bugün

merak ettiğim sorudur.
*yastığı ısırıp bağırmak
Ölümünü düşün, ananın babanın varsa kardeşinin ölümlerini, sakat kaldığını vs... açlığı düşün, yoksulluğu, sıcak odanın kıymetini düşün falan işte.
öyle aniden kesilmez. siniri yatıştırmaya çalışmak boş bir girişim. sinirli olduğunuz anı da sonuna kadar yaşamanız gerekir. sadece kendinize veya başkasına zarar verecek davranışları dizginleyin yeter. kendiliğinden zamanla geçer zaten o.
göte buz sokarak geçer.
sizden daha sinirli biriyle karşılaşınca geçer. ne kadar çirkin ve itici göründüğünü anlar ve saçmalık yapmayı kesersiniz.
Alla hü la ilahe iila hüvel hayyum kayyum diyince.
big brother, bu tarz benim, yemekteyiz gibi yarışmalarla uyutuluyoruz. ne kadar çok aptal var türkiye'de. survivor tarzı yarışmalarda insanlar salak gibi birbirlerini yerken bizim insanımızda salak gibi onları izliyor. evlenme programları gibi rezil ve ahmakça programları reyting sahibi yapıyoruz. kutudan çıkacak paralarla zengin olanları, sahneye çıkıp türkiye'nin yeteneği olmaya aday olan şebekleri, hiçbir sanat değeri taşımayan şarkıcıları hayranlıkla izliyor / dinliyoruz. bugün sorsanız aziz sancar ne yaptı da nobel aldı, onu bile bilemeyecek kadar duyarsız, bilime-teknolojiye uzak, iyi bir telefonu yalnızca facebook'a daha hızlı girebilmek, twitter'da, marjinal sandığınız ama tam bir budala gibi göründüğünüz cool tweetleri daha hızlı yayınlamak için alan, iyi bir bilgisayarı oyun için, film / dizi için seçen, iyi bir kamerayı instagram'a daha seksi, daha gerzek fotoğraflar koymak için kullanan beyinsiz, kültürsüz insanlarla doluyor ülkemiz. bu cehalet bizden merak duygumuzu alıyor, bizden çağdaşlığımızı, aydınlık geleceğimizi, yarınlarımızı, çocuklarımızı alıyor. bu cehalet bize bağnazlığı, yobazlığı, ayrışmayı getiriyor. bu sözleri söylerken elbetteki sizleri tenzih ediyorum fakat hepimizin çevresinde yok mu böyle insanlar ? hepimizin ota,boka trollük yapan ve bu yüzden samimiyetimizin azaldığı arkadaşlarımız yok mu?
biraz dikkat ederseniz, zekanın en çok parladığı, yaratıcılığın en çok görüldüğü üniversiteli gençlerin bile gün geçtikçe seviyeleri düşüyor. hukuk, tıp, eğitim,kamu, mühendislik vb. hepsinde aynı. insanlar aynı zamanda bencilleşiyor. çocukların öldüğü, yetim, öksüz kaldığı bu dünyada o kadar aptalca ve değersiz şeyleri dert eder olmuşuz ki...

(GEÇMEDi)
Küfrederek geçer.
Mert abi al bir snikers ye.