bugün

hayatı olduğu gibi yaşar, akışına bırakmıştır, belkide silgi alacak parası yoktur beyinsizin.
işi gücü sınav kağıdına çizik atmak olan hoca kişisidir. arada bir on puan da verir, sağolsunlardır.
öyle bir insan yoktur. ben öyleyim diyen bir insan, ya dikiz aynasına (dikkat mecaz ifade) sahip değildir, ya da silmek için tükürüklü parmağını kullanıyordur.
hata yapmayan yapsa da silmekten çekinen insandır. bir nevi hatalarını hata olarak görmez. bir an önce düzelmesi lazımdır.
süper zeka, deha, çoğunlukda solak olan kişilerin olduğu tahmin edildiği kişiler.
karalamayı seven insandır.
çizittirmeyi seven insandır.
Silmek yerine yanlışın üzerine çızık atan insandır.
silgiye para vermeye kıyamayan insandir kanımca. var böyle insanlar. en sonunda sınavlarda 'ya bölsene senin silgiyi;kardeş payı...vs.'diyecek kadar yüzsüzdürler bir de. ya git al bi silgi kendine sınava giriyosun boru mu ya? yürü git.
silgi taşımaya üşenen insandır.
silgi kullanmadan resim yapma sanatına hayat denir.

(bkz: serbest çağrışım)
tükenmez kalem kullanan insandır.
yazı çizi ile işi olmayan insandır.
hata payı sıfır olan insandır.
silgiyi boynuna asmak için sikerek delmeye çalışmıştır ve kullanılamaz hale getirmiştir.
kullansa da işe yaramayacağını keşfetmiştir.
(bkz: pastel boya)
(bkz: sulu boya)
(bkz: yağlı boya)
(bkz: saten boya)*
muhtemelen silgisini birinin kafaya fırlatmış ve yeni silgi almaya da üşenmiştir.
her defasında aldığı yeni silgiyi sınıfta kaybetmekten bıkan ve artık yeter ulan biraz da ben otlanayım diyip sınıftaki silgi alanlar ve silgi çalanlar grublarından ikincisine geçmiş olmanın verdiği hazzı yaşayan öğrencidir o.
'tukenmez kalem' kullanmaya alistiysa, silgi filan kullanmaz.
uzerine bir cizik atar yanlisin.
geri donup bakabilmek icin.

(bkz: stern)
(bkz: dolma kalem)
bugüne kadar girdiğim 2 öss sınavı haricinde yanımda bulundurmadığım kalemin en yakın arkadaşı. *

edit: imla hatası. dahi anlamındaki -de ayrı yazılır.
kesinlikle "küçük emrah" değildir.

nitekim kendisi bir albümünün "sevdim mi tam severim sildim mi bir kalemde" adlı güzide eserinde kendini ele vermiş silgi kullandığı açığa çıkmıştır.
üstünü çizip geçen insandır, şekilci değildir içeriği önemser.
tükenmez kalem kullanan insandır.
okul zamanında başarısız oldukları varsayılan öğrencilerdir. *
(bkz: yazı yazmayan insan)