bugün

son bakış ile gönlümüzde yer edinmiş olan minik(!) serçenin devlet yalakalığı adına yapmış olduğu harekettir. saygı duyuyoruz fakat s.klemiyoruz.

edit:bu kadar eksilendiğine göre bu bayanın gayrimeşru çocukları bi hayli fazla...
(bkz: hür irade)
hükümetle iş tutuyor denilen sezen, azılı hükümet düşmanı türkan saylana şarkı yapmış sezendir. duruşu mükemmel bir kadından bu beklenir. memleketi için ne gerekiyorsa onu yapmak memleket yalakalığı ise, milliyetçilik alasıdır hem de dik! chp arsenikli anayasa yapsa bile desteklerim diyenlerden daha esaslı bir duruştur. alkışlamakla kalsam keşke sezeni.

(bkz: izmirde arsenikli su içer yine ak partiye oy vermem)
vergi borcu yüzünden yurt dışına çıkamayacağı için el mahkum göt gardiyan mecbur referandumda evet oyu kullanacaktır...
anlamsız bir tartışma. sebebinden bize ne. sonuçta evet demiştir. kendi iradesi.
(bkz: sezen aksu nun kürt açılımına destek vermesi/#5847364)
bir yıl kadar evvel açılıma karşı çıkanları iki cihanda lekeli ilan eden güdük serçenin son icraatıdır.

abidik gubidik saçma sapan şarkılarla milleti kandırabilirsiniz, pop müzik divası olabilirsiniz bütün bunlar insan olduğunuz anlamına gelmez. faşist bir iktidarın yaptıklarına karşı çıkan insanları lekeli ilan etmek için ise aynı derecede faşist olmak gereklidir.

herkesi korsan sezen albümü almaya ve internetten sezen şarkısı indiragandi etmeye davet ediyorum. madem ki onun bana lekeli deme özgürlüğü var benim de buna hakım var.

akp'nin sahte demokrasi oyunlarına atlayacak kadar sezen değiliz çok şükür!

sezen'e de akp'sine de hayır!
bu kez güldürmedi.
bir kaynak , bir kanıt olmadan inanmayacağım, inanmak istemediğim haberdir.
şayet korsan referandum afişlerinde sezen aksu'nun haberi olmadan kendisinin resmini kullanarak "evet" çığırtkanlığı yapan insanlarda mevcut.
şarkılarını dinlemeye engel değildir. *
bir sezen aksu hayranı değilim. şarkılarını da nadir dinlerim. evet ya da hayır demesi hiç umurumda da değil. lâkin şöyle bir durum var. aksu fanatikleri, kendisinin istemediği bir oylamaya fanatiği olduğu s.aksu "evet" dediğinde, bu fanatiklerin bir anda kendisinden soğuması ilginçtir. bu partizanların partilerini veya görüşlerini bir takım tutma edası ile tuttuğu ve görüşlerinin yanlış veya doğru olduğunu hiç bilemeden yoluna devam ettiği ayandır. acaba sanat icra edenler insan değil mi? acaba onlar sadece insanı eğlendirmek, hüzünlendirmek amacıyla mı var olmuşturlar? muammadan ibaret gözükse de, bunun en açıklayıcı örneği onların düşünceleri ve özgür iradelerinin bulunmasıdır. asıl çelişki şudur: kişiyi sevmem, eserlerini de o yüzden beğenmem. buradaki akıl almaz çelişki, kişinin düşüncelerine saygı duymayıp, eserlerini beğenmeyi bırakın, onlara çamur bile atabilir raddeye gelebilir. işte bu insanın ne menem bir halt olduğunu açıkca ortaya koyar. stop.
satılmış, amerikan uşağı, vatan haini ve biraz da fethullahçı olduğu için olabilir mi acaba?

default laik tepkisi vermek istedim ben de bir kez olsun...

