1. 1.
    birleşmiş milletlerin dünyadaki gıdaya muhtaç çocuklara yardım amaçlı başlattığı proje.

Sadece 1,5 tl bağışlayarak 1 gün boyunca 1 çocuğun karnını doyurabiliyorsunuz.
    Aylık ve haftalık bağış imkanı da mevcut.

Hayattaki en muazzam duygulardan biri de bir çocuğu mutlu etmektir. 1,5 tl ile hiç kimse zengin olmaz ama bir çocuğun yüzünü güldürebilirsiniz.

https://sharethemeal.org/tr/
    3 -1 ... monna rosa
  2. 2.
    Kendisiyle yeni tanıştım, Her akşam yemeğinden sonra bağış yapmaya çalışıyorum. Her bağıştan sonra 1 çocuğun fotoğrafı ve hikayesi görünüyor ekranda. Gözlerim dolu dolu oluyor sözlük...

"rabbim kimseyi gördüğünden geri koyma, bizi açlıkla terbiye etme" derdi dedem ne doğru ne güzel bir dua...
    1 ... birdamlakanbinbirendise
  3. 3.
    Şimdiye kadar neler yapıldı?

"Birlikte, Şam kırsallarındaki 2.500 çocuğa 1 yıl boyunca gıda yardımı sağlama hedefimize ulaştık.

Şimdi WFP, Doğu Uganda'nın Karamoja bölgesindeki 20 okula gıda ve depo konteynırı yardımında bulunarak çocukların okul yemeklerini daha sağlıklı hale getirmeyi amaçlıyor. Ve böylece çocukların yıl boyunca gıdaya erişimini garantiliyor.

Ürdün'deki 1.000 Suriyeli mülteci çocuğa 1 yıl boyunca gıda yardımı sağladığınız için teşekkürler.

Sizin yardımınızla, Haiti'de 8.000 çocuk, önümüzdeki okul döneminde düzgün bir beslenmeye kavuşacak.

Paylaştığınız öğünler, dünyanın dört bir yanındaki açlık çeken erkek ve kız çocuklarının rüyalarını gerçekleştirme şansına sahip olmasına yardımcı oldu.

Senin yardımınla, Yemen'deki çocuklarla yaklaşık 2 milyon hayat kurtaran öğün paylaşıldı.

Paylaştığın öğünlerin, bir tam yıl boyunca Lübnan'da 1100 çocuğa gıda desteği sağlama hedefimize ulaşmamıza yardımcı oldu.

Birlikte Kamerun'da 25.000 okul çocuğuna gıda desteği sağlama hedefimize ulaştık. Boko Haram şiddeti karşısında, bu çocuklara daha iyi bir gelecek için umut verdin!

Şubat 2017'de, Güney Sudan'ın bazı bölgelerinde kıtlık ilan edildi. Bir aydan kısa bir süre içinde kıtlıktan etkilenenler için 1 milyon öğün paylaşan bir acil durum kampanyası tamamladık!

Birlikte Malavi'de 58.000 çocuğa okul öğünleri sağlamak için para topladık. Ülke, son zamanlardaki El Niño hava olayından çok etkilenmişti.

Haziran ve Temmuz 2016 arasında paylaştığın öğünler, Lübnan’ın Bekaa Vadisi'ndeki Suriyeli mülteci çocuklarına yardım ediyor. Birçoğu korkunç koşullarda yaşayan 1.500 çocuk, bir tam yıl boyunca gıda desteği alacak.

2016 baharında Beyrut'ta, 3 ile 4 yaş arası 1400 Suriyeli mülteci çocuğunu desteklemek için para topladık. Ezici desteğiniz sayesinde, bu hedefi 7 haftadan kısa bir sürede tamamladık!

Ocak ve Nisan 2016 arasında, tam bir yıl boyunca Humus, Suriye'deki 2.000 anne ve bebeği desteklemek için para topladık.

Kasım ve Aralık 2015'te, bir tam yıl boyunca Ürdün'de kamplarda yaşayan 20.000 Suriyeli mülteci çocuğuna okul öğünü sağlamak için yeterli para topladık.

2015 yazında ve sonbaharında, Lesotho'daki öğrencilere yardım ettik. Birlikte, Lesotho'daki çocuklarla 1,8 milyon öğün paylaştık."
    5 ... monna rosa
  4. 4.
    share the meal
    3 ... monna rosa
  5. 5.
    share the meal
    3 ... monna rosa
  6. 6.
    share the meal
    2 ... monna rosa
  7. 7.
    share the meal
    1 ... monna rosa
  8. 8.
    share the meal
    1 ... monna rosa
  9. 9.
    share the meal
    1 ... monna rosa
  10. 10.
    Harika bir sistem.

Dilenmeyi meslek haline getiren şerefsizleri "aman benden sadaka diye çıksın da ne yapıyorsa yapsın" diye diye zengin edeceğinize şöyle sadakalar verin de hak yerini bulsun.
    1 ... utraya mokri