bugün

Merhaba merhaba olduklarınızla bile Samimiyetin dibine tüpsüz dalış.
k.çı yan gelip serme.
Göbeğe asma kat.
Adam sendecilik.
iş varmış yokmuş kimin umrundacılık.
Vurdum duymazlık.
falcılık.
Dedikodu.
Entrika, yalan, dolan, kin, nefret, ceza, rap, aşk. (yok lan bunlar şaka. brezilya dizisindeki jose fernandolar yok bizim oralarda, biz daha çok alemi dar eden polatlar tadındayız)

Açıklamalı meaili;

Sevindin di mi yasak gelince? "ohhh azaltırım ben bu mereti" diye? Olmadı di mi? Olmaz kardeşim niye?

19 mayis 2008 kapali mekanlarda sigara yasagi uygulandığından beri içmeyenlerin "ohhhhh şimdi de bokumu içersiniz artık" diyerek kahkahalarla güldüğü bu yasağa, biz içenler de kıçımızla gülüyoruz. EVET GüLüYORUM BEN. Sevinme boşuna. daha da nikotin bağımlısı olduk yeminle. idda ediyorum bu gidiş iyi bi hal değil. içenlerde garip hal ve tavırlar ayyuka çıktı. Tehlikenin farkında mısınız.? ehehe.

Yasak konulduğundan beri iş miş yapmak hak getire şerefsizim. Ne zaman şefi karşımda " sigara iç diye mi para veriyolar sana?" Bakışıyla bana bakarken görsem, "burada siğara içmenin cezası 62 ytl'dir" yazmayan tek yerde, tanımadığım insanların yanında oturmuş tellendirirken buluyorum kendimi. hızlı hızlı falan da değil he yavaş yavaş, Peşpeşe, keyifle.
"taam şu bitsin geliyorum" diyerekten, en yakıcı italyan stilimle son bi fırt alıp attığım "siğarama yazık lan" bakışı attım şefe, umarım anlar. (Trip benim göbek adım.) Adam sendecilik, iş varmış yok muş kimin umrundacılık, Vurdum duymazlık kıçı yan gelip serme Işte burda devrede.

Nasıl ki; yaz geldi mi suratlarından büyük güneş gözlüğü surata monte tipler varsa, aha, bu yasaktan sonra da işletmenin yasaktan sonra bahçeye koyduğu masa tabure ve kültablası üçlüsüne monte kıvamdayım artık ben. iş yerinde bu yasak gelmeden hiç konuşmadığım kadınlarla kanka olmuşum haberim yok. Öyle samimiyiz ki anlatamam. Günaydın ve iyi akşamlardan öteye gitmeyen diyologlarımız "ha hahahyyttt ay ilahi duygu hanım çok yaşayın emi" tadında falan. Şirket hattından yararlanıp, Her yarım saatte bi sözleşip adını yuvarlak masa koyduğumuz masamızın çevresinde, elde siğara, 8-9 kişi hükümeti yermek ve ülkeyi kurtarmak için sözleşiyoruz. ( o değil de bunların arasında da %47lik kesimden biri yok. Ben vermedim sen vermedin kim verdi lan bu oyları peki?) sonra, 1 aydır her Cuma günü sözleşip pasta börek yapıp öğle tatilinde yemeğe gitmek yerine, açık havada bu, dumandan gözgözü görmeyen alanda semiriyoruz hepten. Sonra bu rus kızları niye bu kadar güzel? Neden sıfır selülit? Konumuza açıklık getirmeye çalışıyoruz. Hala bulamadık niye olduğunu o ayrı. En güzel böreği de radife hanım yapıyo valla. Göbeğe asma kat yapımı. bi elde börek bi el de siğara, Meraba meraba olduklarınızla bile Samimiyetin dibine tüpsüz dalış, bi samimiyet bi muhabbet ki sorma.

Falcılık olayında da aştık olayı biz. hani bitmiş siğara izmaritini ele alırsın işaret parmağı ve baş parmak yardımıyla, böyle yaşın kadar çevirirsin de izmaritin kıç tarafına bakarsın sonra. Hani orda çıkan şey hangi harfe benzerse o dur ya evleneceğin adımın baş harfi güya. Hatta buna cidden inanırsın falan çıksa sevgilinin baş harfi kazara. Yalnız bi kız var iş yerinde yaşı biraz geçkince, evde kalmış dediklerimizden. hayır çirkinde bişey ama iyi kız severim, geçen yaşı kadar kadar çevirdi izmariti unufak oldu lan izmarit, dağıldı şerefsizim. 35 kere çevirdin mi izmariti böyle oluyo demek. Yalnız yerdeki parçaları toplayıp birleştirdim "x" yazdı. Yazık. "her şeyin hayırlısı kısmet kardeş" dedim üzüntümü belli etmedim. Hepimiz kendi çapımızda falcı nejlayız artık. ortamda olmayan birini yad etmek en büyük zevkimiz oldu sonra. "Gelsin yüzüne de söylerim" laflarıyla Dedikodunun dibine vuruyoruz, kimin siğarası ilk bittiyse kalkamıyo ortamdan, arkamdan konuşacaklar diye valla. misal gizem karısı arkamdan konuşuyomuş öğrendim. Gelsin bi iki lafım var yüzüne, ne cenazeme ne cenazane. muhaberat şefi de az değilmiş hani. Eheheh. falcılık dedikodu entrika gırla.

işte şimdilik gözlemlerim bu yönde. to be continue...

Evet anlayanlar parmak kaldırsın! Anlamayanlar "biz bı bok anlamadık" derseniz şayet, (normal anlatana bak) o moderasyonun suçu, üstüme gelmeyin. Adamlar resmen, rtük' ün her dizide siğara içme sahnesini buzlandırması gibi, entryimi flu yaptı lan. buzlandırma var entryde. sanki anlamıyoruz anasını satayım.

Sigara içmek öldürür. Bitti.
küfürbaz insanların çoğalmasına büyük katkıda bulunmuş bir yasaktır.