bugün

o başkadır o bambaşka.

şöyle bir şeyin özlemi var. sevgiliyle dudak dudağa uyumak. biraz garip duruyor evet. ama sevginin ve ya tutkunun böylesi gerçekten etkileyici. sevişmekten yorulmuş ve en sonunda uyumaya yüz tutmuş iki bünyenin dudakları hala birbirinden ayrılmaz. ve öyle uyurlar. lakin uykudasın ister istemez hareket edersin. ve dudaklar ayrılır birbirinden. ayrılır ayrılmaz uyanıp bir öpücükle tekrar kenetlenerek uyunur.
o an istersen öl yani umrun olmaz o derece bişey.. yazıya nasıl dökebilirsin ki o zaman dilimini.. dünya yanıyor olsa "bana bişey olmaz ki aşkım yanımda" der sarılır uyursun, tabi sevdiceğinin yüzüne bakıp bakıp "ay bu benim mi şimdi ya benim bebeğim mi" demekten uyuyabilirsen..
sabahki ağız kokusunu saymazsanız gerçekten harika bir durum.
dünyanın merkezinin o an için o oda, o yatak, o yorganın altı olmasıdır. ruhunu teslim ettiğin bir ruh, uykuya teslim olmuş gözler, bir arada çarpan bir yürek o an'ın büyüsüdür. sırt üstü yatarken arkası dönük olan sevgilinin uyku esnasında dönüp kedi gibi kollarını dolaması ve o an uykudan sıyrılmak dünyadaki en güzel şeydir hatta.
zaman geçmez o büyülü gecede, gecelerde; zaman yokolur, dönerken durur dünya!
hergün böyle olsun denilebilecek olay.
sabah uyandığında üzerine senin gömleğini ve şortunu giydiyse eğer, hele hele saçlarını topuz yapmş karşında gülümsüyorsa hayattan başka ne istenebiir ki...
oysa neler vardı söylemek istediğim
göğsümde uyumalıydın önce
saçların yanaklarımı okşamalıydı
ve ben onları severken
uyanmalıydın sen
birşeyler fısıldayacaktın uyku mahmuru
anlamayacaktım ne dediğini
gülümseyecektim yinede
uyu diyecektim
uyu yarim
hep böyle uyuyalım
hiç uyanmamacasına

diye anlatır üstad.
(bkz: Hasan Taşcıoğlu-Uyu yârim)
yalancı cennet durumu.
tatlı bir yorgunluktan sonra insanın uyuyabileceği en güzel uykudur.
sevişmek dururken iğrenç bir şeydir. hem sevgilinin uyurken ağzından çıkan o koku iğrençtir, kızlardan tiksindirir insanı. en iyisi ne mi? sevişin sonra da postalayıp dolar özlü ayıcığınızla uyuyun, bu devirde bir yatakta iki kişi yatar mı yahu?!
ilk zamanlarda sevgiliye yorgan muamelesi yapılır.
Sonunda kötü birşey olmuyorsa çok güzel birşeydir..
(bkz: gol olur)
insanı mutlu uyandıran hadisedir. (bkz: cool adamlar)abazanlar bilmez bu duyguyu.
yaşamın en güzel uykularıdır.
daha güzeli için;

(bkz: anneyle uyumak)
cenneti rüyada görmek gibidir. e birde sevgiliyle uyumamak vardır ki hey hey hey.
(bkz: göğüs üstünde oluşmuş yanak izi)
öyle gömün lan beni diye bağırırsın...

- ama içinden.

kiii sevgilin uyanmasın. o en masum haliyle uyusun...
sabahında çiçeklerle uyanmak ve hep öylece kalmayı istemektir.
ayrıldıktan sonra en çok koyan durum : yastığa bıraktığı kokuya gözyaşlarınız karışır, unutamazsınız!
(bkz: hayali bile güzel)
sevgiliyle uyumak;tek başına,osura osura uyumanın tırnağı bile olamaz.* **
romantik düşüncelerinizi kelebeklerinizi hayat ne güzellerinizi bir kenara koyun bi' önce, düşünün. lan uykuda ne bok anlıyosun sevgilin yanındaysa, ona sarılıyorsan, yok kokusu zırtı bırtı. uyuyorsun lan ne farkı var kendi kendine salyanı yastığa akıtarak uymaktan. tamam uyumadan öncesi sonrası farklıdır; dersen sevgiliyle uyanmak, sevgiliyle uykuya dalmak bir şey demem ama uyumak ne lan? bakkalın çırağıyla uyusan farklı mı? uyanınca adamı görüp tırscan.
sevgiliyle bir yemek : 100 tl
sevgiliye çiçek : 25 tl

sevgiliyle uyumak: paha biçilemez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar