bugün

+ leholeeyy, çifte bittim.
- lan yapılır mı bu ya. tam da sevgilimi özlemişken.
+ oradan sen 12'yi çıkınca ben de ıskartayı düştüm baba.
- daşı alnına yapıştırmayaydın bari.
bir de yanınızdan geçerken birbirlerine "aşkım" diye hitap ettiklerini duyunca hepten kaybolur gidersiniz.
günlerdir sevgiliyi görmemişsinizdir. dışarıda yalnız yalnız dolanırken önünüzde el ele yürüyen sevgililer içinizin bir garip olmasına sebep olur. televizyonda öpüşgen kişiler gördüğünüzde dudaklarınız sızlayarak aşkımı özledim serzenişiyle üzülürsünüz. sarılan çiftler gördüğünüzde içiniz üşür. ah dersiniz... ahh! yanımda olaydın da köpeğin olaydım.
masraflı olaydır. özellikle şu sıralar tatil nedeniyle ayrı olan çiftler için tehlike arz eder. sevgilinin yanına basıp gitmeye neden olabilir. o hızla yolda kaybolup kötü yollara düşmenin eşiğinden dönülebilir. hadi kötü yolu geçtim, kavacık diye çekmeköye nasıl gider bir insan evladı. hadi gittin geri dönmeyi niye beceremez de taksiye 20 kağıt bayılır. neyse kısmet. ne yazıldıysa o.
bir müddet sonra imrenme olayı iyice abarır ve görülen bütün çiftlere inceden bir kızgınlık olur. *
özlemin hat safhada olduğu bir zaman, yan yana duran terlik çiftinin tekine vurarak ayıranlar biliyorum.
- çiftini görüyorum ve tombala oynamaya karar veriyorum nalan.
+ sen benim memelerime mi bakıyosun murat?
- ne alakası var ve niyet çekmeye karar verdim nalan. o çifti görünce imreniyorum nalan. ne yapayım tutamıyorum kendimi nalan. uhyyyşş nalan...
+ hayvan...
en acısından bir hayat kesitidir. sadece çiftleri görünce değil arkadaşın telefonunun susmaması, sevgilisiyle konuşması, ondan bahsetmesi, planlar yapmaları da insanı imrendirir ama bu bırakıp giden sevgilinin hasreti kadar ağır değildir. gönül yarası olanlar bu tip durumlarda uzaklara dalıp gider sevgilinin ardından yada kaçışı uykuda bulurlar...
sevgiliyi özlerken çift görünce imreniyosan büyük ihtimalle aşıksın sen.aşk dediğin soyut gerçekliğin birinci yılındasın büyük ihtimalle ve tesadüf bu ya sevgilinden uzaktasın.titrer tabi için...titredikçe özlersin sevdiceğini,özlemek bile güzeldir o zamanlar.
ikinci yılında işin rengi az buçuk değişir. icin titremez belki bir çift görünce ama bu kez 'ne olacak bizim halimiz'ler kurcalar beynini.sonunda 'seviyorum herşeye rağmen'e kalırsın.
üçüncü yıl kesat geçer genelde sırf aşkın ömrü 3 yıl diye...bir bakmışsın ayrısın.içindeki sadece titreme sandığın aptal bir bilinmezlik oluverir ama korkma atlatırsın.
3. yılında ayrılmadıysan sen b.ku yemişsin adamım.çünkü artık alışkanlıklar başlar ve bağımlılık yapar.yıllar çektikçe uzar 7 yılın ardından aldatılırsın hala çıkan _ki nereye çıktığı ya da neye çıktığı belli olmayan iki sevgiliysen_ bu saatte sevgili ne demekti diye sorma kendine hatırlayamazsın.artık bakış açın değişmiştir hayata insanlara,doğal olarak 7 yıl geçmiştir.büyümüşsündür en azından ya da büyütülmüşsündür istemeden.oda herkes gibiymiş dersin ,unutursun yüzünü..
sonra bir çift görürsün ve içinin titrediğini hissedersin yeniden.çünkü hayal meyal hatırladığın eski yüze kızgınlık başlar, nefret uyanır içinde.neden nefret edilir diye sorma arkadaş..yeni bir yüze aşık olduğunu hissettiğin an kaybolan yılların titretir içini..yine yeniden aşıksın ve bir hıyar için yıllarını harcamışsın..bu kez yaşadığın içinin titremesinden öte 138 atan kalbinle ilgili küçük bir gerginlik olur genelde.tercihini aşktan yana yaparsın yine.çünkü sen içinin titremesinede artık alıştın..büyüsende büyütselerde sen uslanmayan bir çocuksun herseferinde...
hal böyleyse sevmek zamanıdır...
nescafe bile 2 si birarada bi ben yalnızım diyip bütün çiftlere sinir olma hali.
asker beklerken durum daha zor olduğu için sonuç -imrenmek değil -sinirlenmek oluyor.
imrenmekten ziyade kafa göz patlatmak istemek diyelim.
ayrılık sonrası kahreden durumlardandır. hatta şarkısı bile var.

http://www.dailymotion.co...xbdoqr_kacak-koymaz_music
zor durumdur... en iyisi oradan uzaklaşmak ya da o çifte gider yapmaktır... gidin başka yerde çiftlik yapın lan...
yakın zamanda ev arkadaşımın sevgilisi gelmesi üzerine yaşadığım durumdur.
yalnız ben olan bir sevgiliyi değil çoktan gitmiş bir sevgiliyi özlüyordum..
"görsem bir çift sokaklarda el ele gezen, küfrederdim onlara özlerdim seni."

karaçalı - kaçak marlboro.
sevgiliden yeni ayrılınca daha çok koyan durumdur. eğer gördüğünüz çiftte size benzeyen birşeyler varsa acı kaçınılmazdır.
+ çok özlüyorum pelin dayanamıyorum. aaahhh ruknettin ahh!
-boşveeer içelim güzelleşelim. çınkk çınkk (kadeh sesi)
+pelin? seni çift görüyorum ben?
-imrendin mi?
+yoo
-içelim...
+içelim hımını...
özleyen insanın nesneleri çift görecek kadar içmesiyle vukuu bulur. sonra sızar kalır olduğu yerde, bırakın uyusun.
her faninin tadacağı olaydır.

(bkz: Allah göstermesin)
(bkz: kıskanmak)
8 yıl 2 ay, 800 km..