bugün

ergenlikte olan durum. hep gidilir yerleşilir hatta tüm avrupa bizi bekler zaten.
http://karikaturistan.fil...ozgur.jpg?w=547&h=547
ülkesindeki sistemden bıkıp yurtdışına yerleşmeyi planlayan yazar beyanıdır.

(bkz: Herşey iyi de gurbet zor)
papua yeni gine mükemmel doğasıyla kafa dinlemek için birebir olan enfes bir ülke.
ülkenin bazı kesimlerinin de yapması gereken eylem.
kemalistler ve aleviler gitse sözlerinde durmuş olurlar aslında. her seçimde böyle diyorlar ama gitmiyorlar maalesef.

hele bazı acınası tipler var ki, böyle erkekçe söz ederler, ülkesinden nefret ettiklerini söylerler ama hemen gidemezler. niye? çünkü o nefret ettikleri ülkenin nefret ettikleri insanından para kazanmaları lazım. sıkıyorsa, o kadar erkekseniz şimdi gitsenize?
kalkmış, yarın yaşayacağının bile garantisi olmayan şahıs iki sene sonrası için erkekçe ve ergence 'sikerim ülkesini gidiyorum. ama seneye' diyor. ne zavallıca.
Teklif olarak cehennemin dibini önereceğim durum.
24 ağustos'tan beri düşündüğüm şey.
helsinki'yle katkıda bulunulabilecek düşünce.
(bkz: git kendini çok sevdirmeden)
3-4 ay sonra memleketim memleketim diyerek geri dönmeyi sağlayacak eylemdir.
bayburt gayet güzel bir yabancı şehirdir. çok dingin bir hayat sürülebilir. çok sessiz bir ülkedir kendi başına...
Bir türk olarak ülkemi itlere bırakmayacağım için yapmayacağımdır hem de alman vatandaşı olduğum halde.
isviçrede aclıktan agzın kokmasın dikkat et..

O kadar kolay bir eylem degildir..Vasıfsızsanız burayı mumla arayacaksınızdır
yurtdışında sikildikten sonra tekrar tıpış tıpış geri dönmeye delalet eden cümledir.

e hadi şimdi sktir git.