bugün

şifre olarak doğum tarihi yazmak kadar akıllıca ve yaratıcıdır.*
yaşlıların hatırlamakta zorlanmamak için kullandıkları şifredir. günümüzde mantıklı değildir o başka.
internet cafe lerin yeni yeni çoğaldığı vakitler kimse bilmiyo tabi nedir ne değildir herkes bir mail adresi alma peşinde. cafe sahibinden yardım dilenirler abi bi elat olaya diye elemanda yazar şifreyi 12345678 diye. budur olayın aslı. zaten çok geçmeden kapanmıştır bu hesapların çoğu.
bu sözlükte yasaktır.olmuyor zira.
mesela bir amnezi insanı olaraktan,kolaydan bi şifre bulayım diye salakça bir fikriyatla üye olmak isterken,"dannn!!" diye öğrenmiş bulundum bu kuralı..
evet..

(bkz: o hikayedeki mal benim)
çok unutkan bir insan tipidir yazdığı bütün şifreleri unutup, kalıcı etkisi olan sıralı sayıları yazar.
(bkz: ya ne kullanacağdık)
(bkz: düz adam)
gördüğü her siteye olan tiplerin kullandığı şifredir, hatta nicklerinide 123456 yaparlar ki kombinasyon bozulmasın.
(bkz: dünyanın en yüzeysel adamı)
artık bazı sitelerin yasaklı listesinde olduğundan zor eylem. bankaların internet şubelerinde bu şifreyi seçmeniz imkansızdır.
baba sifresidir.nette yeni takılmaya calışan babaların aldıkları hesapların numarasıdır

(bkz: sari bill)*
umut sarıkaya
normal bişeydir. ya bu başlıklar ne enteresan ya. şifre olarak isteyen istediğini seçebilir. belli başlı kanunlarımı var a.q..

benimki 123456 ydı ya kusura bakmayın değiştirmeyi unutmuşum.

yeni şifrem: 654321 0 ''gggüüüüüüümmmmmmm''
bazı manyak yazarların online listesindeki yazarları tek tek deneyip sözlük hesaplarını ele geçirmelerine neden olan eylem.

şu ana kadar 2 tane buldum. ciddiyim. manyakım çünkü.
(bkz: bütün şifrelerim 654321)
gizlisi saklısı olmayan insanların şifresidir.
(bkz: bir ölçü birimi olarak öküz)
sözlüğün ebesine atlamanın matematiksel karşığıdır.
şifre olarak qwerty kullanmakla aynı pahadaki eylemdir. koyarsın şifreni 123456 diye, hacklerler hesabını sonra başkaları uğraşır. vay anasını !
(bkz: şifresi 123456 olanlar rahatsız)
3 mayıs 2009 itibariyle sözlüğe saldıran tecavüzcü coşkun'un ele geçirdiğini söylediği hesabın iddia edilen şifresidir.

efenim adam birinci nesil yazar. bundan yıllar yıllar* öncesinde almış bulunduğu bir hesap. tabi internet yeni internet ortamında bizler yeni.*
düşünmüş taşınmış ne yapsam diye ve karar vermiş bu sayı dizilimine. yüklenmemek lazım..
cok buyuk bir hatadir. akilli yazarlar daha uzun ve karisik bir sifre olarak 1234567.. alirlar.. kendimden bil.. aa bi dakka lan... yok yok oyle bir sey yok.