bugün

seçmen profili araştırmalarına göre, bilimsel olarak ortaya konulmuş, rakamsal gerçektir.

Eğitim yükseldikçe AKP oyları düşmektedir.
akp'ye oy veren seçmenlerin;
%54'ü ilkokul,
%41,8'i ortaöğretim,
%22,0 üniversite mezunu

CHP için durum tersinedir, eğitim yükseldikçe CHP'ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı artmaktadır.
CHP, genel seçmenin neredeyse yarıya yakınını oluşturan ilkokul ve daha alt eğitim gruplarında %11,2 oranında oy alabilmektedir. chp'nin aldığı oyların 89'u, ortaöğretim ve üniversite mezunudur.

http://www.agarastirma.co...nuclari.php#secmenprofili
ne yazık ki gerçekleri söyleyen bir araştırmadır.
insanları aşağılamanın müthiş iğrençliği budur. chp zihniyetinin en yüksek mevkiilerinde dahi bu anlayışı görebilirsiniz. çünkü her dönem tekrarlarlar bu üniversiteli mezun/oy zırvasını.
ona bakarsan binlerce insanın katili adullah öcalan üniversite bitirmiş birisi. üniversite bitirince adam, insan olunduğunu sananlar, adam olmak için üniversite okuyorlarsa bıraksınlar o okulu. önce beyin nakli, sonra yarım insanlığına kaldığın yerden devam edersin.
chp nin utanması gereken sonuçları olan araştırmadır. bütün tuzu kurular, iyi eğitimli olup iyi geliri olan insanlar bir sol partiyi tercih ederken, alt tabakadan oy alamamak bir sol parti adına utanç vericidir.