bugün

her gidildiğinde bakkala, çakkala, markete, tekel bayiine çakmakla beraber 5 ytl bıraktıran hadise.
önemsenmemesi gereken paradır. insan hayatta çok az şeyden zevk alır.
"günde bir paket sigara parasına otomobil" gibi reklam kampanyalarına konu olan, esnafın ve tezgahtarın ağzında "abi bir paket sigara parası daha ne olsun"a dönüşen paradır.
sigarayı bırakmak istemenin nedenlerinden biridir.. hele tiryakiyseniz belli dönem sonra umursamadığınız, kaç tane zevkim var * şu hayatta sanki diye düşünmeden hergün harcadığınız paradır..

(bkz: #1890858)
boş sigara paketlerinden masa yapma fikriyle boş sigara paketi biriktirmeye başlanınca, daha bi acı acı insanın gözüne görünen para miktarıdır.çok paradır. yazıktır günahtır ancakverilmektedir bu gidişle verilmeye devam edilecektir.
1 yıllık sigaraya harcanan para 1 haftalık dubai tatiline eşittir.
yazıktır günahtır. mazoşizmdir; celladına para ödemektir.
aile büyüklerinin deyimiyle; araba alınabilecek paradır.
"sigara içmeyip biriktirirsen 20 YIL sonra araba alırsın." Vergisi, 10000 km bakımı, kışlık lastikler,triger seti,haftalık yıkatma,benzin giderlerini düşünmekten içkiye başlarsın ve evi satarsın.
Uğrunda , akciğerlerimizi kömüre çevirdiğimiz sigara için üzerinde konuşulmayacak mevzudur.
pazar sabahı ekmek, gazete, 5 yumurta, 2 kek, ve bir meyve suyuna 4 buçuk lira verdiğimde, 7 (yedi) liralık ücreti aklıma gelip hislenmeme sebep olmuş miktar. lan dünya şey aldım 4 buçuk kaat tuttu.
ha bırakmış deilim o ayrı. ama azaltmalı sözlük. bişi yapmalı.
hesaplandığında bir servet niteliği taşıyan,fakat tiryakilerine çektikleri nefes itibariyle hiç koymayan meblağdır.alına bilecek yöntemlerin başında otlakçılık gelmektedir.
ülkemizde yüksek meblağlarda gezen para.
koparatife girilse ev sahibi olunacak paradır.
bazen günlük iki paket alıp 9 lira verdiğim ve sonra daekonomimi alt üst eden para. borca girip tekrar sigara aldığım para ile biriktirsem bir tütün fabrikası kurmak için kullanabileceğim para .içime çekip dumana verdiğim para...
duzenli olarak hergün sobaya atılan 7.5 tl ye eşdeger paradır.
Tiryakiler sigaraya yılda ortalama 18 milyar ödüyor. karşılaştırma yapılması için devletin bütçesinden hastane, okul ve alt yapı yatırımları için çıkan para ise 22 milyar.
velilerin kendiyle çeliştiğini gösteren paradır.
veliler çocuklarına çok para harcadıkları için kavga ederler ama sigaraya harcadıkları parayı düşünmezler.
para dediğin harcanmak içindir. böyle de bi zevkin varsa acımıcaksın. haa benim çok param var da ondan mı bunu diyorum? yoo samsun içiyom lan.
oyyyy oy (bkz: o paraya öküz alırık öküz)
tüm zamanların toplamını aldığınızda yüklüce bir meblağdır.

parası olana lafımız yok.

lakin üç kuruşa çalışıp beş kuruş sigaraya para verenedir sözüm. çocuğu bakkalda gofret almak için kendini yerlere atarken almayan ama 5 tllık cigarayı acımadan verebilen vicdansızlar var ya...gördükçe saydıyorum içimden. sadece içimden..
Acıdığım para ... şu hayatta kaç şeyden zevk alıyorum ki diyenler de emin olsunlar o çöpe döktükleri para çok daha zevk alıcakları şeyler için kullanılabilir.illa zevk almasına da gerek yok ; koysun bi kenara bak nasıl birikimi oluyo .
çok paradır. yalnız kenara atıp biriktirirseniz bilmem kaç yıl sonra evin araban olur sözlerinin tamamı yalandır, uydurmadır. çünkü hiç bir insan 2-3 güne bir kenara 3-5 lira atıp 80 yıl sonra ev alacağım umuduyla yaşamaz. hatta bununla ilgili küçük bir video da çekilmiştir. şöyledir ki :

+:sigara içen şahıs
-:sigara içmeyen şahıs

-merhaba yanınıza oturabilir miyim
+tabi
-neden sigara içiyorsunuz? (uzaktan bir araba birde ev göstererek) sigara içmeseydiniz böyle bir araba ve böyle bir ev alabilirsiniz.
+sen sigara içmiyorsun anladığım kadarıyla..peki bir evin ve bir araban var mı ?
-hayır yok
+bak o gösterdiğin arabayla ev var ya????
-evet...
+ikiside benim..
-%+&/%(£#$½${$½_____________
sigaranın icilmeme nedenlerinden biridir, ama bağımlılar o parayı helal ederek sigaralarını alırlar orasıı ayrı.
sigaraya günlük harcanan 7 liraya fazla demeyip de 5 liralık burger menüsüne pahalı diyen arkadaslarım her zaman garibime gitmiştir.