bugün

Sevgilisini sevmeyen fakat kız üzülmesin diye bu yollara başvuran erkektir.
daha çok üzdüğünün farkında olmayan karı gibi erkek.
defol git denilesi bir erkek tipidir. ne istediğini kendi de bilmez. kaybetmeyi göze alamaz, beraberde yapamaz. sonuç olarak mutluluğu haketmez.
birlikte olmak için sevmek ve sevilmek kavramlarının yetmediği andır. bir çok sebebi olabilir. yaşayan bilir.
(bkz: kara murat benim)
aynı oksijeni yakmak istemediğim erkektir. kadın versiyonu ise tam bir orospudur.
ayrılmak için başka Sebep bulamayan erkektir efendim.Yaratıcı olması lazım
(bkz: ağzında yalan varken konuşma)
Yalan atan erkektir.
seviyorum ama ayrılalım. bu kızın üzülmesini istemediği vijdan sahibi duygusal erkektir. diğer erkek çeşidimiz ise ; bağlanmaktan korkan erkektir yine ''seviyorum ama ayrılalım'' başlığı altında terk eder. bir diğer örneğimiz ise sıkıldığını, sevmediğini , başkasını istediğini ... artık nedeni her ne ise gerçeği dile getiremeyecek yalancı erkektir yine ''seviyorum ayrılalım '' başlığı altında terk eder.
elde etmek için her şeyi yapan, elde ettikten sonra sıkılan, ama bunu söylemekten çekinip biraz daha acı çektireyim dercesine terk etmeye çalışan erkektir.
(bkz: imla kılavuzu)
karşısındakine bilmeden ya da bilerek kötülük eden erkektir.
şöyle ki kadınlar duygusal yaratıklardır, sizin ''seviyorum ama ayrılalım.'' derken vurgulamaya çalıştığınız ''ayrılalım'' kısmı yer etmez hatunun beyninde.o ''seviyorum'' kısmına odaklanmıştır.dolayısıyla cümlenin gerisi vesairedir onun için.''seviyorsunuzdur'' lan işte.kesin ailenizle bir sorununuz vardır, kötü bir gün de geçirmiş olabilirsiniz belki de sevdiceğiniz bu aralar kilo almıştır.ayrılmak için bu bahaneyi kurduğunuz anda bu düşünceler geçer kızımızın aklından.yani kısaca onun için umut hep vardır ilişki için.yaşlı gözleriyle bir şeyleri düzeltme, bir yerlerde -ki genelde o bir yer kendisidir- yanlış aramaya başlar, bulamaz.bulamadıkça üzülür bir yandan da düşünür.oysa sizin için durum öyle değildir.onu kırmamak(!) için çok da güzel bir bahane bulduğunuzu düşünüp yeni ufuklara yelken açarken, geride toparlanması güç bir enkaz, sarılması zor derin yaralarla bir insan bırakmışsınızdır.o yüzden dürüst olun, emin olun böylesi daha iyi.
''...sen kibritin hiç yanmayan ucunda birinin hayatından geçmiş oldun.'' ne de güzel söylemiş şebnem ferah.
yalan söylemeyi bile beceremeyen hemcinsimdir. yazıktır lan demeyin öyle şeyler.
sevdiğini sanan erkektir.
seviyorum diye yalan söylediği zamanların sorumluluğundandır. seviyorum demiştir bir kere sevmiyorum dese sözünü yutacaktır. erkek adam sözünden dönmez ya, kasmaya gerek yok erkek adam yalan da söylemez.
ya sevmiyordur incitmeden ayrılmak istediği için yalan söylüyordur* ya da sevmediğini söylüyordur ama gözlerin yalan söylemediğini bilmeden ayrılmak ister.*
sevmeyen erkektir. adamı bunaltırsanız ayrılır.
oysa herkes öldürür sevdiğini,
yürekliler kılıç darbeleriyle,
korkaklar öpücükle yapar bunu .
ayrılmaya götü yemeyen erkek bozuntusunun 'kızsal' sebebi. en iğrenç erkek tipidir.
gerçeği söylemek o küçük şirin poposuna zor geldiği için zırvalayan erkeğimsidir. *
(bkz: fikrine saygi duyarim ama agzina da sicarim)
(bkz: işte o benim)
aslında başka biriyle ilişki düşündüğü için onu bahane olarak kullanan erkek tipi.
Genç kızların korkulu rüyasıdır ve her genç kızın başına gelecektir bu erkek türü. Erkeklerin canı sıkılır, eğer severlerse daha da sıkıcı olabilir herşey. Sevilen kıza hassas olunur, nazik olunur, romatik olunur ve olay çığrından evlilik hayalleri kurma aşamasında çıkar. Erkek olayın ne kadar vahşi olduğunu o anda anlar ve seviyorum ama ayrılalım der. Bu sözün altında '' daha çok gencim nerden çıktı evlilik, dünyada ne kadınlar var abi, hergün aynı salata yenmez, bugün seviyorum diye bu ilişkiyi sürdürsem iki gün sonra ayrılırız, ben gençliğime doyamadım ne sevmesi'' gibi alt cümleler gizlidir. Severek ayrılınmaz, severek birlikte olunur ve bundan dolayı seviyorum ama ayrılalım diyen erkekten koşarak kaçılmalıdır.
Bu tipler sizden intikam almaya da çalışıyor olabilir, özellikle gerçekten sevdiği dönemlerde burunundan getirip fazlaca bencil bir kadın olduysanız ya da onları klasik bir kadın gibi boğduysanız ''al işte sana bencillikse bencillik, piskolojik baskıysa baskı'' demek için kullanılan vahşi sözdür aynı zamanda.

Severek ayrılanlar bir de hızla kaçıp, yeni hayatlarına kolay adapte olanlardır. Ola ki ayrılık sonrasında arayıp ee alıştın mı ayrılığa diye sormak isterseniz kendilerini bir kaç kızla gece kulubünde ya da benzeri yerlerde bulabilirsiniz. Müzik ve eğlence severek yaşanan bir ayrılık sonrası onlar için kaçınılmazdır. işte kadını da severek ayrılıkla verilen geri dönüi ümitlerini de bu müzik sesi paramparça eder ya da gözleri dolarak seviyorum ama ayrılalım diyen erkeğin umursamaz sesiyle mahvolur kadır. iSte bu tip durumlarla karşılaşmamak için, kadınlara en büyük gerçeği söylemek gerek. Severek ayrılan erkek yoktur, canı başka şeyler, kişiler, ortamlar çektiğinden ayrılan erkek vardır. Erkek zaten sevemez de, bir süre büyülenir sadece, ya da bir şekilde gerçekten sevdiyse de sevgisi biter ve ayrılır.

Yeter yani erkekler, kandırmayın kadınları. Sıkıldım diyinn, yapım bu diyin, sevdik sevildik bitti diyin ama sakın seviyorum ama bitsin demeyin, komik olur, acı olur, nefret olur, hırs olur bir kadında bu söz. Vahşete dönüşmeden böyle erkekler insana dönüşmelidir.