bugün

gerek adab-ı muaşeret gerekse görgü kurallarının bilfiil uygulandığı yemektir.

Kraliyet ailesinden gelmişcesine naif ve bir o kadar da kibar yenilir. kullanılan bıçak darbeleri ise bir samuray edasındadır. söz gelimi bir bifteki 350bin eşit parçaya bölerek yemek bu işin gereklerinden biridir. ağzın doluyken konuşulması kabaca olur fakat ağzındaki lokma bitmeye yakın konuşursan bu bilakis daha cool görünecektir. Şimdi bunu yazmadım.. hadi gözünde canlandır? tamam anladın sen beni.. Son olarak peçete ile ağızın bir kısmı kibarca silinir ve sonlanır.

+ Bayılıyorum buranın krem döla jambonuna. Bifteğin nasıldı?
+ Şefin çok metini duyduk. harika işleri var.

Yazarken bile kasım kasım kasıldım. Yerken siz düşünün. Olsa da bi lehmacun kemirsek..
Önemlidir.
Sofra adabı benim için mühim, çoğu erkek yemek yerken gösterir ne kadar beyfendi ne kadar medeni olduğunu, yada olmadığını.
dayak yemiştik.
Hesabı ödemek için kavga çıkan yemek.
8 yıl önce tost yemistik beraber. Güzeldi ama keşke yumurtalı soyleyip ketçap mayonez sıktırmasaydim.
Çiğ köfte dürüm ayran.

Türkiye kamu sen binasında.
Heyecandan mutluluktan hiçbir şey yiyesim gelmiyordu benim.

O doymazsa diye tabağındakileri ona bırakmak da saçma ama güzel bir duygu.

ilk son farketmiyor benim için galiba. Ben yemek yerken rahat biriyimdir utanmam zaten.
dağa tırmanırken, sırt çantamdaki elmaları ve rokaları yemiştik yol boyunca.
Makarna, çorba, hamburger, salata tamlamasından uzak durun derim.
Tabakta makarna salata tavuk yemistik. Daha doğrusu çoğunu o yemişti. Hahaha. Bu da böyle bir anımdır.
sahilde simit yemiştik beraber. bir de bir ara sokakta bira içtiğimiz zaman var çok istemişti bir ara sokakta içelim diye.
Kusmak veya boğaza bişey kaçma riskleri vardır.