavsiye edilir. acayip bağlanıyorlar size. üstüne yüz verince her kapıyı açtığınızda içeri girme çabaları falan... olmuyor hocam. olmuyor.
herkesin evinin önünde özellikle yaz aylarında, bulundurması gereken kap.

ama evet, internette gördüğümüz bir fotoğraf; insanoğlunun evcilleşemediğini gösteriyor.

sokak hayvanları için bırakılan su kabının içine, çöp atmak da neyin nesi?
çöp kutuları ve konteynerlarını kullanmayı bilmiyorsunuz ama su kaplarına çöpünüz atmayı biliyorsunuz.

insanın kendi insanlığına yakıştıramaması gereken bir harekettir. kınıyorum!
kuşlar için de cam önlerine birer kap su koyun. hadi güzel kardeşlerim.
ihmal edilmemesi gerekendir. Unutmayalım, onlarda aynı canı taşıyor!
sokak hayvanları için kapımızın önüne su koyma eylemi yaz aylarında onları açlık değil susuzluk öldürüyor köpekler 4 gün kediler 10 gün diye duymuştum onları ihmal etmeyelim. birde su kaplarını çalan pislikler var onları napıcaz bilmiyorum.
Kapısını çalıp su isteyen dilenciyi kovalayan insanlardan çok şey istemektir.
insanların yapmaktan aciz olduğu eylem...

koyulan sulara da sanki nükleer atıkmış gibi davranırlar, dökerler ,çöp muamelesi yaparlar ya gel de boğazlarını sıkma.
evin, işyerinn köşesine bırakılması gereken bir kap sudur.
bi kere verdim kediler kkapının önünden gitmiyor. anne şefkati gördüler bende.
doğrudur. Çok önemli, onlar bir canlı, dost.
zor olmayan şeydir. koyun kapınızın önüne. yemediğiniz bayat ekmekleri çöpe atacağınıza ufalayıp yerleştirin yanına. ne kaybedersiniz ki ?
Duyarlı, yapılması gereken şey. Ama apartman yetkililerince yola dökülür.
yapabilsek keşke. evi musait olan kapısının önüne koysa, olmayan camının önüne koysa kuşlar için, onların da can taşıdığını hatırlasak..
Şu dönemde yapılması gerekir.Bir kerede kap çalınmasın arkadaş ya.Babam gitti kap seti aldı çalıyorlar diye.
Eger eviniz apartman bile olsa küçük bir bahçesi, en azından yeşillik bir alanı mevcutsa mamalık ve suluk karışımı olan tahta düzeneklerden edinerek, hayvanlara yardımcı olabilirsiniz.
ayrıca yerinde sabit durduğu için hayvanlar ezberliyor, susadıkları yahut acıktıkları Zaman direkt o bölgeye geliyor.

Kolay gelsin.
Şu sıcak günlerde herkesin duyarlı olması gereken konu. 3 kova su koydum evin yan tarafına. Kedi, köpek, kuş hepsi faydalanıyor. Boşaldığı an yine dolduruyorum.