bugün

performansı düşürür.
önce başkalarının sağlığı, sonra çevrenin temizliği ve en son kendi sağlığın içindir.
pis kokusu en büyük etken.
Ama en güzel zevkleri tattıktan sonra üstüne bi sigara içmek gibisi yok. Zararlı ama bi o kadar da keyifli.
Ne diyor ünlü bir türk; içen de oluyor içmeyen de.
öldürüyor oğlum öldürüyor hemde acı çeke çeke öldürüyor. süründürüyor adamı. içmeyin oğlum.
şu sperm sayısını etkiliyor diye bir resim var ya iktidarsızlığa yol açar falan diyor. ondan çok tırsıyorum.
Sigara kullanmayan bir eş ya da çocuk sahibi olmak.
gecenin ikisinde sigaranın bitmiş olmasıdır. üşengeçseniz sabaha kadar bırakabilirsiniz.
Aradığınız neden bulunamamıştır.içmeye devam.
Koah hastalığı, gırtlak kanseri, akciğer kanseri... Demek yetmez mi?
adama sigara'yı bıraktırsınız amk siz.
hastalıktır. doktora gidip sigaranın bedeninizi siktiğini duymamanız dileğiyle ama olayın aslı budur. gerçekçi olalım çok keyif veriyor meret ama şu var ki çok can yakar hastalık.
zarar ziyan .
Babanın sigara yüzünden akciğer kanseri olup ölmesi.
Küçük bir kalp krizi. Yeter de artar. Ha gelene kadar devam edebilirsiniz.
Göğüs hastalıkları hastanesini görsen ağzına sürmezsin.
ölürsün lan daha ne diyeyim diye cevap verilmelidir.
çünkü tembelliğe alıştırıyor. kolay yoldan mutluluğa.
fark ettim ki hayatımda mutlu olmak adına istediğim şeyler çok azaldı. hatta neredeyse internet-kahve-sigara üçlüsüne düştü. bu yüzden bırakma kararı aldım.

edit: 3 günlük şanlı direnişin sonu: olmadı.
alkolü bıraktım sayılır bu sebeple sigarayıda baya azalttım ama bırakamadım , bırakamıyorum.
Sigaram bittiği için.
Ssbah tekrar başlacağım.
günde 14 lira veriyorum bundan olabilir fakat 3 ay bıraktım sonra dayanamadım tekrar başladım ne zaman bir kahve görsem ya da soguk havada profilden birinin sigarayı üflediğini görsem kötü olurdum galiba sigaraya fena bağımlıyım.
dört dörtlük bir hayatınız yoksa olmayan nedenlerdir. dört dörtlük hayatı olan adam zaten içmesin aq boşa para.
başlamak iÇin mantıklı bir nedenim olmadığından bırakmak iÇin de mantıklı bir sebep bulamıyorum affedin.
hiç başlamayan biri için bulunmayan nedenlerdir.
Sağlık sorunlarının lafta kalmayıp baş göstermesi en büyük nedenlerden birisidir.
onu bırakamayacak kadar sevdiğimi anladığım gün yaktım bi sigara.