bugün

bazen çok şey hatırlatır insana.
o anda babamın verdiği tepki çok etkilemişti beni. küçüktüm halbuki.

- ben babamın bile saçının beyazını görememiştim..
bu lafı söyledikten sonra ağlamıştı bir süre.

not:babamın babası, yani dedem 42 yaşında vefat etmişti.
-zaman dolumuna yaklaşıyoruz arkadaş.
ilk önce görmezden gelinip bi süre de boyayla kapatılmaya çalışılan andır.Daha sonra da sürekli arkadaslarınızda da aynı beyaz saçı bulmaya çalıştıgınız ayların ve günlerin başlangıcı olan an sayılabilir.
hımm ! kadayıf üretimine başladık...
aynayadaki suretinle sohbete başladığın andır.ve ilk cümleler şöyle başlar: neden saçlarım beyazladı arkadaş bana da senin gibi çektiren mi var?
(bkz: önce bir kaç damla yaş gözlerinden süzülür)
acida olsa, ölümün sizi yavas yavas cagirdigi andir.
(bkz: çikolatanın süte doyduğu an)*
o teli kendi saçında gören bir bayansa, dünya başına yıkılır; kişi tarafından uygun renkte saç boyası aranmaya başlanır.
hemen telaşlanmaya lüzum yok herhangi bir ip yada ot da olabilme durumu.
okkalı bir hassiktiri hak eden andır.
sağlıksız olan saç telinizi fark ettiğiniz andır.
hz.ömer kendisine her gün ölümü hatırlatması için bir adam tutar. adam her gün hazretin yanına gelip "ölüm var ya ömer!" der ve gider. fakat bir an gelir ki hazret bu adamın işine son verir. artık ölümün biri tarafından hatırlatılmasına gerek kalmamıştır. çünkü her aynaya baktığında hatırlayacaktır zamanın ne kadar hızlı gelip geçtiğini.

işte o an bu andır.
pişmaniye olma yolunda ilk adım.
kiminde yaşlılık belirtisi kiminde ırsi, kiminde gerçekten strese üzüntüden oluşan deişim...
saçınızı boyamaya karar verdiğiniz andır.
üzücüdür. aynı zamanda geride kalan yılları simgeler..
henüz genç olmama rağmen saçlarımdaki yoğun beyazları gördükten sonra şaşırmayı bıraktığım durumdur. karizma katttığı söyleniyor. bilmem ki.
hayallerin yerini hatıraların aldığı andır.
yıllar yıllar .... saçıma gümüş teller elime solan güller yüzüme derin izler çizdiniz. şarkısıyla avutursunuz kendinizi
Yaşlandığını anladığın andır.