bugün

insanın durup dururken başına gelebilecek en boktan şeylerden birisidir. bisiklet sürerken, arabanın camından kafayı çıkarmışken, ampul değiştirirken, hapşırmaya hazırlanırken (o içine aniden çektiğin havayla birlikte), halı sahada maç yaparken yada balkonda ışığın altında otururken o gebermeyesice sinek ölü ya da diri, isteyerek * yada yanlışlıkla dalıverir ağzınıza. artık bulunduğunuz ortama göre, müsait değilse "canım zaten hep yutuyoz" ya da daha bi pişkinlikle "etin kilosu kaça bea!!?" gibi züğürt tesellileriyle durumu kabullenebilirsiniz ya da müsaitse, gayet lavbali bir mekandaysanız "hassstir!! i.bne sinek ağzıma kaçtı" diyip orta parnağınızı teee gırtlağınıza kadar sokup "hadi len yürü git" demek size kalmış. e ben bunu şimdi nerden hatırladım? az önce "hasstir sinek yuttum"... benim tepkim ne oldu? bu başlık...
oldukça berbat ve nasıl olduğunu bile anlayamayacağınız olaydır. münasebetsiz sineğin biri lönk diye ağzınıza girer ve çıkardığı sinir bozucu sesi anlık bir hissiyatla içinizde duymanızla onu yutmanız bir olur. olay sadece bundan ibarettir ama ardından gelecek kendini iğrenç hissetme durumu daha başka bir şeydir tabi.
her insan uyku halinde senede bilmem kaç tane (hatırlayamadım şimdi) yutuyormuş sinek ıyk.
Hepsi protein olsa ne yazar.

*karasinek ise işler değişir...