bugün

aradaki aşkı ve sevgiyi kat kat artıran olaydır. hele ki ağlanılan hadise ilişki hakkında değil de bir başka konu hakkındaysa sevgiyi güçlendirir. aynı acıyı paylaşmaktır.
sadece iyi günde değil,her anında onunla aynı duyguları paylaşabileceğinizin en güzel örneğidir.
(bkz: sevgilisi ağladığında oturup beraber ağlayan erkek) #7234384
ortak bir yakının cenazesinde gerçekleşme ihtimali yüksek eylem.
iyi gün kötü gün olayını kanıtlayan durum. sevgiyi güçlendirir.
eğer elinde değilse ayrılık, ve gitmek zorundaysan, oda gitmek zorundaysa, söyleyecek bir şey kalmamışsa, sevişmek değil, sarılıp ağlamayı tercih eder insan. sevişemez çünkü; öperken hisseder onun göz yaşlarının tuzlu tadını. kendi gözyaşı da onunkine karışır. sarılmak yetmez, yüreğine koyası gelir insanın sevgiliyi. öyle sıkar ki sarılırken, kollarının gücü yetmez daha fazla sarılmaya, gömülür göğsüne. birazda orada ağlar. onun hıçkırıklarını dinler, o ağlıyor diye daha çok ağlar.

değişik bir duygu geçişidir sevgiliyle ağlamak. üzülmek değil. mutlulukta vardır. onunla aynı hisleri paylaşmanın verdiği mutluluk. çünkü hiç kimse böyle bir anda sahte olamaz.
Daha sonra muthis bi burukluk birakandir.
bilinmeyen duygudur.
en son ilköğretim bitip liseye geçerken, ben çok uzaklara gidecekken yaşadığım hüzün eseri. sonra bir daha da yaşamadım zaten, o saflık apayrıydı.
onun döktüğü her damla gözyaşının içinize işlemesiyle birlikte sizinde ağlamanızdır. mutlu günler gibi kötü günlerin de paylaşılması sürecidir.
toparlamak için hemen sonrasında birbirine bakarlar, akan burunun ve kızaran gözlerin edası bahane olur tebessüm için.
yaşayanların pek de tasvip etmeyeceği durum.
umarım yaşayamazsınız.
" akıttığın göz yaşı göz yaşımdır " dan yola çıkarak çokta nadir görülsede olabilecek bir durum.
seygiliyle ayrılınca peder bey ile ağlamaktır.