sigara içmemek sağlığa yararlıdır. hatta içmeyenleri takdir ediyorum. fakat zaman zaman bu kişilerin garip tepkileri oluşuyor. misal;
- sigara sağlığa zararlı
- ay kesene yazık değil mi
- sağlıgını düşün biraz
- ay o kadar parayı bana ver ben de seni öldürürüm
- sigara içenler 3. sınıf insan.
uleeeeeeen ruh üşütüğü, en kıl oldugum şu sonuncu maddedir. evet 3. sınıf insanım. sana ne. neye göre kime göre 3. sınıf insanım. iyiki sen içmiyorsun da birinciliğe oynuyorsun dedirten saçmalıklar. sen nasıl içmemekte özgürsen ben de içmekte özgürüm. sen neden bana karısıyorsun be kardesim.
- sigara sagliğa zararlidir efendi.
- böyle bik bik etmekte sagliga zararli.
- nasil yani.
- ahanda böyle, tiger aparkat smack.
sigara içen kişi tarafından umursanmayan hatta sigara içilerek karşılık verilen trip.
sigara içmeyenlerin aptal aşağılama tavrıdır. yazıktır. Duman altına kalır, pasif içicidir.
sigara yakıldığı anda, ay burası çok havasız oldu diyip, karda kışta pencere açan tiplerdir.
ya bi sktir git dedirten triptir *
Ya sigara içenin bir içme sebebi vardır,

Tamam iyi güzel bir şey yapmasa da tek dert ortağıdır, kimi bir yakını ölünce başlar, kimi sinirinden, kimi boşluktan ama hepsi insanı çıkmaza düştüğünü hissettiği anda bir kötülüğün fısıldamasıyla başlar, kimi bırakmak ister, kimi istemez, kimi vazgeçer kimi, parasına yenik düşer.

Yine de bir sarma için sokaktan tanımadığın insan için bir tek var mı demen güzel bir davranış mı?
Ya da kendini o duruma düşürmen...
Yani bir iş bul çalış, ekmeğini sigaranı al ama kendin için yaşa, kendin için çalış kişisel bakımına dikkat et sigara çok zararlı, açığını kapat, yoğurt ye her sigaradan sonra mümkünse ye ki ciğerlerin ve organların zor durumda kalmasın, kansere yakalanma ihtimaline aza indirge, ha bir de soluk alıp, verdiğim içinde bulunduğum kapalı alanda içme...
Trip falan hikaye dostum, karşılıklı saygı ve anlayış önemli.