bugün

temiz bir kalbin dilediği en naif isteklerden biridir.
dünyanın en boktan isteğidir. yalnızlık iyidir çünkü. kafa rahattır. evet, bunu hiç ciddi bir ilişkisi olmamış biri olarak söylüyorum. ciddi ne amk, hiç ilişkim olmadı ki benim. üstteki entryleri okuyunca tribe girdim sanırım.

gecenin bu saatinde yaz için planladıklarımı düşündüm. kilo verecek, belki biraz tatil yapacak, bi iş bulup çalışacak, bi sürü kitap okuyup film izleyecektim. sonra ne yaptığımı düşündüm. yaz tatili içerisinde kendi üzerimde yaptığım tek yenilik kaşarlı poğaça yapmayı öğrenmekti. poğaça ne amk. freud kitaplarım, caz parçalarım dururken ben poğaça yaptım. sonra gecenin bir körü internetten adını feriha koydum'u izlemeye başladım. eş zamanlı olarak beş tane poğaça gömdüm. o an içimde hissettiğim tarifi imkansız haz beni korkuttu. gözlerimde şimşekler çaktı. gençliğimin anasını sikiyordum resmen. ömrüm boyunca hep karikatür manyağı, esprili filan birini bekledim. ama gelmiyor piç! karıya mı gidiyor, ne yapıyorsa artık gelmiyor işte. ruh eşi mevzusuna da inancım azalıyor git gide. ruh eşi denen şey gerçekten varsa benim için üretmemişlerdir ki zaten. 'herkesinkini yapın, bu oç kalsın ortada, ağzına sıçılsın' demişlerdir kesin. şimdi geleydin, benim saçmalıklarımı göreydin çok gülerdin eminim. evdeki oyuncak ayılardan birini bulup ona pezevenk adını taktım. adettendir diye kulağına da üç kere fısıldadım pezevenk, pezevek, pezevek diye. ara sıra odamdaki ahmet kaya posterini öpüyorum falan. senin yokluğunda çok sıkılıyom lan. her kimsen gel. eğer kendi rızanla gelmezsen seni bulur, ayakları çıplak ve taraklı, sakallı ve balık etli binlerce tuncelliyi üstüne salarım. bilmiş ol.
Her istediğimde kendimi çok aciz hissediyorum bi nevi öyle de oluyor insan acizleşiyor güçsüzleşiyor nefret ediyorum.
şu sıralar istediğim, pek mümkün olmadığını düşündüğüm istek.
sevmek bir ömür sürer, sevilmek bir dakika...
az buçuk var sanırım.
her insanın varoluşsal olarak doğuştan getirdiği bir ihtiyaçtır. tam tersini isteyen biri olacağını varsa bile sağlıklı bir psikolojide olduğunu sanmıyorum. sevilmek hak olan bir ihtiyaçtır.
Tabii ki sıraya geçin bakiim.
gelin seveyim güzelce hadi tamam.
yazın bakayım size babacan yanımı gösterim.
isterim ama sevdiğim biri tarafından.
Öylesine biri beni sevse ne sevmese ne?
keşke benimde sevenim olsa ama öyle lafta değil söylediğini icraate dökecek kuru kuru seviyorumla değil davranışlarıyla eylemleriyle bunu hissettirmeli.
sevim ben gelin.
Yok ya beni bozuyor. Tşk.
Ben istemiyorum herkes uzak dursun şimdiden sağolun.
Çocukluğunda yeterince sevgi görememiş bireylerin yetişkinliklerinde daha çok arzuladıkları duygu.
Üstelik bu kişiler çoğu zaman gerçekten sevildiklerine de inanmazlar, güvenmezler. Birkaç kötü tecrübe de edindiyseler geçmiş olsun.
Evet bir eksiklik var ama sen artık çocuk değilsin, güvensizliği ve kırgınlığı bırakmalısın demeli insan kendi kendine.
Herkes kadar sevilmek istiyorum bazen. Ama son zamanlarda ne sevmek, ne sevilmek ne de başka duygu içeren şeyler istiyorum galiba. Duygusuz falan değilim ama bitmiş bi şeyler. Bazıları başlamadan bitmiş hatta. Bir şey törpülemiş gibi hissediyorum ruhumu. Biliyorum da biraz.
Şimdiye kadar çok sevdim ama beni seven olmadı günahım neydi ki benim?
Bu ben. Sevildiğimi biliyorum ama göremiyorum.
kendinizi sevin yeter. çocuğunuzu sevin yeter. çocuğunuz tarafından sevilin yeter. sakın ama sakın bir kız beni çok seviyor yada bir erkek beni çok seviyor olgusuna kapılmayın külliyen yalandasınız demektir.
Ya ben herkes tarafından sevilmek istemiyorum gerçekten. Kız ya da erkek farketmez. ilgim olmayan biri ise beni sevmesin. istemiyorum cidden. Nötr olsunlar bana.
Ara ara geliyor bana da sevilmek isteği. Pek fazla sevenim yok. Genelde karşılaştığım insanların %90'ı gerçekten b*ktan insanlar oldu hep hayatım boyunca hala da öyle. Bu nedenle geriye kalan %10'a da şüphe ile yaklaşıyorum.
Sevilsem tesiri yok sevsem gönül razı değil.
Bu ne be. Sevgisiz kalan buraya mı üye olmuş. Modlar sevsin sizi.
Kendini sevmediğin sürece sevilmek istersin. Kendinle olan kavganı bitirdiğinde, bu isteğin çok da aptalca olduğunu anlarsın.
bi nevi ilgi manyaklığı.