bugün

anlatılamaz, açıklanamaz. hiç bir imkanı yoktur. güzel olan hiç bir şeyin tarifi veya benzeri olamaz. cevaplarda tıkanılır. anlatmaya yakınlaşılır lakin. bazen bir şarkıyla, bazen bir şiirle. sevmek güzeldir. bazen sevgiliyi, bazen aileyi, bazen yaşadığın toprağı...
sevgi sadakattir. sevgi bağlılıktır. sevgi onun içn gerekirse ölmektir.
sevgi; anlatılmaz, yaşanır..
bülent ortaçgil' in oldukça güzel yaptığıdır.
yanıma gelirsen eğer içimde eritirim seni.
ilk gün ise çokça, son günse yokça anlatmaktır.
bir ilişkide üçüncü aşamadır sevgi
ilk önce aşık olur birey dünyadaki herşey ağırçekim ilerlemektedir.
daha sonra aşk sahip olma arzusuna yani tutkuya dönüşür.
eğer hala ilişki devam ediyorsa son aşama sevgi başlar.aslında en güzel kısmıda budur.kabul etmişsinizdir sevgilinizi her şeyi ile.
kelimelerle zor, eylemlerle daha olası. o zaman bile anlayan anlar.
şairin de dediği gibi kelimelerin kifayetsiz olduğu gerçeği.
şair mi? Orhan Veli.
şiir ise anlatamıyorum.
muhabbet ehli bir hikmet ustasına talebeleri, bize her şeyi izah ediyorsun ama sevgiyi anlatmıyorsun diye serzenişte bulunmuşlar. bir şeyi tanımlamakta, izah etmekte o şeyden daha nazenin, daha latif kelimeler kullanılır ve o şey ancak bu şekilde anlam kazanmış olur. e sevgiden daha nazenin, daha kibar olan hangi kelime var ki onu izah etmekte kullanayım? onu anlatabilen yaşayamaz, yaşayabilen anlatamaz, demiş.
yaşamak ya da yaşamamak. hepsi biraz saçmalıktır. yaşamayan bir insan elbet yaşaması gerekenleri bir gün yaşayacaktır. ehli ya da şıh hiç farketmez hepimiz birer insanız. en son derece de tarafsız olursam ancak o zaman peygamber efendimiz insanın ta kendisiydi ve hep öyle kalacak diyebilirim. insanlığı ve sevgiyi ancak ondan öğrenebiliriz. sevgili ateist arkadaşlarım biz burda dalga konusu da yapmayı biliyoruz. ne gibi sebeplerle bu yola düştüğünüzü merak etmekte değilimdir. fakat saygı ve sevgi her insanda vardır. dinde zorlama olmadığı gibi fikirde de yoktur. sevgiyi anlatmak için savaştan çıkmış ve savaşla büyüyen bir bebeğin büyümeye yakın çağında gözlerine bakın ne kadar aç. ne kadar sevgi bekliyor.

- bak lan bi bak onların gözüne !
dünya dillerinde kendisi tarif edebilecek güçte bir kelime hatta bir cümle dahi yoktur. Yalnızca tasvir edilebilir. Örneğin, ona sarıldığında gözlerinin yavaşça kapanması ve saflık hissiyatı, huzur olabilir.
imkansiz hadisedir. Benzetmeler yoluyla bi tanım oluşturulabilse de gerçek sevgiyi tatmayan insana sevginin ne mantığını, ne de hissettirdiklerini anlatmak mümkündür.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.