bugün

öyle bir dost ki; ciğerlerini kurumuş üzüme döndürsün.
benim için yanıp tutuşan tek şey olduğuna göre tek dost tamlamasını hak ediyor demektir.
Paran oldukça yanında olacak bir dost gerçeğiylede yüzleşmeli.
Sevgilim benim.Ortalama bir sevgiliye harcanan paradan daha az masraflıdır ve sen onu bırakmadan o seni bırakamaz.
duyguların dumanıdır. onunla çok mutlu olur insan.
dümendir. şu ana kadar bir halta yaramayıp, üstüne genç olmama rağmen yaşamdan soğutmuştur. bıraktım, bırakmanızı da tavsiye ederim. bırakıldığı çok belli oluyor...

(bkz: o dostun anasını zikeyim ben)
üstünü başını, elini kolunu, ağzını burnunu leş gibi kokutan bir dost olur mu?
yavaş yavaş ömrünü bitiren, ciğerlerini karartan, damarlarını kapatan dost olur mu?
sigaraya dost diyen kendini aldatmaktan başka bir şey yapmıyordur.
para olmayınca, o da terk eder insanı..
aklını kullanamayan insanlarda baş gösteren gerçektir.

(bkz: aptal içeceği)
yalandır efendim, siz hiç sadece para alıp dostluk yapan bi cisim gördünüz mü ? 6 liraya yahut daha düşük fiyata al en iyi dostun olsun hahaha.
(bkz: atma recep din kardesiyiz)
bas bas bağırarak lanet olsun böyle dosta diyesim geliyo. buda diğerleri gibi şerefsiz dost. Paran olmayınca oda bırakıyo. şerefsiz sigara=şerefsiz dost
benim en iyi dostum, içkim sigaram.
onlarda terkederdi olmasa param.*
yalandır. hiçbir dost , arkadaşına bu kadar zarar vermez.
en sonunda dost kazığı yeme ihtimaliniz yüksekse de varsın olsun oturtsun kazığa denilen etrafınızdaki yüzlerce insandan size daha yakın olan o kağıt parçasına sarılı tütünün dumanı ne kadar gerçekse o kadar olan gerçek.

(bkz: parliament)
(bkz: marlboro)
(bkz: sigaranın gay olduğu gerçeği) bir kadın gibi büzer dudakları, süzülür duman gibi, bir erkek gibi dayar duvara anacunu ...er gibi.

(bkz: hikmet abi çevir ordan)
parasızlık anında yanlışlığı ispat edilmiş yalandır..
sevişme sonrası sohbetlerinde hayatın boktan anlarını paylaştığınız bir hayat kadınıdır kimi zaman. kimi zamansa sert bir tavır alan dostunuzdur yanlışlarınız karşısında paranız olmazsa gidecek olan.

(bkz: sigarayla sevişir gibi içen insan)
(bkz: john constantine)
(bkz: dost sanılan düşman)
(bkz: la yörü)
sigarayı bırakamayan iradesiz insanın laklakıdır.