1. 1.
  Akademisyen değildir.

  Eğitimci hiç değildir.

  Ego kasma makinesi falandır. Boş ego yapar, bunun dışında hiç bi vasfı yoktur. isminin önündeki ünvanın hakkını veremez. Boş para hortumcusudur.

  Edit: yalnızca tahtayı okur.
  2 -2 ... yahigewrovski
 2. 2.
  yıl olmuş 2018, hemen her sınıfta akıllı tahta ya da projektör bulunuyor. tebeşirli tahta devri bitti. hocalar ister istemez slayt kullanmaya başlıyor. zaten tam da burada farklarını gösteriyorlar; eğer sadece okuyup geçiyorlarsa tırt insanlardır ama slayt üzerindeki bilgi aracılığıyla dersi daha verimli işliyorlarsa o zaman işler değişir. hemen laf atmayın.
  5 ... bay polar
 3. 3.
  havadan para yiyordur.
  2 -1 ... trafik vardi anca geldim
 4. 4.
  Slayt okunmaz. Slaytta genelde kisa notlar tutulur. Bilgi komple slayta yazilip okundugunda dersin hicbir anlami kalmaz. Ögrenci bunu kendisi de okuyabilir.

  Bazi hocalarin yaptigi tembellige kacma eylemidir. Bircok hoca slaytlari eglenceli hale getirerek (animasyonlar, filmler, resimler, cizimler vs. ile) ders islemektededir. istisnalar yüzünden hepsinin hakkini yemeyelim.
  ... kultursuz dinazor
 5. 5.
  slayt okuması değil de slaytta özet verip konuyu kendi anlatması öğretmeni bir adım öne çıkartır. şayet şu tür muhabbetler oluyorsa:
  "burada da böyle demişiz eheheh"
  "bu ne ya bu bilginin slaytta ne işi var"
  "buralardan sorumlusunuz"
  akademisyen ak kaşık olabilir.

  eğer slaytta görsel öğeler dikkatli yerleştirilmiş koyu font açık zemin kullanılmış 6x6x6 kuralına dikkat edilmiş, konular resim video ses film kareleri gibi çoklu ortam araçlarıyla zenginleştirilmiş ise o akademisyen şu an olması gereken akademisyendir. ancak daha iyisini yapıyorsa iyi akademisyendir.
  ... rip 1923 2017
 6. 6.
  Slayt anlatılan konuyu destekler biçimde, örnekler için kullanılıyorsa iyi yapan akademisyendir. Yok sadece okuyup, sınıfı uyutuyorsa o ders ninni olur. Yanlız şu da var sorsan herkes ezberci eğitime karşı ama derse iki makale okuyup gel, konu tartışılsın desen, ne okuyacağım hocalar anlatsın denir.
  2 ... daisyfuller
 7. 7.
  Zamanında burada yerden yere vurulmuş bir akademisyendir. Sonra kendi adını google'da arattığını itiraf edip kendi hakkında açılmış bir başlığı görünce sinirden kendini kaybetmiş, türlü Sherlock yöntemleri ile girdiyi yazanları bulmuş ve ateş püskürmüştür.

  Buraya kadar oldukça doğal. Kötü eleştiri almak insanı saldırganlaştırabilir. Fakat Sonraki derslerde etkinlik hazırlayıp türlü kaynaklar kullanarak dersi ilgi çekici hale getirmesi sınıfı dumura uğratmıştır. Üstelik buraya onunla ilgili entry yazan öğrencileri de özellikle derste bırakacak hiçbir yaptırım uygulamamıştır. Şahsımca mesleki etik ve profosyonellik budur. Hocalar bir ton şey anlatır, tek bir hareketleri bambaşka bakış açıları öğretir. Kendisine selam olsun. Olur da kendi adını aratırsa görmesin diye adını yazmıyorum sskdkf. Mezun olduk gittik ama sevmiyor belli ki.
  ... devlerin aski
 8. 8.
  Slaytı güncellese canım yanmayacak. Fi tarihinden hazırladığı slaytı okuyor bir de. ilginç. Ama suç onların değil. Üniversiteleri bu hale getirenlerin.

  Ha bizim hiç mi suçumuz yok? Tabii ki var. Gençlik de pırıl pırıl değil hani.
  ... milimlik