bugün

hayatı boyu kendi fikirlerini söylemekten çekinmiş ve birilerinin yalakalığını yaparak kendi küçük dünyasında bu şekilde yaşamaya alışmış asalak. Hep ikinci kişi ya da ortamın "haklısın abicisi, tamam abicisi" sıfatından kurtulamayacak g.t yalayıcısı.

Bu kinim nereden geliyor bilmiyorum ama oldum olası böyle ezik ve yalaka tiplerden hazzetmem arkadaşlar. Yani hiç tanınmayan ve belki hiç yüz yüze görüşme ihtimalinin olmadığı bir insana yapılan bunca yalakalık nedendir bir anlam veremiyorum. Sende yazarsın, o da yazar. Farkınız nedir? Daha iyi yazması mı? Ya da nesil farkı mı? işin kötüsü yani başlıkta anlatmak istediğim nokta ise, bir yazarı sevmediği halde ona yalakalık yapan tiplerdir. Sırf onun gücünden, karizmasından korkan zavallıyı incelemek istiyorum bu entrymde.

Bunun asıl nedeni nedir biliyor musunuz arkadaşlar? Ben ona gidip de nickaltında "kaka" dersem o da gelir bana "bok" der korkusu. Sürekli olarak nickaltını temiz tutma ve sözlük ahalisine olmadığı bir profille görünme çabasıdır. Yani bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama bu sözlük olayı bana çok samimiyetsiz geliyor. Allaşkına yazılan nickaltlarına bi bakar mısınız? Ulan hanginiz sosyal hayatında böyle konuşuyor? Hanginiz bir dostu hakkında böyle şeyler söylüyor. Açıkçası bana çok komik ve yapmacık geliyor. Hatta bazen sırf moralim düzelsin diye sözlüğe girip nickaltı okuyup çıktığım bile oluyor.tavsiye ederim...

Hele bir de sevilmeyen yazar şöyle eski ve t.şşaklı bir yazarsa değmeyin zavallının haline gitsin. yani bırakın o sevmediği kişiye ayar vermeyi, Onun yazdığa başlığa bile yanaşamaz. Çünkü bilir ki o yazara ayar vermeye kalksa, o ve yandaşlarından kaç kere ayar alacak. Kim bilir ne kadar eksilenecek. Zaten olmayan karizması yerle bir olacak zavallının. Yani kısacası bir süre çevre edinmesi ve bilmem nerde ne yapıyoruz zirvelerine katılması lazım. Kendi çetesini, kendi çevresini oluşturması lazım. Bu şartları sağlayamayan yazarlara ayar vermek yasak arkadaş. Hadi ayarı geçtim olumsuz bir nick altı bile yasak böylelerine. Komik...

Sana sesleniyorum ezik tip iyi dinle beni; bunları gerçekleştirmeden ayar verince nick altının ne hale geleceğini biliyor musun? O ve çetesi nick altını bi çöplüğe çevirirler haberin olsun. Aaa ne kötü değil mi? Düşününmesi bile ürkütücü. Mesela ismi lazım değil geçenlerde modluk yapmış bir yazara nickaltı girmiştim. Oldukça da legal bi entry idi. Okuyanlar bilirler. Bana cevap niteliğine bi entry girmiş bu şahış okumak nasip olmadı. Ardından onunda benimde entryleri patlatmışlar. Bu olaydan sonra düşündüm kendi kendime "ulan kaç kişiyi tanıyorsun be hyper, kaç zirveye gittin de çevre edindin lan barraaam" diye. iç sesim dedi ki bana "sen daha hiçbir zirveye katılmamış hala bakir bi yazarsın hyper". "haklısın" dedim. Oturdum ağladım. Hıçkırıklara boğuldum.

O yüzden siz siz olun çapınızdan büyük işlere girmeyin yoksa o çok değer verdiğiniz nickaltınız kaka olur. Bok olur. Ayrıca ne z.kime yaradığını ve yazarların neden bu kadar önem verdiğini anlamadığım eksilenme olayından kurtulamazsınız. Tercih sizin, bir yerde karakter-gurur-onur. Bir yerde de artı-eksi-nickaltı-celebrity. Zor bi karar olmasa gerek...

Velhasıl kelam, bu sözlük işini ve yazarlık olayını çok abartmayınız a dostlar. Kimseden korkmayınız. Canınızı sıkan biri varsa. Nickaltına gidip "seni sevmiyorum arkadaş" yazın. Yani en fazla ne yapabilir ki size. Hiçbir şey... mesela beni sevmeyen bir yazar varsa çıksın delikanlı delikanlı eleştirsin. Çok ciddiyim bu konuda. Eleştirilmek, bunları dikkate almak ve kendimi geliştirmek istiyorum. Her gün "bebişim yine coşmuşsun" tarzında nickaltları ile g.t kaldırmak neye yarar. Siz eleştirilmek istemiyor musunuz?

beni eleştiren yazara cevap mahiyetinde bişeyler girersem patlatsınlar entrymi. Olayı laf dalaşı haline getirirsem atsınlar beni sözlükten, çaylak yapsınlar. Sözlük formatı böyledir. Sözlük raconu budur. Burası çocuk parkı değil. Herkese "canım cicim" diyecek halimiz yok değil mi?
odunla dovulesi insanlardır bunlar. terbiyesiz hatta pistirler. şişko kafalıdırlar.*
gece uykudan kaldırılıp dövülesi yazarlardır.
insanları kırmaktan hoslanmayan, sevmiyorum dese nolcagını anlamayan, belki içine kapanık, evet acık sözlü olmayan ama bu korkak oldugunu göstermeyen kişi. *
(bkz: korkuyorum anne)
muhtemelen gidip nikaltı ağzına geleni sayacağını düşünür kızdırdığı yazarın.
korkaktır biraz,biraz acemi.
ne güzel yazarlardır.
oysa biraz daha cesur olmaları gerekmez mi ?