adamların belleklerinde bu tepki quick answer list de 1. sırada. bu kadar kolay çıkamaz başka türlü.

ikinci sırada da neyzen bilmemnenin şeysi var.
(bkz: referandumda iki şıkka birden basmak)
hayır deseydi aslanım, paşam, mini mini minnnacık serçem, müziğin duayeni idi. Kendi iradesi ile evet dediğinde ise ne yalakalığı kaldı, ne amerikan uşaklığı ne de aşağılıklığı. ulan kadının şarkılarına bile laf attılar. şunu net anlıyoruz ki malesef halen aramızda muhalefet olacam banane diyen çocuk ruhlu laik görünüşlü acizler var.

birçok yazarımızın tarzı şu ki benimle hemfikirsen, sonuna kadar haklısın ...
türkiye'nin demokratikleşme sürecinden geçtiğini iyi bir şekilde kavramış bir sanatçının yaptığı akıllıca bir davranıştır.. beklenendir..

bu arada şunu da eklemeden geçmeyeyim; ak parti sivil diktasını yaratacak diyenlere bir hatırlatmam var, ülkede demokrasi olduğu müddetçe ak parti sivil diktasını en fazla seçimlere dek sürdürebilir.. bir daha ki seçimde sandığa gömülür.. fakat bu ülkede vesayet rejimi diktasını tam tamına 60 yıldır sürdürüyor ve kimsenin gıkı çıkamıyordu... evet şimdi bunlar ışığında oyunuzu kullanınız..
insanın hür iradesinin bir ürünüdür.
çok sevdikleri sezen ablaları minik serçeleri kafalarındaki düşünceye ters bir hareket yaptığında yalaka oluyor sizmisiniz demokrat?
(bkz: beyin bedava)
hür iradesini yanlış yerde ve zamanda açıklamıştır.
(bkz: g*tü yere yakından korkacaksın arkadaş)
edip akbayram, zülfü livaneli, onur akin gibi sanatcilar evet demedikce asla evet demeyecek zihniyetin begenmedigi durum.

onlara göre dagdaki coban, pardon sezen aksu ile zülfü livaneli'nin oyu ayni degildir. düsünsenize zülfü livaneli ve sezen aksu bilmem kac kere düet yapmislardir.

bu arada kendi ifadesine göre haluk levent de evet oyu kullanacaktir.
tepkilerden dolayı sezen aksu 2 kişilik oy verecek sandığım karar.
milleti neden bu kadar gerdiğini bir türlü çözemedim. tahminlerime göre de sonuç "evet" olacak. hem de ezici bir üstünlükle. peki bu öfkeli kalabalık o zaman ne yapacak? ,
- lan %60 evet çıktı sandıktan.
+ demek ki 3 kişiden 2'si evet demiş.
- e biz de 2 kişiyiz.
+ o zaman 6 kişiden 4'ü evet demiştir olm...
memleket vatan haini doldu. sezen'den hiç beklemezdim. o da benim gibi vatan hainiymiş.

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz).
çünkü referandum mantıksız zaten önemli bir yasa yok mesele akp yaptı ve başardı demek. bunun için evet değil hayır denmeli o anayasa hiç bir şeyi değiştirmiycek. hiç bir hak gelmiycek sadece genel seçimden önce göz boyama o da sanatçı olarak fırça darbesi atmış, kötü yapmış.
kendi görüşü doğrultusunda oy kullanmayanlar için koyun diyenler, bakıyorum artık sanatçılar için de değişik kulplar takarak komik duruma düşüyorlar.
o çoban, bu koyun, şu cahil, öteki sarhoş, beriki vergi kaçakçısı gibi saçmalıklarla zırvalıyorlar.yengeç gibi yandan yandan yürüyorlar.
(bkz: bir yengece doğru yürümesini asla öğretemezsiniz) aristophones
disleri ayriktan, saci seyrekten, kici yere yakindan kork demisler.
güncel Önemli Başlıklar