bugün

87 yaşında olan değerli sanatçı seyfi dursunoğlu gün itibariyle aramızdan ayrılmıştır. kendisine allahtan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
bugün 87 yaşında vefat etmiştir.

https://www.hurriyet.com....1567151&utm_term=post
Huysuz virjin ile hepimize kahkahaya boğan abimiz bugün vefat etmiş. ALLAH rahmet eylesin.
Huysuz Virjin'in ölümüyle içimdeki laiklik biraz daha söndü.
ışıklar içinde uyusun. tanrı kendisini bağışlasın.
türkiye'de en cesur mizahı yapan adamdı. çocuk aklımla bile tv'ye çıktığı zaman sevinirdim yaptığı şakalara gülerdim. allah rahmet eylesin.
Bir akşamı bir geceyi ne kadar doldurabilirdi bir insan, o kadardı işte Huysuz Virjin.. rahmet olsun.
rahmetli çok iyi insandı büyük ihtimal şuan cennete gitmiştir.
Çocukken kadın sanardım kendisini, çocukluğumuzun zennesi; gerçek ismi seyfettin dursun'muş.
(bkz: rip)
Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet etsin. Belli bir yaşıma kadar gerçekten kadın sanıyordum kendisini. O kadar iyi rol yapıyordu. Çocukluk dünyamıza etki eden ne kadar güzel insan varsa hepsi birer birer gidiyor. Üzüldüm. Sanırım yaşlanıyoruz farkında olmadan.
Öteki dünya için yaşayanların aksine servetini eğitime bağışlamıştır.tipki ateist olan Aziz nesinin vakıf kurması gibi.
Allah rahmet eylesin.
Çok üzüldüm şöyle böyle değil. Türkiye'de bir dönem kapandı. Öyle koyu bir karanlık içindeyiz ki aynı kulvarda bırak yerini dolduracak benzer bir şovu yapmaya cesaret edecek birinin bile çıkması mümkün değil. Nur içinde yat büyük usta.
huzur içinde ol inşallah. güzel insan. bir insan geçti bu memleketin evlerinden.
O nu hep Renkli kişiliği Ve Daim neşeli Oluşuyla tanıdık oysa Sayın dursunoğlu’nun yaldızı kazandığında altında alabildiğine yalnız ve hüzünlü bir erkek vardı..

“Herşeyi temin ettim ama..”

https://youtu.be/YYRRJdE954A
Sanat hayatına "ramazan etkinlikleri" ile başlayan ve bu etkinlikler sırasında ismi kendi isminin bile önünde yer alacak "Huysuz Virjin" karakterini yaratan ve ortaoyununu modern döneme aktaran özel bir sanatçıdır.

17 Temmuz 2020 itibari ile rahmetli olmuştur. Allah rahmet eylesin.
Çok güzel bir insani kaybetmişiz. Başımız sağolsun.
Seveni sevmeyeni olabilir ancak kendisi bu ülkenin bir figürü, bir değeriydi.

Ülke mozaiğinden bir parça eksildi. Allah taksiratını affetsin.
Allah emeline göre rahmet eylesin.
sahnedeki huysuzluğunu sevmezdim açıkçası, saçma sapan hep aynı mimikler, jestler, sevimsiz parodiler. kadın kılığına girip garip garip hareketler yapması falan hoş değildi.
neyse allah günahlarını affetsin diyelim.
Kendisini çok severdim, üzüldüm. Huzur içinde uyusun.
Allah rahmet etsin çocukluğumuzda yavaş yavaş gidiyor işte.

Pazar akşamı ailecek kahkaha atarak izlerdik.
Duruşu olan sanatçılar, unutulmazlar...
Yetenekli, cesur, hem nalına hem mıhına koymayı bilen, her ne kadar bel altı esprileriyle akıllara yerleşse de, ince zeka mahsülü bir çok detayı da barındıran usta sanatçı.
Özel yaşamında son derece naif, ve nazik bir insan olduğu herkesçe bilinirdi.
Kültürel donanımı da cabası.
Huzurla uyu...

Sümkürüp geğirerek komik olduğunu düşünen tiplere Güler oldu bu ülke! Yazık!
güncel Önemli Başlıklar