bugün

sözlük yazarlarının ne düşündüğünü merak ettiğim bir siyasi durumdur.

sizce tayyip erdoğan kafasına koyduğu başkanlık sistemini 2016'da referanduma götürüp halka kabul ettirebilecek mi yoksa ettiremeyecek mi? ya da referandumu çekinip hiç mi halka götürmeyecek?

türk siyaseti sürprizlere açıktır. bakalım ne olacak ben de merak ediyorum.
ak parti araştırma twitter adresinde cevabı verilen sorudur.

görsel
Gerekirse referanduma gider ve başkan olur,eee nasıl olsa milleti onun yanında. ;)
bu yıl olamazsa seneye mutlaka olur. ya da daha sonraki bir sene de...

Erdoğan halkın önemli bir kısmı tarafından kayıtsız şartsız destek görmektedir. kendisini değil başkan, halife ilan etse kimsecikler sesini çıkaramaz. bence onun bu arzusunu referanduma taşıması, bizler için büyük bir lütuftur. çünkü istese diğer yollardan zaten yapacak güçtedir kendisi.

istiyor ki her şey kavgasız çözülsün...

edit: iyimser bakmak zorundayız. Erdoğan çok güçlü. bunu görmezden gelerek kafa tutmak gereksiz.
isterse yarın olur net.

not: akp yanlısı veya başkan olsun isteklisi değilim.
Seçimle olabilse peygamber olur amk başkan ne ki?
Olmali... Turkiye nin %50 sini geckin bir oya sahip. Uzun suredir Turkiye de boyle bir istikrar gormedi. Bencr nefes almaya baslamisken hak ettigi bir koltuk sahibi olmali. Her ne kadsr ben AK Partiye asla oy vermesemde ve sevmesemde bazen gercekleri kabullenmek gerek.
Başkan olduktan sonra da arabeskin kralı yapacağız.
sam amca şımardığını ve raydan çıktığını düşünüyor. bu durumda zor dostum zor diyorum. örnekleri ortadoğuda görüldü bikaç tane.