bugün

intihar saldırısı anı gibidir.
her şeyin boş geldiği andır. yazarken kalbinin normalden hızlı attığı andır. boğazının düğümlendiği andır. bir anda o mesaj haricinde dünyanın sanki durduğu andır. artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı andır.
Sirf Bir tane daha mesaj atsin diye soracak hiç bir sorumuzun kalmadığı mesajdır.
Sözlerin kifayetsiz kaldığı andır. insan sessizliği tercih eder. Dediğiniz, diyebileceğiniz hiç bir sözün ehemmiyetinin olmadığını anladığınız andır. Söylesem neye yarar ki deyip susmak en iyisi.
sabah mahmurluğu ile "sevişilen kişiye son kez mesaj atıldığı an" okuduğum ifadedir.

benim acilen evlenmem lazımç
Kalbin duracak gibi olur, nefesin kesilir, ruhun bedeninden çekilir sanki. işte bunlar hep birini çok sevmemek gerektiğinin, herkesin bir gün gideceğinin unutulmaması gerektiğinin bir göstergesidir.
Son mesajda yiten giden bir umut vardir ve muhakkak kalbinde bir boşluk hissdeceksin ve tut yureğimden diye bağirmak isteyeceksin ama kimse duymayacak çunkü son mesajda yitirmissindir seni duyacak kişiyi.
hele cevap mesaj atmaysa o an tamam dersin bitmişim, ufacık bir umut kalmaz kalbin sızlar resmen gözlerin kanayana kadar aglarsın.
içinden inşallah arar sonra her şey eskisi gibi olur kaldığı yerden devam ederiz dersin ama asla öyle olmaz. ne arar ne sorar. artık bitmiştir. önemli olan saygısızca olmamasıdır. mutlu olması için dua edersiniz. sonra zaman geçer başkasını seversiniz.
mavi tikten sonra gelen cevapla ne kadar da doğru bir karar verdiğinizi anlarsınız ki gelen mesaj mealen "sen neyin kafasını yaşıyorsun şeklindedir."
güle güle mesajı. cevap da yazmazlar genelde zaten.. alacağımız yalnızca mavi tikler..

bi iç burkar sonra 2 haftada geçer. hiç bir şey zorlayınca olmuyor zaten.. salın kuşu, bırakın istediği yere gitsin.
Sevilen kisi adina uzucudur, artik sevilmeyecektir.
en boktan andır. bittiğini hissetmenin verdiği acı tarifsizdir.
öğrendikleriniz karşısında şok olduktan sonra mesaj atmayın. açarsa arayın birde öyle dinleyin en azından orada birbirinize gelişi güzel görüşürüz diyeceksiniz. öyle bir şey olmayacak ama olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=impMP8iCH78

(video ile senkronize okuyun)

şimdi ben ne yapacağım.

son mesajı atmış ve telefonu fırlatmıştım, öylece kala kaldım.ne yapabileceğimi bilmiyordum, sevmediği dizinin bile bitmesine üzülen, sonlara hiç katlanamayan ben elveda demiştim sevdiceğe...

Bir büyüğüm beni teselli etmeye çalıştı, fakat teselli ile soğuyacak gibi değildi yüreğim ve gözlerim uzun zamandır ilk defa neşeden değil hüzünden,yitirmişlik hissinden ağlıyordu, ya daha dün gördüm,bu kadar özlememe sebep olan dünden bu güne geçen zaman mı, yoksa bir daha asla eskisi gibi olmayacağımız,görüşmeyeceğimiz için içimde biriken bu buruk korkudan mı?

kimsenin tesellisi işe yaramıyordu, arkadaşlarım dikkatimi dağıtmaya çalışıyordu ama olmuyordu.gözlerim dalıp dalıp gidiyordu, öylece duruyordum halının üstünde ve onu düşünüyordum, kokusunu, beraber oynadığımız oyunları ve acımasızca geçen hızlı zamanı, şimdi ise nasıl da yavaş geçiyordu zaman benim için.ellerimde onun kokusunu aradım, ne çok severdim ayrıldıktan sonra eve giderken elini tutan elimde ondan kalan o tatlı kokuyu teneffüs etmeyi...

kalmamıştı...

bir an celallendim ve ardıma dönüp koşarak ona gitmek istedim ama çok sürmedi bu düşünce, zaten yeterince küçük düşmüştüm, öylece kaldım,amaçsız...

şimdi ben ne yapacağım...
Hata yapılan andır. son bir kez bile olsa atılmaması gereken mesajdır o anın acısıyla, üzüntüsüyle atmak gelir içinden, duygularını anlatmak istersin bir kez daha konuşmak istersin..
O anlarda başka şeylere dikkat verip, arkadaşlarla zaman geçirip, farklı ortamlara girip ilk hüzünlü anları atlatıp sonrasında zamana bırakmak en iyisidir.
suçsa senin suçundu bu durum.
üzülüyorsan kendi yaptığına üzülüyorsun.
ben hüzün kısmını aştım ve gördüğüm,
senin bu kararın benim için en güzel yolmuş. teşekkür ederim. mutlu ol.