bugün

maliye bakanlığının sigarayı on liraya çıkarması kararına karşılık , tüketicinin alacağı önlemlerdir.şöyle ki ; iki tiryaki karşılıklı oturur ve bir aparat icat edilir , dudaktan dudağa bir sistem , birinin çıkardığı dumanı diğeri çeker , onun çıkardıgını da diğeri , onun çıkardığını diğeri ....
esrara başlamak.
kendi tütün bahçemizi kurmak, tütün yetiştirmek...

ya da (bkz: sigarayı bırakmak)
ucuz tütün bulmak, kağıt almak *, kendi sigaranı kendin sarmak. bir paket sigaradan daha fazla sigara sararak 10 liradan kurtulabilirsiniz.
(bkz: çay içmek)

öyle bildiğiniz şekliyle demleyerek değil lan, böyle kağıda sarıp içmek. sarılan kağıt, gazete kağıdı olursa pek bir makbule geçer.
(bkz: ev yapımı djarum black)
tütün sarmak, ben başladım bile paketi 50 krş denk geliyor.
içmemek.
en pratik çözüm sarma sigaraya başlamaktır.
esrar içmek, sarma sigara içmek, kaçak sigara içmek.
maddi durumu el vermeyen bazı vatandaşların; soygun ve gaspa
maddi ve ruhsal durumu el vermeyen bazı vatandaşların; cinayet ve yaralamaya yönelmesi de sigara içemedikleri için onların alternatifleridir. (bkz: tercih) (bkz: dayatma)
(bkz: viceroy)
(bkz: organik tarım)
en pratik çözüm az bulmaktır. yetmezzzz...

(bkz: bir fil daha isteriz)
mısır püskülü sarıp içme.
rockets için efendim içinde 40 tane var hemde ekonomik. *
en iyi çözüm olarak;
havalanındaki free shoplardan almak olsa gerek,karton fiyatı daha makule gelecektir..
(bkz: sarma sigara)
kaçak sigara içmek.

öyle; tuvalette, görünmemeye çalışarak değil. kaçak yollardan ülkeye gelen sigaralardan bulup içmeyi kastediyorum. tasvip ediyor muyum, hayır. sonuçta yasal olmayan bir şey. ama yakıt zamlarından sonra kaçak mazot olaylarının tavan yapacağı ne kadar aşikarsa bu da o kadar aşikardır.

kaçakçılığa çanak tutan yöneticilerimizin olması neg'zel. kim bilir yine kimler, ne paralar kazanacak bu yolla...
geceyarısı eline kesici bir alet alıp sigarası olmayanlardan zorla sigara parası almak.
aldığım duyumlara göre ülker ve eti ortak bir çalışmaya el atacaklarmış. içnde 20 kraker olan, parliament paketine benzeyen, yakılabilen çubuk kraker üretimi için g.t.i.bakanlığından izin çıkmasını bekliyorlarmış.